Skocz do zawartości
dale

ATI Essentials

Rekomendowane odpowiedzi

Mam wrażenie że koledzy błądzicie troszkę w ciemności . Część osób coś zmienia mając dobrze szukając lepiej i nie było by w tym nic złego gdyby nie fakt że chyba żaden a kolegów nie zrobił sobie badać wody podejmując zmianę . Czytam wątek i nasuwa mi się pytanie , jak można coś porównać nie mierząc parametrów i po czym można stwierdzić że jest lepiej czy gorzej ?

Oczywiście dotyczy to każdej zmiany niezależnie od marki żeby nie było .

Czyli chcesz powiedziec Grzegorz, ze przy kazdej zmianie ballinga na inna firme robiles testy w labo?! Nie kazdy ma takie szczescie miec do niego dostep... ja akurat tutaj nie mam, a jesli nawet to baaaardzo ograniczony. A w ciemnosci nie bladze, akurat produkt z kazdej strony opytany i sprawdzony nim polalem nim akwa... i tak jak juz wczesniej wspomnialem, poniekad przez brak waszego produktu, tutaj na miejscu wypadlo ostatecznie jednak na to ATI... A golym okiem widze, ze w porownaniu do poprzedniego produktu (nie waszego) jest poprawa w kolorach- lpsy ladnie napompowane, spsy kolory, czego chciec wiecej?! A do tego przystepna cena...

Edytowane przez Creol (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli chcesz powiedziec Grzegorz, ze przy kazdej zmianie ballinga na inna firme robiles testy w labo?! Nie kazdy ma takie szczescie miec do niego dostep... ja akurat tutaj nie mam, a jesli nawet to baaaardzo ograniczony. A w ciemnosci nie bladze, akurat produkt z kazdej strony opytany i sprawdzony nim polalem nim akwa... i tak jak juz wczesniej wspomnialem, poniekad przez brak waszego produktu, tutaj na miejscu wypadlo ostatecznie jednak na to ATI... A golym okiem widze, ze w porownaniu do poprzedniego produktu (nie waszego) jest poprawa w kolorach- lpsy ladnie napompowane, spsy kolory, czego chciec wiecej?! A do tego przystepna cena...

Creol możesz pokazać aktualną fotkę baniaka bo w poście:

http://nano-reef.pl/...mi/#entry873745

narzekasz że kolory słabe.

Jak zmieniło to ATI essentials?

Edytowane przez deciak (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się , zanim zacząłem używać produkty innego producenta wysłałem wodę do badania , zamknąłem tym stary etap by zacząć nowy . Wodę wysyłałem za granicę. Uważam że jak się ma w zbiorniku życia za parę tyś. to warto od czasu do czasu sprawdzić na czym się stoi . Ot takie porównanie. Takie jest moje prywatne zdanie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Creol możesz pokazać aktualną fotkę baniaka bo w poście:

http://nano-reef.pl/...mi/#entry873745

narzekasz że kolory słabe.

Jak zmieniło to ATI essentials?

@deciak, spojrz kilka postow wyzej, dolaczylem fote akwa... od czerwca wiele sie zmienilo...

Zgadza się , zanim zacząłem używać produkty innego producenta wysłałem wodę do badania , zamknąłem tym stary etap by zacząć nowy . Wodę wysyłałem za granicę. Uważam że jak się ma w zbiorniku życia za parę tyś. to warto od czasu do czasu sprawdzić na czym się stoi . Ot takie porównanie. Takie jest moje prywatne zdanie .

Gdybym mial taka opcje, to bym to zrobil. Niestety w Szwajcarii to nie jest takie proste jak u nas w Polsce... nawet zwykla wysylka do Niemiec to droga pokuty...

Edytowane przez Creol (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@deciak, spojrz kilka postow wyzej, dolaczylem fote akwa... ode czerwca wiele sie zmienilo...

Gdybym mial taka opcje, to bym to zrobil. Niestety w Szwajcarii to nie jest takie proste jak u nas w Polsce... nawet zwykla wysylka do Niemiec to droga pokuty...

@Creol Sorry nie zauważyłem.

Czyli wszystko się zmieniło od tego czerwca, kolory OK?

Po jakim czasie od lanie ATI zauważyłeś pozytywne efekty, lepsze wybarwienie itd.?

Edytowane przez deciak (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Creol Sorry nie zauważyłem.

Czyli wszystko się zmieniło od tego czerwca, kolory OK?

Tak. Kolory coraz lepsze, nawet niebieskie mi sie ladnie utrzymuja u acro.

