Jump to content

Beti

Moderator
 • Content count

  2751
 • Joined

 • Last visited

3 Followers

About Beti

 • Rank
  مملح

Kontakt

 • AIM
  B&D

Informacje o profilu

 • Imię
  Beata
 • Płeć
  Kobieta
 • Skąd:
  Sląskie
 • Zainteresowania
  wielkie....:-)
 • Akwarium
  v2. 250x100x60 mini ocean 2000L słonej wody :) start 24.12.2019

Recent Profile Visitors

8125 profile views
 1. Zazdroszczę tylu alg wapiennych, ładnie to wygląda.
 2. Beti

  Morszczak szuka pracy

  Uważam że spokojnie ten temat może być prowadzony, słusznie że zapis regulaminu nie reguluje tego a raczej dotyczy branży oraz sklepów z morszczyzną i odnośników do stron int.
 3. Beti

  e-rybka komentarze

  @petroniusz2 Kupowanie w okresie zimowym na odległość jest zawsze ryzyko, mimo to że sklep zaoferował styrobox ogrzewany. Jedynie do tej pory JM ma beczki ogrzewane i to jest pewne, plus kurier na 9rano. Raz się uda raz nie, więc te styroboxy są jakie są, czy reklamację uznają? sama jestem ciekaw i dziwię się że nie wysłali PKP bo nie napisałeś czy to kurier?
 4. Beti

  e-rybka komentarze

  @marek1980 ostatnio miesiąc temu pisałam do Ciebie i widzę że nic nie dotarło! Po raz kolejny błoto na tą firmę, a aktywności na tym forum to zero! nie wiem czy szukasz sensacji czy co? Jeśli masz problem z tym sklepem opisz ich w Google, na FB itd. To forum nie służy tylko do obrzucania błotem bo jesteś niezadowolony. To twój trzeci post na ten temat z trzech dostępnych, i proszę Cię opamiętaj się, to forum nie jest od tego, to nie źródło i sposób aby tylko negatywny wystawiać a następnie zwinąć się z forum. Mam wrażenie że twoja aktywność na NR polega tylko na negatywnych ocenach i to wszystko, gdzie reszta ? jakieś pozytywy ? jesteś prawie rok na forum i co 3 x negatyw to wszystko! Może się przywitaj, pokaż akwarium a nie strzelaj z armaty na dzień dobry! Już wyraziłeś swoją opinię na stronie erybki, tak bardzo zależy Ci zrobić to po raz kolejny na NR? to trzeci temat na tym forum gdzie o tym piszesz, po miesiącu odstępu postanowiłeś znów napisać negatyw bo poprzedni temat zamknęłam, i nie wszyscy przeczytali może twojego posta. Tak bardzo Cię skrzywdził ten sklep że szukasz w jakim jeszcze temacie można coś napisać.
 5. tz wymienić wszystkie ? Icp nie robiłam jeszcze ale z podstawowych No3 10 po4 0.07 kh 7.6 ca 420, mg 1370, ph 8.3 zasolenie 35ppm Lampa 15-16cm nad tafla wody
 6. Ja mam refugium od początku v2, dostałam garść spaghetti i świecę 14h / 24h w godzinach od 18:00 do 08:00 rano, rosną jak na drożdżach. Lampa typowa pod rośliny lub refugium:)
 7. Świetnie to wygląda, życzę delikatnego dojrzewania;) Temat przeniesiony, dział "nasze akwaria" Pozd
 8. Niestety Chelmony często to mają, osobiście mój kiedyś też miał. Jest to coś z rodzaju pleśni na pletwach, po jakimś czasie samo odpadło. Nie widziałam aby chelmon dał się czyścić krewetką doktorek często zyga
 9. Beti

  SarcoPython pokurczony.

  Na chwilę to nic nie da, to nie tak działa. A jeśli byla rdza to trzeba sprawdzić czy coś nie oddalo do wody i ewentualne zastosować absorwent typu np Seachem CupriSorb.
 10. Beti

  SarcoPython pokurczony.

  Nic mu nie ma, sarco tak mają, potrafi się zamknąć na 3-4 dni, zapewne będzie zarzucał skórę i następnie ponownie będzie miał polipy.
 11. Beti

  Odwrócone akwa czyli sump na górze

  No proszę jak ładnie, a na forum nic się nie chwalisz;) Jesli Kh leci bardzo delikatnie wystarcza Kh+ ręcznie dozowac, z czasem i tak pompa się przyda jeśli zwiększasz masę koralową.
 12. Beti

  Odwrócone akwa czyli sump na górze

  @Rezus czy akwarium jeszcze istnieje ? Jak to wygląda od września?
 13. pokrywka z puszki po Kh
 14. 7.6-7.8 max Coś tam mam tych zdjęć jeszcze ale nie ma bardzo co pokazywać jeszcze, to 26 dzień...wszystko dojrzewa...nawet łagodnie. Korona jest gotowa,ale nie zakładam dopiero jak zapelnie zbiornik koralami. Jedynie co się obecnie obawiam ze moja pomarańczowa fungia zaczyna coś cierpiec, juz w poprzednim akwarium nie była zbytnio w dobrej formie, tu traci tkankę.
 15. Up.26 dzień W dniu dzisiejszym pomiar Kh to 7.0 więc zaczynamy dozowac Kh+ na pierwszy ogień poszło 60ml podawane pompą 5ml co 2godz. Ca, Mg obecnie w normie No3-10 Po4 0.09 no ale akwarium ma 26 dni, jeszcze mogą być cuda i tak jest nieźle. Dzis zapobiegawczo trafiło 300ml Preis Carely (Coly) jutro druga dawka, warto stosować po przenosinach lub w procesie zaburzenia biologicznego w akwarium.Zawsze to stosowałam w poprzednim akwarium i miałam i mam zdrowe ryby, średnio jedna kuracja raz na 3 miesiące jeśli nic się nie dzieje w zupełności wystarcza. Temperatura wody w akwarium jest na poziomie 26st niezmiennie. Co do refugium , odnośnie lampy LED-glony rosną jak szalone pod tą lampą, czas jaki świeci lampa to około 12godz /24 Bakterie: obecnie stosuje Special Blend (smierdziuchy) na przemian z Biodigest oraz pożywkę z Af w (proszku) stosunkowo do objętości akwarium mniejsze dawki ale częściej. Co do ryb, doszedł jeden pokolec zoltek ale nie ze sklepu, piękna sztuka wyplywany, i co dziwne bardzo koleżeńskie przywitanie bylo, spokojnie bez zaczepki. to może tyle z tego tyg... akwarium nabiera wyglądu jeszcze mało korali ale na wszystko przyjdzie czas, cierpliwość nr 1 pozd
×

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.