Skocz do zawartości
thomas516

czy taki sprzęt będzieodpowiedni do kostki 64l

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,postanowiłem założyć sobie kostkę 64l, żeby nie zabierać miejsca w akwa bedzie zrobiony osobny panel 40x40x15 na odpieniacz i grzałkę oraz media filtracyjne,

akwa 64l 40x40x40

panel 40x40x15

falownik Jebao/Jecod RW-4

odpieniacz Tunze DOC Skimmer 9001

pompa obiegowa Hydor Pico 650

oswietlenie Zetlight 1201

zastanawiam sie czy taki zestaw bedzie wystarczajacy i odpowiedni


akwarium AQUAEL glossy 80x35x53 125L, ok.11LR,10LS, odpieniacz i filtr tunze reef pack 250, cyrkulacja, 2x jebao RW-4, oświetlenie led retro fit 3x 16w actinic. reaktor glonowy 2,5L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W/g mnie

falownik za mocny

a obiegówka i lampa (16W?) za słaba

falownik ma mozliwosc regulacji mocy i ma bujac tylko woda bo przeplywowy ruch z obiegowej bedzie,, w takim razie Hydor Pico 1000 wystarczy?


akwarium AQUAEL glossy 80x35x53 125L, ok.11LR,10LS, odpieniacz i filtr tunze reef pack 250, cyrkulacja, 2x jebao RW-4, oświetlenie led retro fit 3x 16w actinic. reaktor glonowy 2,5L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Do takiej kostki z panelem to Koralia 900 za 8 dych plus obiegówka i wystarczy. Jak chcesz iść w koszta, albo nie mają dla ciebie znaczenia pieniądze to owszem- kup RW-4 i skręć na minimum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jak napisał Piotr - Koralia 900 wystarczy + Atman At-304 (800l/h) za 40parę zł

Hydor to do dolewki :) bo jest dość delikatny

(ewent. KORALIA NANO EVOLUTION 1600)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja stawiam sobie podobną kosteczkę, przerobioną lekko ze swojej starej 40x40x40, ot tak- dla zabawy. Nie będzie to mój główny zbiornik, a jedynie odskocznia od niego. Dorobiłem cięty laserem panel z plexi za 40 dychy i mam do tego Atmana AT-303 za 35 złotych. Wkładam swoją używaną Koralię 900 i sprawa załatwiona. Tanio, ale przede wszystkim- wystarczająco jak na taki litraż. Nie ma sensu iść w koszta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RW-4 na najniższym biegu to 500lph aż do 4000 na najwyższym czyli fajny zakres. Ale fakt, kosztowo sam zdecyduj czy warto. Ja mam taką rw-4 w 36 litrach dlatego, że udało się mi kupić w dobrej cenie.


The more you know, the less you don't know.

5a2103787c297b436c09ce400f180611u966a839.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do falownika to wlasnie chce ta ze wzgledu ze nie chce stalego strumienia tylko efekt bujania, poza tym co mi sie podoba to czujnik swiatla gdzie zmiejsza obroty na noc

Edytowane przez thomas516 (wyświetl historię edycji)

akwarium AQUAEL glossy 80x35x53 125L, ok.11LR,10LS, odpieniacz i filtr tunze reef pack 250, cyrkulacja, 2x jebao RW-4, oświetlenie led retro fit 3x 16w actinic. reaktor glonowy 2,5L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

co do falownika to wlasnie chce ta ze wzgledu ze nie chce stalego strumienia tylko efekt bujania, poza tym co mi sie podoba to czujnik swiatla gdzie zmiejsza obroty na noc

bo w nocy prądy morskie zwalniają ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co do obiegowki to zdecyduje sie na tego atmana 304 bo znalazlem za 46zl z koncowkami i przewodami


akwarium AQUAEL glossy 80x35x53 125L, ok.11LR,10LS, odpieniacz i filtr tunze reef pack 250, cyrkulacja, 2x jebao RW-4, oświetlenie led retro fit 3x 16w actinic. reaktor glonowy 2,5L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do falownika to wlasnie chce ta ze wzgledu ze nie chce stalego strumienia tylko efekt bujania, poza tym co mi sie podoba to czujnik swiatla gdzie zmiejsza obroty na noc

Przy tej pojemności akwarium, czujnika zmierzchu i tak nie będziesz używał. W trybie nocnym przełącza się w ruch ciągły i dmucha o wiele bardziej niż w trybie falowania.Pompa 650L jest jak najbardziej ok.oczywiście większą też możesz wsadzić ale góra 1000 bo inaczej będzie jak w młynie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do falownika to wlasnie chce ta ze wzgledu ze nie chce stalego strumienia tylko efekt bujania, poza tym co mi sie podoba to czujnik swiatla gdzie zmiejsza obroty na noc

Z tego co sie orientuje w rw-4 nie ma czujnika swiatla, jest montowany w wiekszych modelach od rw-8 w zwyzsz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jimmy proponuje zmienić orientację :lol: oczywiście że jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w opisie pompy jest ze wszystkie maja


akwarium AQUAEL glossy 80x35x53 125L, ok.11LR,10LS, odpieniacz i filtr tunze reef pack 250, cyrkulacja, 2x jebao RW-4, oświetlenie led retro fit 3x 16w actinic. reaktor glonowy 2,5L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jimmy proponuje zmienić orientację :lol: oczywiście że jest

Z moja orientacja wszystko ok, wiec sie nie przejmuj :D co do czujnika to w opisach jest, ale podtrzymuje swoje zdanie. RW-4 mam w zbiorniku i zadnego czujnika nie zauwazylem nawet w sterowniku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Z moja orientacja wszystko ok, wiec sie nie przejmuj :D co do czujnika to w opisach jest, ale podtrzymuje swoje zdanie. RW-4 mam w zbiorniku i zadnego czujnika nie zauwazylem nawet w sterowniku.

Cóż, ja się z tego pośmieję jedynie. Cóż innego można?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.