-
Content Count
4285 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
1
About dale
-
Rank
Forumowy warchoł
Informacje o profilu
-
Imię
Marek
-
Płeć
Mężczyzna
-
Skąd:
Lublin
-
Zainteresowania
... z czasem rośnie zapotrzebowanie na święty spokój....
-
Akwarium
320 posolonej zupy rybnej :)
-
Coś masz pokręcone z telefonem. też mam samsunga "eskę" - bez problemu łączy mi się z icv-ką, transmisję mam włączoną. Popatrz ustawienia telefonu, może operator Ci wrzucił jakiegoś "antywirusa-firewalla" ? Sprawdź ustawienia sieci wifi... Ustaw ICV we właściwy tryb, bo on może pracować zarówno jako AP jak i przez router... A co ma reset lampy do łączenia ICV-komórka? Tak z ciekawości, to właśnie maxpect jest jedną z niewielu firm, których urządzenia mogą działąć całkowicie niezależnie od internetu. Od samego początku, do końca, jedynie po lokalnym lanie. Większość innych musi "pochwalić się chińczykowi że ją masz". Ale w dobie wszechobecnego fejsbuka itp, kto by tam się tym przejmował.
-
Tak, tylko nie jedzą mrożonek... :{ A sprowadzanie żywego, czy hodowla nie jest dla mnie opcją którą biorę pod uwagę. Wiem że na żywym szybciej rosną, ale ja nie mam warunków.
-
Czy zna ktoś może jakus sklep w Polsce, który oferował by w sprzedaży koniki morskie? Bo podobno są nie do dostania... Kiedyś, asortyment kształtował klient, jeśli klient chciał coś kupić, znajdowała się osoba która to sprzedawała... A teraz sklepy narzekają że nie mają obrotu, ale żeby sprowadzić coś z hurtowni w Europie, to już niekoniecznie...
-
Dzięki płyn nabyłem, przy okazji dokupiłem testy hanki, bo prawie wyszły, a chciałbym na bieżąco sprawdzać:).
-
Dzięki bardzo za informację @katani kupujesz jakiś gotowy roztwór? ps. oczywiście też będę wdzięczny za linkę:)
-
Mam od dłuższego czasu problem z brakiem równowagi pomiędzy azotanami - 3,2 wg. hanki i fosforanami - 0,3 do 0,5 wg hanki. Azotany potrafią spaść nawet do 1. Obecnie używam absorbent fosforu (Microbe-lift wymiennie z Aquaforest - zależnie co jest dostępne w sklepie). Zastanawiam się czy nie dozować azotanów w jakiejś formie, bo byc może obecny poziom jest poniżej granicy możliwości konsumpcji, albo jest na jej granicy. Ewentualnie macie może jakieś inne sposoby na zwiększenie konsumpcji fosforu w zbiorniku? Nie śledziłem tematu od dłuższego czasu, więc nie wiem, może pojawiły się jakieś nowe bakterie/preparaty ? Czy ktoś z Was dozował może azotany? Jeśli tak, to w jaki sposób ustala się bezpieczną dawkę i jakich preparatów? Dzięki z góry za podpowiedzi.
-
Ktoś podpowie w jakim cyklu stosować UV i KZ CC? Czy KZ CC to bakterie, czy tylko pożywka?
-
Lampę UV chciałem odpalić ze względu na ospę jaka się pojawiła. Niezależnie od cyjano. Chemiclean jest skuteczny, ale z uwagi na ograniczenia w obrocie, paru cwaniaków na nim zarabia, nie chcę u nich kupować. Wolę wziąć Cyjano Rx, z tego co wiem, to jest to samo. U mnie dawniej też działało.
-
W jaki sposób najlepiej ustawić cykl świecenia lampy UV i dozowania KZ Cyjano Clean? Dozuję KZ na cyjano, razem z Coral Snow. Z uwagi na obecność ospy, chciałem włączyć lampę UV. Z tego co czytałem KZ CC zawiera szczepy bakteryjne (poprawcie mnie, jeśli się mylę). Jak byście ustawili cykl świecenia, aby był najskuteczniejszy, be z przerywania kuracji KZ (czy ta kuracja nie ma sensu przy lampie UV) ? A może zamiast KZ, równolegle z lampą zastosować inny preparat na cyjano? Chemiclean/Cyjano RX ?
-
Najwidoczniej Może spróbuj inną drogą... może wprowadź jakąś modyfikację w refugium, wymuszającą ruch tafli wody? żeby ten film się nie tworzył, a jeśli już chcesz wstawiać kolejne urządzenie pobierające prąd, grzejące wodę itp... słowem komplikować system, to może jakaś pompka wymuszająca ruch wody w komorze? Może nie cyrkulator, tylko nawet prosty filtr gąbkowy, z deszczownicą skierowaną na powierzchnię wody w przeciwprądzie?
-
Jak na oryginalne Opti to trochę za bardzo zielonym kolorem bije na zdjęciu. Ale to typowa praktyka firm, uzywają zwrotu "szkło typu optiwhite", czyli o obniżonej ilości związków żelaza (jak dobrze pamiętam). No ale przy tej wielkości przeszkadzać nie będzie. Właśnie dlatego ja zamawiałem w Szczecinie :).
-
Ja mam obecnie kulki w szerokiej przegrodzie, też tam zbiera sie detrytus, co jakiś czas przy zatrzymanym obiegu mieszam je i podmieniam wodę. Kiedyś miałem ceramikę w filtrze na złoża zraszane od Twistmana, tam był fajny patent, bo co jakiś czas podawałem porcję porcję gravel cleanera i złoże było białe. Filtr pracował na by-passie.
-
Zbiornik, zbiornikowi nie równy być może te rozgwiazdy mają różne temperamenty... przy 800l ja bym spróbował, w sytuacji gdybym miał plagę. W najgorszym razie spróbował podkarmiać mrożonymi pokarmami (widziałem mrożone wężowidła, może by podeszło...). Podobnie miałem z konikami morskimi, sporo pisano i ich wymaganiach żywieniowych czy problemach. U mnie obecnie pływa 5 szt. z drugiego zakupu (ponad 2 i pół roku), pierwsze dożyły ponad 3 lat. Cały czas aktywne i zdrowe. Mimo że źle karmione i za dużo w baniaku... Jerzy, masz niebagatelne doświadczenie, przemyśl samemu temat. Może warto spróbować? ps. witam ponownie po długiej nieobecności
-
Jerzy, trzymam kciuki, ale miej je na oku - u mnie białobrody dorastał z obsadą od czterech centymetrów do ok. 14 i z dnia na dzień zaczął męczyć hepatusa, do tego stopnia że poszedł do dużego basenu u znajomego (białobrody niestety - bałem się że nawet jak wydam hepatusa, to czepi się innych, a mam jeszcze zebrosomę ...)