Skocz do zawartości
kogucik76

Kolejny Aquael 30L

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jako nowicjusz w tym dziale akwarystyki :baby: Długo namawiałem żonę na jakiekolwiek akwarium w naszym domu i wypadło po długich perturbacjach na małą kostkę jak na początek na Aquaela 30L :thumbsup:

Akwarium zalane 12-go września wodą ReeFlower Caledonia, piasek żywy Nature's Ocean Bio-Activ Live Natural White.Skała żywa około 3 kg. Po dwóch tygodniach wprowadziłem pierwszych mieszkańców ( może mój błąd, lecz nie narzekam ). Od 4 dni dolewam do wody Seachem Stability. Po pierwszym dniu woda byla mleczna, lecz potem stała się krystaliczna. Skały nabierają ładnych kolorów więc myślę ze wszystko idzie w dobrym kierunku :thumbup:

post-27437-0-18669700-1475605402_thumb.jpg

post-27437-0-33982300-1475605749_thumb.jpg

post-27437-0-75277200-1475605753_thumb.jpg

post-27437-0-37656200-1475605758_thumb.jpg

post-27437-0-01106400-1475605763_thumb.jpg

post-27437-0-31344800-1475605766_thumb.jpg

Edytowane przez kogucik76 (wyświetl historię edycji)

14ab4dd704f9f0e9f2950dc560d1ceebu1448a13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielu Ci to powie i ja też, ze 2 tygodnie to jednak troszkę mało, zeby wpuszczać zycie, acz kolwiek to twoja sprawa i Twoje pieniążki :) jeśli zwierzaki będą twarde to spokojnie przeżyją dojrzewanie :) Na początek cierpliwość, to jest chyba klucz do udanego startu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Też mam 30. Ja ekipę wprowadziłem po 4 tygodniu, tylko ślimaki i krewetkę. U mnie glony pojawiły się własnie w 4 tygodniu. Nie wiem jak to jest do końca jedni mówią aby nic absolutnie nie wsadzać z życia do zbiornika przed zakończeniem dojrzewania, natomiast w sklepie z z akwarystyką morską mówili mi, że ślimaki krewetka ewentualnie krab w drugim tygodniu jak najbardziej.


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie dojrzewanie zaczęło się z tego co pamiętam po ok 2-3 tygodniach :) okrzemki pojawiły się po wpuszczeniu krewetki i ślimaków czyli jakieś 2 miesiące od zalania :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wieczorem pojawiło się dwóch nowych mieszkańców :thumbup: prawdopodobnie wyszło sobie ze skały :thumbsup:post-27437-0-48900400-1475658849_thumb.jpg

mniejszy buszuje na szybie

a większy rozwalił sie na skale :smiling:post-27437-0-71336900-1475658900_thumb.jpg

skolei Strombus buszuje na szybach post-27437-0-73661100-1475659009_thumb.jpg

Przepraszam za jakość zdjęć - wina telefonu :wallbash:


14ab4dd704f9f0e9f2950dc560d1ceebu1448a13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowi mieszkańcy to Asteriny.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kolega wyżej, to asteriny.. Ja miałem 3 i wydaje mi sie ze wszytskie usunąłem bo ich nie widuje juz :)

Jedni zostawiają drudzy usuwają z racji tego ze później nie masz kontroli nad ich rozmnażaniem :)

Falownik jest zbędny do 30 l, ja sam nawet przykręcałem kaskadę bo troszkę za duzy prąd wody robiło, moze dla tego ze nie mam koszyczków :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba zostawie narazie te Asteriny. Wyczytalem ze sluza jako pokarm dla krewetek, ktore planuje w przyszlosci. Falownik jakos specjalnie nie robi wichury w akwarium wiec narazie zostawie. Po dojrzeniu akwarium wywale gabke z koszyczkow i wloze cos innego, moze wtedy odczuje roznice z falownikiem :thumbup:


