Jump to content

raffau25

Klubowicz
 • Content count

  20
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Zamość

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. raffau25

  dodatkowa świetlówka T5

  nie mają nawet miesiąca mam na nie paragon a używam ich od tygodnia więc są świeże:) dzięki za radę!
 2. raffau25

  dodatkowa świetlówka T5

  Kolego, jest jeszcze podstawowa kwestia czy dokupić 4 tą świetlówkę? Rozumiem że mam dokupić jeszcze jedną blue plus? czyli 2xblue plus 1xblau reef i 1x coral plus?
 3. Szanowne koleżanki i koledzy , chciałbym zasięgnąć Waszej rady co do zakupu 4 tej świetlówki. Zakupiłem ostatnio dość okazyjnie lampę z miejscem na 4ry świetlówki. Trzy były dodane razem z lampą mają z miesiąc może nawet nie. W obudowie są Blau reef extrem, ati coral plus oraz ati blue plus, naturalnie wszystkie 24W T5. Szkoda żeby miejsce się marnowało więc co polecacie dołożyć? Akwarium dopiero dojrzewa i będą w nim raczej tylko proste formy korali.Pojemność to około 85litrów wody. Druga sprawa to jak je zgrupować? A może 3 wystarczą? lampa ma możliwość załączania po 2 świetlówki. Z góry dziękuję za pomoc.
 4. raffau25

  Moczenie skały

  Ok, dziękuję za podpowiedź.
 5. raffau25

  Moczenie skały

  I pewnie ja tak zrobię, zastanawiałem się tylko czy zwykłe moczenie może się odbyć w wodzie ro czy musi to być ro/di, chodzi tylko o to, że spory zapas tej wody mi został i szkoda wylewać a bańki potrzebne:) Generalnie mogę już zrobić solanke i bełtać tak jak kolega podpowiada.
 6. raffau25

  Moczenie skały

  Szanowni koledzy i koleżanki, takie pytanie na szybko, czy suchą skałę należy koniecznie wymoczyć przed użyciem? Czy musi to być woda ro/di czy tylko może być tylko ro? Skała to fiji ze sklepu erybka.
 7. raffau25

  Pierwsza solniczka 96L

  Ok dziękuję za szybką odpowiedź.
 8. raffau25

  Pierwsza solniczka 96L

  A jesli woda i piach są 'żywe' a skala sucha to też można przyspieszyć? Czy to już przekombinowane? I rozumiem że w trakcie takiego rozkładu bakterie lejemy normalnie?
 9. raffau25

  Pierwsza solniczka 96L

  Jakby kolega mógł rozwinąć tę myśl......
 10. raffau25

  Zestaw korali dla początkujących

  Kolejna sprawa związana stricte z zakładaniem, dostałem już skałę i przed włożeniem do baniaka chciałem ją wypłukać bo jakaś zapylona i teraz pytanie czy mogę to zrobić a jeśli tak to czy pod bieżącą wodą i zostawić do wyschnięcia czy w ro/di? Skała jest jak już pisałem sucha więc niczego tam nie wypłucze.
 11. raffau25

  Zestaw korali dla początkujących

  Konstruktywna uwaga, naturalnie spytam, w najgorszym przypadku czeka mnie długi proces dojrzewania. Ale w tym sporcie chodzi o cierpliwość:) Czołem, u mnie miejsce się znajdzie dopiero za jakieś 3 miesiące więc w zależności od tego jak masz miejsce to może postać u ciebie a jak nie to mam gdzie tu przetrzymać! więc decyzje zostawiam koledze.
 12. raffau25

  Zestaw korali dla początkujących

  Przyjacielu właśnie z tym mam zgryz, po krótce: akwarium na suchej skale (fiji) oraz żywym piasku i być może żywej wodzie (problem: kolega może udostępnić max 35l {trzbe mi 75} z podmianki i nie wiem czy uzupełnić świeżą solanką czy obniżyć sprzęty żeby to jakoś działało i po tygodniu dolać z następnej podmianki) no szaleństwo normalnie.... Ile tu dobrych ludzi , szok! ze względu na skomasowane pomyłki (tzw. czeski film:) mojego sklepu oraz erybka akwarium zaleje dopiero w drugiej połowie stycznia, zanim dojrzeje to ból ale co poradzisz....jeśli kolega może jakoś poczekać to ja chętnie zapłacę za przetrzymanie czy coś:) na szczęście kolega ma zbiornik o i może przetrzymać!
 13. raffau25

  Zestaw korali dla początkujących

  jasna sprawa, dzięki!
 14. raffau25

  Zestaw korali dla początkujących

  O masz, nie wiedziałem , że to może się stać problemem. A czy ktoś może po krótce napisać w jakim miejscu powinno się dawać te korale? Znaczy kwestia cyrkulacji i naświetlenia. Chodzi o ten skład wypisany wyżej: sarcophyton, lobophyton, rhodactis, discosoma, xenia, pseudogorgonia, briareum, ricordea, zoanthus, parazoa, anthelia, sinularia
 15. raffau25

  Zestaw korali dla początkujących

  Bardzo mnie cieszy taki odzew, zadałem to pytanie właśnie dlatego żeby nie męczyć zwierząt i frustrować siebie przy okazji. Każda wiadomość to coś nowego.
×

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.