Po jakim czasie od lanie ATI zauważyłeś pozytywne efekty, lepsze wybarwienie itd.?

wspominalem o tym juz wyzej- np po tygodniu moja bura (wrecz brazowa) milleopora zaczela nabierac kolorow... teraz, po kilku tygodniach (3L ATI zuzyte) tipy ma rozowe a tlo jasno zielone. W miedzyczasie 2 Euphyllie dostaly nowe glowki (a staly caly czas w miejscu) a milka "rozgalezia sie" coraz szybciej. Wiec tak, efekty widze. Roznica jest. Gonipory jeszcze lepiej polipuja, a mam ich 4 (procz jednej, ale ta to spisana na strate z powodu glonow, ktore ja kiedys dopadly :crybaby: ). Swiatlo jak i cala reszta bez zmian, nic nowego procz ATI nie wprowadzilem (no moze procz jednej sporej ryby, ale ona to raczej obciazyla system niz mu pomoc :secret: ). Aaaa przepraszam, jeszcze jedno sie zmienilo w miedzyczasie- dostalem w prezencie do wyprobowania nowy pokarm dla korali, ktory moge tylko polecic dalej- polylab reef roids, korale za nim szaleja :fun: . Zreszta sam zapach jego mowi sam za siebie... sama natura :w00t: .

Co do ATI to nie uwazam tego produktu za cud, bo na pewno jest sporo innych, ktore tez robia swoje. Moj los tak chcial, ze akurat trafilo na ATI. Zostane przy tym produkcie, skoro jest ok, akwa ma sie dobrze, a do tego jego cena jest korzystna...

Edytowane przez Creol (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może niema się czym chwalić bo mojemu baniakowi bardzo daleko do baniaków starych wyjadaczy ale to efekt 14 dni stosowania ati

post-24079-0-96781900-1478631648_thumb.jpg


400

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może niema się czym chwalić bo mojemu baniakowi bardzo daleko do baniaków starych wyjadaczy ale to efekt 14 dni stosowania ati

A co stosowałeś wcześniej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sode z biedronki :)


400

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty weź i napisz obszerniej bo ludzie pomyślą,że jesteś cwaniak i zbywasz ich głupawymi tekstami.

Sodę lałeś pod za niskie KH a tak to nie lałeś nic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc tak do tego czasu nie lałem nic do baniaka oprucz roztworu sody leciałem na podmianach około 10 procent tygodniowo . Wszystko żyło ale przyrosty marne w moim przypadku ati to lek na całe zło wszystko zaczęło rosnąć a kolory też się podkręciły

Wysłane z mojego MSP95009 przy użyciu Tapatalka


400

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Czy wśród użytkowników ATI Essensials jest osoba która ma w domu Component1+2+3+?

Jeśli tak to proszę o PW. Mam pewien pomysł:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to w koncu z tym rozpuszcaniem tego ati ? Rozpuszcajac proszek zawsze bedzie go mnie niz 2 i 3

EDIT: Dobra, tak to jest jak sie czyta instrukcje po lepkach, najpierw idzie chemia pozniej dopelniamy ro do 5L w calosci roztowru. To skiepscilem, ale na przyszlosc juz wiem

Edytowane przez gnom (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mam małe akwarium (64l) i małe zużycie ballinga (5ml na dzień) to mogę te butelki ATI rozmieszać nie całe na raz? Np. połowę z każdej, resztę zakręcić i rozrobić później?

Nie wiedzę potrzeby aby stały koło akwarium 3x10 litrów skoro zużycie tego zajmie mi kilka lat...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie da sie tylko czesci, trzeba cale. Chodzi o to, ze ATI nie zapewnia, ze produkt w butelce jest rowno rozmieszany, stad dopiero wymieszanie z woda daje 100%. Przynajmniej tak pisza w instrukcji o...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko jak stoi w pojemniku 10 litrów to przy małych ilościach podawanych do akwarium też nie będzie równo rozmieszczenie.

Myślę że najlepiej by było jeśli bym od kogoś odkupił 1 litr już rozrobiony, niestety nie znam nikogo w okolicy kto to stosuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko jak stoi w pojemniku 10 litrów to przy małych ilościach podawanych do akwarium też nie będzie równo rozmieszczenie.

A skad taki tok myslenia? Skoro miesza sie to z ok10L woda to czemu nie ma by dobrze rozmieszane? Czy jak slodzisz herbate to tez jest slodsza "nierowno"?

