Skocz do zawartości
przemciu1986

Maxspect RAZOR 180W 15000K - jak świecić

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

tak jak w temacie, jak najlepiej ustawić natężenie światła w 6 definiowalnych punktach? Akwarium ma około 2 miesiące.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej

żeby dostać odpowiedz od użytkowników Razora musisz cos wiecej napisać: jakie wymiary akwarium i jaka obsada życia...

Razor cykl dobowy na 6 punkatach:

1 i 6 to punkty kiedy ma sie włączyc i wyłączyć lampa

(jesli na kanale B zostawisz 1% bedziesz miec oswietlenie nocne. Jesli oba kanały beda na A0% B0% to będzie bez nocnego)

punkt 3 - 4 ustawiasz jak dlugo i o jakiej mocy na świecić lampa w "szczycie"

posrednie sluzą "wschodowi i zachodowi"

a całość cyklu dobowego uśrednia sama lampa by przejścia mocy światła były łagodne i niewidoczne dla ludzkiego oka. 

By łatwiej sobie to wyobrazić to warto otworzyc ksiażeczke, a jesli jej brak to masz tu w formie pdf

pozdrawiam

luft


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, przemciu1986 napisał:

Witam,

tak jak w temacie, jak najlepiej ustawić natężenie światła w 6 definiowalnych punktach? Akwarium ma około 2 miesiące.

pozdrawiam

cześć:-)@przemciu1986

ja mam tą lampę ale 320w i mam takie ustawienia jeśli Ci coś pomogą:

Lampa ustawienia 

Tp.  8.oo A0%  B 0%

Tp.  10.oo A7%  B45%

Tp.  12.oo A 20%  B60%

Tp.16.30  A30 % B70%

Tp 18.00 A 0%  B 60%

Tp 20.00 A 0% B 0%

w twoim przypadku 200l akwarium to 1/3 z tego trzeba by było odjąć,ja mam wszystkie korale nie wiem jakie Ty? ale jeśli same miękkie wydaje mi się jeszcze bym zeszła z mocy,jest to moje zdanie i proszę nie sugeruj się tym do końca,ale z doświadczenia tej lampy po prawie 10 miesiącach tak bym zrobiła. W razie pytań pisz śmiało;-)

Edytowane przez @Beti
info (wyświetl historię edycji)

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak prawdę mówiąc na ta chwilę mam bardzo mało korali. W sumie dopiero co założyłem sobie akwarium, bo jak pisalem w pierwszym poscie ma niecale dwa miesiace. Można więc powiedzieć że kończy się dojrzewanie. Tak prawdę mówiąc to nawet nazw nie pamiętam tych korali a pisze z telefonu i nie mam jak sprawdzić na kompie. Z tego co pamiętam to mam kilka główek zoa, rhodactisy, ricordea, dwa blazenki, ukwiał i w sumie to tyle. Jeszcze coś takiego co wygląda jak drzewko :) I dwa jakieś grzybki :) niestety nie pamiętam nazw. Jak będę w domu to napisze jak ja ustawiłem swoją lampę. Jeśli będziesz miała chwilę to zerknij proszę Beti na moje ustawienia i wprowadź jakieś korekty na podstawie swojego doświadczenia. Przepraszam za brak polskich znaków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok,prosze napisz co będę mogła to pomogę;-) zawsze będziesz mial możliwość korygowania:-) ale przy tych koralach co mówisz za dużo nie ma co palić,to sa mocne Ledy !


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc tak, ja swoją lampę ustawiłem w następujący sposób:

1: 8:00 A: 0% B: 1%

2: 10:00 A: 30% B: 50%

3: 12:00 A: 50% B: 65%

4: 15:00 A: 60% B: 80%

5: 18:00 A: 30% B: 50%

6: 21:00 A: 0% B: 1%

 

Poniżej zamieszczam jeszcze takie poglądowe zdjęcia co mam w akwarium

 

20180109_142939.jpg

20180109_142947.jpg

@Luft co do wymiarów mojego akwarium to 100x50x40 czyli mniej więcej 200l plus do tego sump około 100l.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, przemciu1986 napisał:

No więc tak, ja swoją lampę ustawiłem w następujący sposób:

1: 8:00 A: 0% B: 1%

2: 10:00 A: 30% B: 50%

3: 12:00 A: 50% B: 65%

4: 15:00 A: 60% B: 80%

5: 18:00 A: 30% B: 50%

6: 21:00 A: 0% B: 1%

 

Poniżej zamieszczam jeszcze takie poglądowe zdjęcia co mam w akwarium

 

20180109_142939.jpg

20180109_142947.jpg

@Luft co do wymiarów mojego akwarium to 100x50x40 czyli mniej więcej 200l plus do tego sump około 100l.

ładne akwarium 

spróbuj tak:

1.ok

2. A 15- B45

3 A  25- B 55

4 A 40- B 70

5 A 20- B 55

6 ok

choć ja mam na noc zawsze ciemno,czyli pozycja 1 i 6 na A 0 i B 0

możesz spróbować ale wydaje mi się że twoje ustawienia są za mocne pod twoje akwarium,a zwłaszcza kolor biały!

zobacz na moje ustawienia a większość mam LPS i niektóre LPS nie lubią za mocnego światła,a ty masz miękkie :-)chyba 80% ustaw zobacz zawsze możesz wrócić do pierwotnego ustawienia;-)

możesz zaczerpnąć opinii innych użytkowników,ale ja mam takie zdanie.

