Jump to content

Beti

Moderator
 • Content count

  2861
 • Joined

 • Last visited

3 Followers

About Beti

 • Rank
  مملح

Kontakt

 • AIM
  B&D

Informacje o profilu

 • Imię
  Beata
 • Płeć
  Kobieta
 • Skąd:
  Sląskie
 • Zainteresowania
  wielkie....:-)
 • Akwarium
  v2. 250x100x60 +sump = mini ocean 2000L słonej wody :) start 24.12.2019

Recent Profile Visitors

8824 profile views
 1. Beti

  Ceny akwarystyki morskiej :)

  Jeśli tak uważasz to gratuluję Panie Slony... poczekam na twój temat.
 2. Beti

  Ceny akwarystyki morskiej :)

  Słony nie sklepowa spokojnie, ale np soli na targu nie kupię.. dziś widziałam żółtka w sklepie 450zl gdzie 2tyg temu był po 350 to skąd ta cena ? a może jest odwrotnie ktoś chce zarobić..okazją? Covid19
 3. Cześć Co sądzicie o tym że już niedługo ceny ryb i korali będą kosmiczne, brak dostaw do sklepów...z przyczyn covid-19 czy robicie zapasy soli, suplementacji itp... mam taką informację od sprzedawców że wszystko drożeje, jak się zapatrujesz na to...co myślicie.. czy jest się co obawiać? Zapraszam do dyskusji..
 4. @chwialek żegnaj prosiłam czytaj regulamin. Zdrówka wszystkim..
 5. Beti

  Koronawirus co o tym wszystkim myślicie?

  Dawno ten temat stracił to co chciał osiągnąć lub miały być jego zamiary, ale jest to off top i może w tej sytuacji ludzie chcą się wygadać, niech to czynią w tym temacie. Jeśli jest kultura niech piszą. @mr.greg niech piszą póki co jest ok.
 6. Beti

  Coś złego dzieje się na mojej rafie

  Jak widzisz napisałam to 5 godz temu, i to cały problem tego zbiornika, to wszystko.
 7. Beti

  Coś złego dzieje się na mojej rafie

  Posłuchaj , piszę z Tobą z kulturą, więc i kontroluj to co piszesz, bo znów zaczynasz wycieczki osobiste. Twoje wypowiedzi to tylko teoria niczym nie potwierdzona, opowieści dobrej treści...chętnie zobaczę twój zbiornik skoro taki mocny jesteś i możemy prowadzić dyskusję na temat np kulek. Tylko pierw trzeba umieć rozróżnić merytoryczne wypowiedzi od wycieczek osobistych, bo forum to dyskusja, nie zawsze wszyscy mogą mieć jedno zdanie, a nerwy jak Ci puszczają to odpocznij może od forum i wróć.
 8. Beti

  Coś złego dzieje się na mojej rafie

  Jeszcze raz bym prosiła o konkrety... co się z czasem zapchało ? Kulki jeśli mają dobry przepływ to co się zepchnąć mają, logiczne że się je płucze raz na 2-3mies nawet te z filtra przepływowego tak samo siporax. Mam 3letnie kulki które od początku miałam i nic nie jest zapchane akwarium nie wybuchło, tylko wszystko z głową. @elesperomiały być dowody, jak dotąd to tylko teoria Inaczej zapytam wprost masz może kulki w sumpie lub miałeś z nimi doświadczenie ? Robienie zamieszania na forum ze kulki to zło to tak jak w innym temacie Z lub BEZ. I teraz co do tematu, dziwię się że osoby doświadczone piszą na forum niby przyczynę, ale żaden z nich nie przedstawi dowodów w postaci np, zdjęcia tak wyglądało akwarium bez kulek a tak jak zrobiły szkody itp można mnożyć przykłady bez końca. Zapytaj ile ludzi ma kulki w sumpie i jak często je płuczą i czy mają problemy w zbiorniku typu jak kolega @slavkos Pozd.
 9. Beti

  Coś złego dzieje się na mojej rafie

  Oczywiście elespero no ale to nie jest odpowiedz, jakie cuda się dziej ? Masz doświadczenie w tym, czy tylko sugerujesz się kolegi wnioskiem. Co to oznacza że się cuda dzieją? to może jakieś przykłady, z chęcią posłucham, że ....itd nie piszę tego złośliwie abyś znów nie musiał puszczać tekstu do mnie, tylko napiszcie dla forum dla tych ludzi co was słuchają, praktyka nie teoria. Kolega ma 6szt w kaskadzie, więc gdzie mowa że mają zły przepływ ? może mniejszy ale jest i to tylko 6szt! i nie jest to powód że akwarium tak wygląda, to czysty zakwit bakteryjny.
 10. Beti

