Jump to content

agata-arek

Klubowicz
 • Content Count

  10
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Imię
  Agata
 • Płeć
  Kobieta
 • Skąd:
  Wynki Warmińsko-Mazurskie
 • Akwarium
  900 w obiegu

Recent Profile Visitors

322 profile views
 1. Chodzi mi o wsparcie, ale nie znalazłam innego miejsca na forum żeby to umieścić.
 2. 16. Agata: agata-arek z Wynek koło Ostródy, Olsztyna, Morąga.
 3. Witam szukam doświadczonych morszczaków z okolicy, może jest choć jeden co poświęcił by swój czas i podzielił się doświadczeniem, z góry dziękuję i czekam na odzew.
 4. Ja mam w akwa ok.275l. dwa rodzaje Salarias Fasciatus , Salarias ramosus i Ecsenius Bicolor i wszystkie się najadają czasem większy salarias pogoni mniejszego ale nie jest to jakieś nagminne, za to za każdym razem jak włożę rękę do akwa z jego strony to mi się obrywa
 5. Dzięki za rady chyba przesadziłam z papu bo woda już w normie
 6. Stefan85 dziękuje a co ona może mi zrobić? No tak się składa ,że nie wiem Większe doświadczenie mam ze słodką akwarystyką, a za morską wzięłam się od lutego tego roku. no2, no3 i po4 dziś już ładnie spadły chyba za dużo dawałam planktonu z pokarmem,ale nie wiem ile tego powinnam dawać i jak często dla korali i czasu też nie mam zbyt wiele bo mam sporo dzieci które mi ten czas wypełniają,więc przeczytanie połowy forum nie bardzo wchodzi w grę, a oświetlenie ze względu na dzieci takie jasne. Oczywiście chcę dla swoich podopiecznych jak najlepiej i żeby nic nie odeszło bo wtedy lament i rozpacz by była w domu a dzieci za małe,żeby im wytłumaczyć.Już doktorek trzy tygodnie w skale się" chował " bo jakiegoś chuderlaka mi wcisneli i nie dał rady.Oświetlenie wiem ,że za jasne dlatego świecę 2/3 całości i skróciłam czas świecenia. Molizesz a ten AIO biopellets xl to trzeba do jakiegoś filtra dodatkowego wrzucić czy wystarczy w woreczek i do komina?
 7. na zdjęciach jest tylko niebieski z czerwonym led włączony
 8. Mam dość mocną pompę powrotną która przez deszczownicę też napędza wodę jest ustawiona pod powierzchnią wody więc ruch jest spory na dnie raczej też nie zalega bo rybki mi kopią całe dno i co chwila mam tajfuny no chyba ,że problem tkwi w sumpie bo tam woda płynie spokojniej i odkłada się osad w pierwszej komorze.
 9. Witam moje akwarium to druga solniczka ,zaczęłam od 54l. i powoli przeniosłam całe życie do większego akwa z sumpem. Oświetlenie mam robione w sumie 40szt12000k ,10 szt 3w royal blue, 10 szt 3w aktyniczna do tego ledy pasek które święcę trochę czerwony niebieski a potem sam niebieski,a z głównej lampy świecę tylko dwie trzecie bo za jasna., odpieniacz BUBBLE MAGUS CURVE A8 - ODPIENIACZ DO 900L 24V ,cyrkulator tunze i pod pompę podłączona deszczownica.Do tego ok 30 kg skały włożone z dwóch dojrzałych zbiorników i sporo korali , ukwiały, kraby pustelniki 4 szt., dwie rozgwiazdy, trochę ryb ,dwie krewetki.Od niedawna ok. miesiąc podłączony balling. Duże akwarium uruchomione na początku czerwca parametry do tej pory były ok a teraz pojawiło się no2, no3 i po4 czy to może mieć coś wspólnego z podłączeniem ballinga czy raczej przekarmiam towarzystwo?
×
×
 • Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.