Jesli moge cos doradzic- bez sensu pakowac sie w ATI przy 5ml na dzien. Kup proszki i mieszaj. Najtaniej bedzie. Jesli oczywiscie podmiany na bogatej soli nie wystarczaja...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stosuje kh mg ca SBS od 6 miesięcy, chciałem spróbować z ballingiem z mikro. Szczególnie że przy takich ilościach jak podaje to nie zwiększy kosztów utrzymania akwarium.

Czy jest jakaś data ważności ATI po rozrobieniu?

Edytowane przez lukaszt0 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc tak do tego czasu nie lałem nic do baniaka oprucz roztworu sody leciałem na podmianach około 10 procent tygodniowo . Wszystko żyło ale przyrosty marne w moim przypadku ati to lek na całe zło wszystko zaczęło rosnąć a kolory też się podkręciły

Wysłane z mojego MSP95009 przy użyciu Tapatalka

....dlatego że brakowało Ci mikro.


Akwarium 120x50x50, ATI 8x54w dimm, Skimmer DIY, Tunze6025, JVP102, JebaoWP25, DSB-Refugium

Poprzedni baniak: http://nano-reef.pl/topic/44325-przesiadka-na-wiekszy-baniak/page__p__428249__hl__%2Bpierwsza+%2Brafa+%2Brumuna__fromsearch__1#entry428249

Pierwszy baniak: http://nano-reef.pl/topic/40486-50l-pierwsza-rafa-rumuna/

f885507dbdc1ce88adc3bf6fd57aba38u787a691.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wśród użytkowników ATI Essensials jest osoba która ma w domu Component1+2+3+?

Jeśli tak to proszę o PW. Mam pewien pomysł:)

Deborka chcesz zrobić jakies doświadczenie?Tylko po co?Wy z firmy AF macie jakiś uraz do produktow lepszych od waszych,czy o co kaman?

Po co chcesz kombinować ,wasz Balling jest tylko ballingiem,a ATI jest ATI...nie ballingiem.

Więc twoje experymenta będą tu według mnie tak postrzegane,jak by porównać pompę obiegowa do pompy cyrkulacyjnej,z nazwy to samo ale sposób działania inny...

A jeszcze inaczej jakk by porównać lampy,ATI do BLAU budowa ta sama,ale odbłyśniki inne...


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Deborka chcesz zrobić jakies doświadczenie?Tylko po co?Wy z firmy AF macie jakiś uraz do produktow lepszych od waszych,czy o co kaman?

Po co chcesz kombinować ,wasz Balling jest tylko ballingiem,a ATI jest ATI...nie ballingiem.

Więc twoje experymenta będą tu według mnie tak postrzegane,jak by porównać pompę obiegowa do pompy cyrkulacyjnej,z nazwy to samo ale sposób działania inny...

A jeszcze inaczej jakk by porównać lampy,ATI do BLAU budowa ta sama,ale odbłyśniki inne...

Karol Debora pytała o Component 1+2+3+ i również prosiła o PW napisz a zapewne sie dowiesz co miała na myśli


QUQU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Wlasnie dlatego nie napisałam o co chodzi w wątku tylko poprosiłam o Pw:)

Karol- a czym się różnią oba produkty?

Uzupełniają makro i mikro oba, tak?

Wiec to nie jest zupełnie inna bajka jak pompa obiegowa-cyrkulacyjna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karol Debora pytała o Component 1+2+3+ i również prosiła o PW napisz a zapewne sie dowiesz co miała na myśli

Ale po co priv ja chce wiedzieć tu na forum,publicznie.

Jak już pisałem wyżej używałem Ballinga z allegro,używałem FM,używałem AF więc jakieś tam doświadczenie mam...

A po za tym co do ma piernik do wiatraka...temat jest o ATI o handlowcy z AF na siłę staraja się wciskać tu swoję 5 groszy...

A odnośnie składu ATI było to już wałkowane,opis jest w linku podanym w tym temacie.Porównaj sobie.

Edytowane przez bober6662 (wyświetl historię edycji)

4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Porownalam:) i dlatego chciałam zrobić troszkę lepsze i wiarygodne porównanie. Dlatego poprosiłam na Pw osoby które maja oba produkty.

No nic, lepiej skategoryzować kogoś "wy z AF" niż poszerzać horyzonty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porownalam:) i dlatego chciałam zrobić troszkę lepsze i wiarygodne porównanie. Dlatego poprosiłam na Pw osoby które maja oba produkty.

No nic, lepiej skategoryzować kogoś "wy z AF" niż poszerzać horyzonty.

Debora proszę załóż temat pod tytułem...

"Ochy i Achy AF "

I opisuj i zachwalaj tam wasze produkty...Błagam.

Edytowane przez bober6662 (wyświetl historię edycji)

4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.