14ab4dd704f9f0e9f2950dc560d1ceebu1448a13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie każda krewetka je lubi... musisz trafić :) Asteriny sa pożyteczne, ale trzymać je w ryzach jest trudno :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chyba zostawie narazie te Asteriny. Wyczytalem ze sluza jako pokarm dla krewetek, ktore planuje w przyszlosci. Falownik jakos specjalnie nie robi wichury w akwarium wiec narazie zostawie. Po dojrzeniu akwarium wywale gabke z koszyczkow i wloze cos innego, moze wtedy odczuje roznice z falownikiem :thumbup:

Media filtracyjne już bym zaladowal niech kultury bakterii mają się gdzie zasiedlac. Ja gąbke trzymałem na początek żeby syf po uruchomieniu zebrała i po dwóch dobach wywaliłem. Będziesz miał dodatkową niepotrzebna robotę bo trzeba je często czyścić

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Media filtracyjne już bym zaladowal niech kultury bakterii mają się gdzie zasiedlac. Ja gąbke trzymałem na początek żeby syf po uruchomieniu zebrała i po dwóch dobach wywaliłem. Będziesz miał dodatkową niepotrzebna robotę bo trzeba je często czyścić

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

Tu wiec sie naradza pytanie... czy cala kaskade zasypac np. SERA SIPORAXem ? Czy połączyć to z czyms innym ? i czy rzucić go luzem czy tez w siateczkach ?

Edytowane przez kogucik76 (wyświetl historię edycji)

14ab4dd704f9f0e9f2950dc560d1ceebu1448a13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ceramike i matrix w jednym koszyczku a drugie bez koszyczka z węglem który wymieniam co miesiąc no i odpieniacz ze strzykawek obok węgla.. odpieniacz puszczam od czasu do czasu na mokro. Wszystko póki co sie chowa i parametry ok :)

Ceramike z matrixem mam luzem w koszyczku a na dnie koszyczka cienka warstwa gąbki zeby zatrzymywała te większe zanieczyszczenia :) węgiel w siateczce :)

Edytowane przez konrad93 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy nie wystarczy tylko jeden typu Matrix lub Siporax ? W odpieniacze narazie nie wiem jak sie bawic :/

Najważniejsze ze wkoncu szyby zaczely pomalu porastac glonami :thumbup: czyli powoli zbiornik sie stabilizuje i mam nadzieje ze wszystko jest ok. W niedziele zrobie testy i moze jakies porzadne wreszcie zdjecia :D

Witam

Też mam 30. Ja ekipę wprowadziłem po 4 tygodniu, tylko ślimaki i krewetkę. U mnie glony pojawiły się własnie w 4 tygodniu. Nie wiem jak to jest do końca jedni mówią aby nic absolutnie nie wsadzać z życia do zbiornika przed zakończeniem dojrzewania, natomiast w sklepie z z akwarystyką morską mówili mi, że ślimaki krewetka ewentualnie krab w drugim tygodniu jak najbardziej.

W jedynym sklepie z morszczyzna w Szczecinie po rozmowie z wlascicielem dostalem rade by pierwsze zycie typu korale miekkie wprowadzic dopiero okolo 3 miesiace po zalaniu zbiornika. Jak kazdy fachowiec doradzil mi cierpliwosc, cierpliwosc i jeszcze raz to samo -_-


14ab4dd704f9f0e9f2950dc560d1ceebu1448a13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kolejna szczecińska 30. Gdzie se zaopatrujesz?

Noo wkoncu ktos ze Szczecina :thumbsup: Zaczalem ostatnio male zakupy na Krzywoustego.


