Jump to content

MaciekZ

Klubowicz
 • Content Count

  160
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Goczałkowice-Zdrój
 • Akwarium
  200 litrów + 96 sump

Recent Profile Visitors

829 profile views
 1. Generalnie niema przeciwwskazań do budowy stelaża z profili aluminiowych. Jeżeli chodzi o różnicę cenową na pewno profile są droższe. To znaczy same profile nie, ale wszelkiego rodzaju akcesoria do profili. Ja osobiście nie używałbym złączek tylko skręcił za pomocą specjalnych śrub do profili. Przy budowie stelaża należy dobrać odpowiedni profil pod obciążenie i przemyśleć jak to ma wyglądać konstrukcyjnie.
 2. Wpuścił życie to wpuścił. Ja przesiadałem się na większe akwarium robiłem start na skale z erybki Nature`s Ocean Purple Base Rock. Dozowałem więcej bakterii. Matrix do sumpa i życie ze starego baniaka w 2 tygodnie przenosiłem. Plag strasznych nie miałem.
 3. Mam taką pompę w wersji 7000. Jak dla mnie ok. Poziom hałasu jak na taką cenę zupełnie w normie (Aqua Nova DC jest głośniejsza) . Pompa posiada 3 stopnie regulacji. Jedyny minus to gabaryty.
 4. Ja bym odessał tego piachu trochę.
 5. Ja bym wiele nie kombinował na początku. Na forum jest masę postów na temat cyrkulacji. Poczytaj tam, ale tak jak pisałem wcześniej ustawienie i dobór sprzętu to indywidualna sprawa zależąca od np. umiejscowienia komina, rozłożenia skały.
 6. Nie rozumiem problemu. Jeżeli masz falowniki jak w linku to jeden ustawiasz jako mastera, a drugi jako slave. Falowniki komunikują się bezprzewodowo ze sobą. Wszystkie funkcje masz w kontrolerze falownika nic nie trzeba dokupywać. U mnie 2 falowniki działają w trybie naprzemiennym. Dodatkowo jeden to Jebao, a drugi Aqua nova.
 7. Dokładnie. Wybierasz sobie tryb pracy (Master, Slave ) i wszystko śmiga aż miło. Co do poziomu hałasu to uważam, że dramatu nie ma. W tej cenie chyba nic lepszego się nie znajdzie.
 8. U mnie 1 sztuka Jebao RW-4 chodzi bez problemów ponad rok, do tego 2 sztuki Aqua Nova RWM 4000 (a to przecież to samo co Jebao) również bez problemów. Co do ilości cyrkulatorów - czy jeden mocniejszy, czy dwa słabsze, wszystko zależy od układu skały. Osobiście szedł bym w 2 x RW-4 lub innej fimy o podobnej wydajności.
 9. Witam,

  chcę kupić od Pana tą pompę z wysyłką pod Poznań

   

  Pozdrawiam

  Tomasz

 10. W moim przypadku to były 3 miesiące. Potem coraz większe i tak ta choroba trwa bo znowu będzie przesiadka. Nie doczytałem pierwszego wpisu Jeżeli autor planuje większą kostkę to bym się nie bawił i startował na większym, a to sprzedał.
 11. Startowałem na tym zestawie. Szczerze mówiąc na początek wystarczy. Jak się ktoś nie zniechęci to i tak przejdzie na większe. Co do ceny to 2 lata temu też płaciłem coś około 550 PLN więc promocja nadal trwa :).
 12. Cześć,

  Bywasz czasem w Zabrzu, Katowicach? 

 13. gdzie odbiór skały???

   

 14. MaciekZ

  Akwarium z Erybki

  Do mnie dotarło akwarium i sump z lekkim poślizgiem. Wszystko ok. Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka
×
×
 • Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.