Jump to content

raffau25

Klubowicz
 • Content Count

  20
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Zamość

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. nie mają nawet miesiąca mam na nie paragon a używam ich od tygodnia więc są świeże:) dzięki za radę!
 2. Kolego, jest jeszcze podstawowa kwestia czy dokupić 4 tą świetlówkę? Rozumiem że mam dokupić jeszcze jedną blue plus? czyli 2xblue plus 1xblau reef i 1x coral plus?
 3. Szanowne koleżanki i koledzy , chciałbym zasięgnąć Waszej rady co do zakupu 4 tej świetlówki. Zakupiłem ostatnio dość okazyjnie lampę z miejscem na 4ry świetlówki. Trzy były dodane razem z lampą mają z miesiąc może nawet nie. W obudowie są Blau reef extrem, ati coral plus oraz ati blue plus, naturalnie wszystkie 24W T5. Szkoda żeby miejsce się marnowało więc co polecacie dołożyć? Akwarium dopiero dojrzewa i będą w nim raczej tylko proste formy korali.Pojemność to około 85litrów wody. Druga sprawa to jak je zgrupować? A może 3 wystarczą? lampa ma możliwość załączania po 2 świetlówki. Z góry dziękuję za pomoc.
 4. raffau25

  Moczenie skały

  Ok, dziękuję za podpowiedź.
 5. raffau25

  Moczenie skały

  I pewnie ja tak zrobię, zastanawiałem się tylko czy zwykłe moczenie może się odbyć w wodzie ro czy musi to być ro/di, chodzi tylko o to, że spory zapas tej wody mi został i szkoda wylewać a bańki potrzebne:) Generalnie mogę już zrobić solanke i bełtać tak jak kolega podpowiada.
 6. raffau25

  Moczenie skały

  Szanowni koledzy i koleżanki, takie pytanie na szybko, czy suchą skałę należy koniecznie wymoczyć przed użyciem? Czy musi to być woda ro/di czy tylko może być tylko ro? Skała to fiji ze sklepu erybka.
 7. Ok dziękuję za szybką odpowiedź.
 8. A jesli woda i piach są 'żywe' a skala sucha to też można przyspieszyć? Czy to już przekombinowane? I rozumiem że w trakcie takiego rozkładu bakterie lejemy normalnie?
 9. Jakby kolega mógł rozwinąć tę myśl......
 10. Kolejna sprawa związana stricte z zakładaniem, dostałem już skałę i przed włożeniem do baniaka chciałem ją wypłukać bo jakaś zapylona i teraz pytanie czy mogę to zrobić a jeśli tak to czy pod bieżącą wodą i zostawić do wyschnięcia czy w ro/di? Skała jest jak już pisałem sucha więc niczego tam nie wypłucze.
 11. Konstruktywna uwaga, naturalnie spytam, w najgorszym przypadku czeka mnie długi proces dojrzewania. Ale w tym sporcie chodzi o cierpliwość:) Czołem, u mnie miejsce się znajdzie dopiero za jakieś 3 miesiące więc w zależności od tego jak masz miejsce to może postać u ciebie a jak nie to mam gdzie tu przetrzymać! więc decyzje zostawiam koledze.
 12. Przyjacielu właśnie z tym mam zgryz, po krótce: akwarium na suchej skale (fiji) oraz żywym piasku i być może żywej wodzie (problem: kolega może udostępnić max 35l {trzbe mi 75} z podmianki i nie wiem czy uzupełnić świeżą solanką czy obniżyć sprzęty żeby to jakoś działało i po tygodniu dolać z następnej podmianki) no szaleństwo normalnie.... Ile tu dobrych ludzi , szok! ze względu na skomasowane pomyłki (tzw. czeski film:) mojego sklepu oraz erybka akwarium zaleje dopiero w drugiej połowie stycznia, zanim dojrzeje to ból ale co poradzisz....jeśli kolega może jakoś poczekać to ja chętnie zapłacę za przetrzymanie czy coś:) na szczęście kolega ma zbiornik o i może przetrzymać!
 13. O masz, nie wiedziałem , że to może się stać problemem. A czy ktoś może po krótce napisać w jakim miejscu powinno się dawać te korale? Znaczy kwestia cyrkulacji i naświetlenia. Chodzi o ten skład wypisany wyżej: sarcophyton, lobophyton, rhodactis, discosoma, xenia, pseudogorgonia, briareum, ricordea, zoanthus, parazoa, anthelia, sinularia
 14. Bardzo mnie cieszy taki odzew, zadałem to pytanie właśnie dlatego żeby nie męczyć zwierząt i frustrować siebie przy okazji. Każda wiadomość to coś nowego.
×
×
 • Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.