14ab4dd704f9f0e9f2950dc560d1ceebu1448a13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy nie wystarczy tylko jeden typu Matrix lub Siporax ? W odpieniacze narazie nie wiem jak sie bawic :/

Najważniejsze ze wkoncu szyby zaczely pomalu porastac glonami :thumbup: czyli powoli zbiornik sie stabilizuje i mam nadzieje ze wszystko jest ok. W niedziele zrobie testy i moze jakies porzadne wreszcie zdjecia :D

W jedynym sklepie z morszczyzna w Szczecinie po rozmowie z wlascicielem dostalem rade by pierwsze zycie typu korale miekkie wprowadzic dopiero okolo 3 miesiace po zalaniu zbiornika. Jak kazdy fachowiec doradzil mi cierpliwosc, cierpliwosc i jeszcze raz to samo -_-

Wystarczy jeden typ ale mam troche ceramiki ze słodkiego wiec wsypałem a jak kupowałem kostke to dostałem grasc matrixa :) więc wszytsko wsypalem do jednego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy jeden typ ale mam troche ceramiki ze słodkiego wiec wsypałem a jak kupowałem kostke to dostałem grasc matrixa :) więc wszytsko wsypalem do jednego :)

Wiec postanowione :) zakupuje Matrix badz Siporax i wyzucam gabke :) Mam nadzieje tylko ze nie zaszkodzi jak to zrobie w czasie dojrzewania :)


14ab4dd704f9f0e9f2950dc560d1ceebu1448a13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie powinno zaszkodzic. Ja u siebie dalem jeszcze purigen. Wszystkie media filtracyjne w koszyku. W miejscu drugiego koszyka grzalka oraz wloknina filtro wata.


333375eadbb608d26a4bf0cc0be7a994u1584a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Im mniej chemii w akwa tym lepiej bedzie sie prowadzić.. ja do swojego nie dawałem ani purigenu ani nic z tych rzeczy.. przez pewien czas lalem wódke aby zlikwidowac PO4 teraz odstawiłem i jest spoko :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie powinno zaszkodzic. Ja u siebie dalem jeszcze purigen. Wszystkie media filtracyjne w koszyku. W miejscu drugiego koszyka grzalka oraz wloknina filtro wata.

Ile mililitrow mediow miesci sie do jednego koszyczka? Nie wiem jaka pojemnosc kupic

Im mniej chemii w akwa tym lepiej bedzie sie prowadzić.. ja do swojego nie dawałem ani purigenu ani nic z tych rzeczy.. przez pewien czas lalem wódke aby zlikwidowac PO4 teraz odstawiłem i jest spoko :)

A w kaskadzie wciaz masz gabki ?


14ab4dd704f9f0e9f2950dc560d1ceebu1448a13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile mililitrow mediow miesci sie do jednego koszyczka? Nie wiem jaka pojemnosc kupic

A w kaskadzie wciaz masz gabki ?

Na spodzie koszyczka mam cienka gąbkę zeby zatrzymywała duze zanieczyszczenia, nie chciałem by wpadały pomiędzy ceramikę :) Podczas podmianki wyjmuje tylko koszyczek i energicznie płucze go w wodzie która zlałem z akwa :)

Jaka mają pojemność to ci nie powiem ale jak wlewam solankę do kaskady podczas podmianki to myśle ze ok 1,5 l wejdzie moze troszke mniej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na spodzie koszyczka mam cienka gąbkę zeby zatrzymywała duze zanieczyszczenia, nie chciałem by wpadały pomiędzy ceramikę :) Podczas podmianki wyjmuje tylko koszyczek i energicznie płucze go w wodzie która zlałem z akwa :)

Jaka mają pojemność to ci nie powiem ale jak wlewam solankę do kaskady podczas podmianki to myśle ze ok 1,5 l wejdzie moze troszke mniej :)

Chodzilo mi o to ile mediow miesci Ci sie do koszyczka na gabce, bo sa do kupienia w roznych pojemnosciach od 150 do 5000 ml np Siporax


14ab4dd704f9f0e9f2950dc560d1ceebu1448a13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzilo mi o to ile mediow miesci Ci sie do koszyczka na gabce, bo sa do kupienia w roznych pojemnosciach od 150 do 5000 ml np Siporax

Do koszyczka z gąbką od spodu myśle ze 4-5 garści wejdą zależy jeszcze jaki rozmiar wałeczków czy kamyczków :) ale ile to jest pojemnościowo to Ci nie powiem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.