Jump to content

gizmocs

Klubowicz
 • Content count

  40
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Olsztyn

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. gizmocs

  Olsztyn - 240l + Sump

  Akwarium się dalej kręci ale dzisiaj zauważyłem coś na skale, przypomina to takie małe bąbelki powietrza ale trwale przyczepione do skały, wiecie co to jest?
 2. gizmocs

  Olsztyn - 240l + Sump

  Cześć Dzisiaj zaobserwowałem pierwsze formy życia w akwarium w postaci Dino To chyba dobry znak że w akwarium zaczęło się coś kręcić? Pozdrawiam JAkub W ramach praktyki zrobiłem jeszcze testy: temp 25* Zasolenie 34 Azotyny 0.5 ppt Azotany poza skalą salifetra fosforany 0.06 ppt
 3. gizmocs

  makroglony

  witam chętnie przyjął bym trochę makroglonow spaghetti gdzies po trasie warszawa-olsztyn jutro 24.03 dziękuję jakub
 4. gizmocs

  Olsztyn - 240l + Sump

  Piach dodany, burza zrobiona.
 5. gizmocs

  Hałas Cyrkulacji

 6. gizmocs

  Hałas Cyrkulacji

  zalane
 7. gizmocs

  Hałas Cyrkulacji

  u mnie jest na odwrót bez wodu chodzi cichutko, a w wodzie jak traktor Pompa chodziło przez 6 tygodni w rodi w trakcie płukania skały.
 8. gizmocs

  Hałas Cyrkulacji

  Witam Wszystkich Zalazłem w weekend swoją sadzawkę i pierwsze problemy, mianowicie HAŁAS cyrkulatora. posiadam Gyre 230 i jest tragedia, na 40% mocy siedząc w pokoju w słuchawkach go słyszę. Akwarium stoi na 2mm blacie z blachy oraz podkładzie. dzisiaj dodatkowo podłożyłem 15mm sklejkę oraz kolejna piankę o grubości 8mm. niestety nic to nie dało. Delikatnie cyrkulator jest cichszy w prawej cześć akwarium. Właśnie mój cały zapał jest zabijany przez jednostajne buczenie. Czekam na wasze sugestie co może być przyczyną takiego buczenia. Dodam tylko że serwis Frey'a twierdzi że z pompą wszystko w porządku, a u kolegi w reefmaxie działa dużo ciszej. Czy myślicie że piach w akwarium spowodował by jakąkolwiek zmianę sytuacji? Dziękuje wszystkim za odp. Jakub
 9. gizmocs

  Olsztyn - 240l + Sump

  nie spieszyło mi się. pierwszy raz zalałem jak próba generalna hydrauliki, przy okazji wyszedł problem z RODI. A chyba największy powód rozciągnięcia się projektu, to fakt że generalnie to mi się nie spieszyło. Lubiłem ten pierwszy etap. Teraz będę czekał cierpliwie na dojrzewanie.
 10. gizmocs

  Olsztyn - 240l + Sump

  No i stało się. 2 lata planowania, przygotowywania, liczenia, sprawdzania, kombinowania, później znowu liczenia i znowu planowania, składania, rozkładania aż dotarłem do momentu kiedy leje się już woda do zbiornika (po raz drugi ale już docelowo).
 11. gizmocs

  Komoda a kostka

  Jeśli chodzi o komodę z ikei, to nie jest to zły mebel, przynajmniej kiedy ja kupowałem ją kilka lat temu to podłużne wzmocnienia są pod blatem z tyłu i przodu, poza tym miedzy każda szufladą jest wzmocnienie przednie i tylne z profilu 40x20. Z resztą cały mebel jest wykonany z drzewa a nie MDF.
 12. gizmocs

  Akwariu na subwoofer

  Witam Myślę że mozesz pod dwoma warunkami: 1. Głośnik jest na prawdę solidny 2. nie będziesz go używał do słuchania muzyki A tak serialnie to przy proporcjach akwarium i wielkości suba mogłoby dochodzi do trzęsienia ziemi za każdym słuchaniu muzyki. taka sytuacja rzadko występuje w przyrodzie, więc w najbardziej optymistycznych scenariuszu zwierzęta będą zestresowana, co może przeglądać się na ich rozwój.
 13. gizmocs

  Skała sucha Fiji pukani doświaczenia

  testy z datą do 2020, po za tym po tygodniu rodi mętne.
 14. gizmocs

  Skała sucha Fiji pukani doświaczenia

  oj sorry późną godzina, już poprawiam w ACE leżała
×

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.