  Coś złego dzieje się na mojej rafie

  Ludziska, to akwarium ma rok, to jaka mowa że jest świeże, ja też stosuję tą sól od początku i wszystko działa, i korale są różnej maści,więc w rocznym akwarium odradzacie stosowanie tej soli ? Jest tak jak napisał @=Fresz= zrobił się zakwit i przyda się lampa Uv. Co do kulek, też posiadam i są w filtrze przepływowym, skoro kolega ma 6szt i są w kaskadzie tam też jest przepływ. Nie stosować kulek bo ? to czy one coś dają to swoją drogą, ale jaki jest powód aby je nie stosować, jakieś doświadczenie negatywne macie ? Przy no3 0 po4 0 uważam nie ma sensu lania bakterii, kolega lał aż przelał do zakwitu.
 11. Beti

  Glony kontratakują

  Napisz coś więcej o akwarium No3, Po4, Kh??
 12. Up.3 miesiące oraz akwarium godz wieczorne. Dziś zrobione testy Balling 3 x 160ml /24 wzrost No3 5, Po4 0.00(hanka) Kh 7.8 (hanka) zasolenie 35ppm Jeśli kogoś interesują koszty utrzymania po upływie 3 miesięcy w stosunku do miesiąca wygląda to tak średnio: -koszty prądu okolice 220-230zl około 550- 600kw mies przy taryfie nocnej i weekendowej. -koszty sól, balling, suplementacja, bakterie itp około 360zl -koszty pokarmu dla ryb i korali około 120zl Suma okolice 700zl nie jest tak źle w stosunku co miałam przy 600L było to okolice 450zl. + dodatkowe korale lub rybka..
 13. Beti

  Pręgierz NanoReef

  133. morfi - BAN - Powód - multikonto (morfi vel Morski Ziomek) 134. karol86 -BAN -Powód - regulamin (pkt 11,12,18 RF) 135. Bart7891 - URLOP 30 dni - Powód - regulamin (pkt 18 RF) 136. elespero -URLOP 30 dni - Powód - brak kultury osobistej,brak szacunku/ wyzwiska i podważanie autorytetu moderatorów ( punkt 10,11,12 RF) 137. Caban- URLOP 21 dni -Powód - brak kultury osobistej,wyzwiska pod adresem moderatora,wyciąganie prywatnych wiadomości na publiczne forum 138.nanokaczor- URLOP bezter. - Powód -za ogólny poligon jaki sobie urządziłeś na forum,rozwalając temat za tematem,awantury na PW 139.*Sebastian* - BAN - Powód - multikonto (*Sebastian* vel bisn) 140.Adrian87- BAN - Powód - Ignorowanie regulaminu forum (pkt 5,12,17 RF) awantura z moderatorem na PW 141.waski01 - BAN- Powód - regulamin (pkt 10,11,12 RF) brak kultury,skandaliczne zachowanie na PW,awantura z moderatorem,określenie o forum skandaliczne,brak słów.. 142.=Fresz= - URLOP 14 dni - Powód - za ogólny poligon na NR oraz czatbox + (pkt 11,12 RF) 143. @Nailo - BAN - Powód - multikonto (pkt 13,14 RF) bardzo sprytnie ( @Nailo vel @wiktor92ldz ) 144. Diodon - URLOP 14dni - Powód - regulamin (pkt 10,11 RF) brak kultury,skandaliczne zachowanie na NR 145.Sawiksaw -03.01.2020 - URLOP 7 dni -Powód- spam, spam,spam - regulamin forum do ponownego zapoznania , oraz wielokrotne prośby o stosowne słownictwo nie pomogły . 146.Nuke - 27.03.2020 - URLOP 30 dni - Powód - (pkt 10,11 RF) skandaliczny wpis w dziele off-topic + Rodo <== NEW !!!
 14. Beti

  Sól w zimnej wodzie

  Ale zobacz..jeśli robię podmiane wody i biorę ją z sumpa bo tak mi wygodniej odlewam 200l wody to jest około 3/5 sumpa i wlewam teraz 200l wody o tem 12-14 st ? Nawet to życie w sumpie dostanie po pupie, tak sie nie robi, to łzy pomysł. Pytałam o membrane bo mam 200tke i 10l wody robi się w 50min
×

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.