Edytowane przez @Beti (wyświetl historię edycji)

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję ci bardzo za pomoc. Ustawie tak jak mówisz i zobaczymy co będzie się działo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, przemciu1986 napisał:

Dziękuję ci bardzo za pomoc. Ustawie tak jak mówisz i zobaczymy co będzie się działo :)

choć zastanów się nad pozycją 5 jeszcze ja bym to skorygowała

poz.5. A 0% B 55%


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Velociraptor Papaja napisał:

A ja od początku lecę tak jak fabryka ustawiła i też daje radę. Wszystko rośnie i to nawet ładnie - więc nie kombinuję.

Czesc:-)

to zn jak fabryka ? Od zamontowania i pierwszego uruchomienia wszystkie kanały były  na A 0% i B 0% dziwne!

Edytowane przez @Beti (wyświetl historię edycji)

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może masz ustawiona lampę w trybie "p"  i wtedy rzeczywiście masz możliwość wyboru jednego z dwóch predefiniowanych ustawień. M - auto definiowane w 6 punktach przez użytkownika, A - auto i P - predefiniowane przez producenta w 2 możliwych konfiguracjach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Velociraptor Papaja napisał:

A ja od początku lecę tak jak fabryka ustawiła i też daje radę. Wszystko rośnie i to nawet ładnie - więc nie kombinuję.

 

2 godziny temu, Velociraptor Papaja napisał:

Ja miałem oba ustawione - więc może ktoś się wcześniej bawił w sklepie. W każdym razie jak przyszło - tak chodzi do dziś.

Witam. 

Piszesz że lecisz od początku ? to ile ci ta fabryka ustawiła kanały A i B:P, może lecisz na fabrycznych ustawieniach Presetu?.

A jak miałeś ustawione faktycznie kanały w jakiś sposób inny nisz Preset 1 czy 2 to może ktoś inny miał przedtem tą lampkę, a nie że ktoś si bawił w sklepie...

Swoją drogą panowie i panie to jak wysoko macie ustawioną lampę bo to też ma znaczenie w ustawieniach mocy lampy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, -OSA- napisał:

 

Witam. 

Piszesz że lecisz od początku ? to ile ci ta fabryka ustawiła kanały A i B:P, może lecisz na fabrycznych ustawieniach Presetu?.

A jak miałeś ustawione faktycznie kanały w jakiś sposób inny nisz Preset 1 czy 2 to może ktoś inny miał przedtem tą lampkę, a nie że ktoś si bawił w sklepie...

Swoją drogą panowie i panie to jak wysoko macie ustawioną lampę bo to też ma znaczenie w ustawieniach mocy lampy

Cześć:-)

24-25cm nad taflą wody wisi na linkach.  


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hallo, mam pytanie do posiadaczy lampy Maxspect 320w 15000k. Czy u was wentylator zasilacza jest głośny jak (wiertarka) i włącza się na kilkanaście sekund może kilkadziesiąt i wyłącza na może kilka minut i tak w kółko. Nawet odpieniacz jest cichutki w porównaniu to tego zasilacza. Jeszcze jedno pytanie czy przy 60-70 % włączają się u was wentylatory lampy na stałe? 

Pozdrawiam wszystkich Stani. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
1 godzinę temu, Niuks napisał:

Hallo, mam pytanie do posiadaczy lampy Maxspect 320w 15000k. Czy u was wentylator zasilacza jest głośny jak (wiertarka) i włącza się na kilkanaście sekund może kilkadziesiąt i wyłącza na może kilka minut i tak w kółko. Nawet odpieniacz jest cichutki w porównaniu to tego zasilacza.

Jeszcze jedno pytanie czy przy 60-70 % włączają się u was wentylatory lampy na stałe? 

Pozdrawiam wszystkich Stani. 

skoro wentylator "terkocze" tzn. że albo jest brudny/uszkodzone łopatki i wibruje albo ma zużyte łożyska i do wymiany

skoro lampa sie nagrzewa to wentylatory się włączają by ja schłodzić ... i będą się kręcić póki nie schłodzą poniżej zadanej temperatury (o ile lampa ma czujnik/termometr)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź, ale, pytam kogoś kto ma taką Lampe a nie o wyjaśnienia normalnych spraw, to ja wiem sam. Kupiłem używaną ale nie ma jeszcze roku tak że (raczej nie wchodzi w grę zużycie łożysk) mam taką samą ale starszy i mniejszy model i tam wentylatory włączają się gdy lampa naprawdę robi się ciepła(gorąca) i bywa to bardzo rzadko. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@beti a mi pomożesz ustawić światło mam r420r nano 70w 15000k

Kostka 40 na 40 na 40 64 litry razem z panelem 

Obsada dwa błazny jedna babka kraby slimaki

Korale dwa rodzaje zoa, jedna gorgonia grzybki superman, xenia, xenia mint, i duncan jak na razie

Z. Góry dzięki 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.