Skocz do zawartości
Kamszot

Jakie świetlówki macie w swoich Reefmaxach

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Chciałbym założyć taki temat odnośnie świetlówek do reefmaxa.

Byście się koledzy i koleżanki wypowiedzieli kto jakie ma i jak one świecą.

zukałem tematu odnośnie świetlówek w reefmaxie ale nic takiego dokładnie nie znalazlem.

Prosiłbym również jeśli to nie byłby problem o opisanie doświadczeń z ewentualnymi świetlówkami tj np. miałem świetlówki XXX YYY ZZZ i podobały mi sie za bbb,ccc itp albo w drugą stronę.

Myślę że temat byłby pomocny w tym dziale dla początkujących

Pozdrawiam

Kamil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat kolegi :) U mnie również zbliża się czas wymiany świetlówek. Może mógłyby się wypowiedzieć osoby bardziej doświaczone jakie świetlówki sugerują. Oczywiście w standardowych oprawach - 3xT5. Z tego co czytałem koledzy Luft i Sprytny stosowali: ATI actynic 24 W + ATI Blue Plus 24 W + ATI Aquablue Special 24 W, ktoś inny (sorry nick wyleciał mi z głowy) stosował: ATI Blue Plus + ATI Aquablue Special + KZ FiJi purple. Zauważyłem, że KZ ma jakieś świetlówki New Generation - może ktoś stosował? Jaki zestaw proponujecie - najlepiej zdrowy dla zwierząt i miły dla oka :) Doradzcie coś - proszę.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam ATI 2 x niebieska i 1x biała (zrezygnowalem z aktyniki). Dzisiaj czytalem, że ATI ma nową rurę ATI Coral Plus, ktora ma charakteryzować się dużą częścią widma niebieskiego i maksymalnym PAR. Także zobaczymy niedługo co to za cudo :)


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK - ale jaką białą? ATI ma Aquablue Special - czyli też trochę niebieską :) Mógłbyś napisać dokładniej jakie świetlówki stosujesz? A może jakieś sugestie (najlepiej z dostępnych na rynku :) )? Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tak:

1. ATI Actinic Blue 24W (czerwona dioda na panelu)

2. AquaEL EcoLight Marine 10.000 T5 24W sterowana czasówką

3. ATI Blue Plus T5 24W (zielona dioda na panelu)

4. AquaEL EcoLight Marine10.000 T5 24W sterowana czasówką

5. ATI Aquablue Special T5 24W (zielona dioda na panelu)

52847369.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biała ATI to właśnie aquablue special 15k. U mnie to samo co u Mariusza, 2x20k i 1x15k, oryginalny układ był zbyt biały. Ale czegoś takiego jak "najlepszy zestaw" nie ma, trzeba samemu obejrzeć i zdecydować, co nam (i obsadzie) najlepiej pasuje :)


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ATI Actinic, Blue Plus i Purple Plus oraz na włączniku czasowym Juvel High-Lite Marine (też 24W ale jest trochę krótsza i łatwiej ją było zamontować - bez żadnych modyfikacji pokrywy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy taki zestaw: ATI Actinic Blue , ATI Purple Plus oraz ATI Aquablue Special – będzie odpowiedni?

Wymieniać po jednej świetlówce na tydzień, czy wszystkie na raz?

Przepraszam, że znów pytam - ale niedawno miałem załamanie systemu i teraz boję się żeby znowu coś nie przekombinować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymianę najlepiej rozciągnąć w czasie. Zestaw świetlówek musisz dobrać sobie pod swój własny gust, ja zamiast aktyniki dałbym Blue Plus, z aktyniką będzie mroczniej. Ale to nie ja będę się gapił na baniak całymi dniami, więc musisz zdecydować sam :)


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może zamiast Actinic Blue wybrać Blue Plus? To podobno też aktyniczna - ale łagodniejsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak w temacie u mnie jest-tak zakupiłem reef maxa po modernizacji przez korale.pl myśle że w oświetlenie też ingerowali-układ świetlówek jest taki

1.koral light fiji purple 24w-lekko wpada w fiolecik ale jasna dosyć

2.aquel 20000k f24t5-niebieska raczej:D

3.aquel 10000k f25t5/D-raczej biała no może deko żólci:D

spisałem dane ze świetlówek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie 1x biała 1xAktynic 1x blue

Marka Giesemann


d62e6560b55952492f224c1150f063b9u1239a1090.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Czy jest sens dodawania kompaktu ledowego 6w marine actinic? Mowie o tym kompakcie z erybki za 79zl. W reefmaxie mam 1 aktynika 1 biala i 1 rożowa. Chciałem dodać żeby bardziej niebiesko było bez utraty białych świetlowek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy 6w ma jakiś sens przy dużej ilości białego może wizualnie dużo się nie zmieni

ja dołożyłem u siebie 2x10W led..


ReefMax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Mając w pokrywie t5 czy już ledowa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja wywaliłem oryginalne zaraz po zakupie Reefmaxa i kupiłem D-D Solution (czyli Gieseman) 2x Actinic+ i 1xAquablue+

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mając w pokrywie T5 3x24W dołożyłem 2szt takich 10W hybryda 6xRoyal Blue 450nn 3xUltrafiolet 395nn

tak to wyglada w pokrywie

6974522_15657990_1204623902951099_1704782960_o.jpg


ReefMax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

One mają osobne zasilanie chodzi o te led?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak na osobnym zasilaniu i dodatkowym chłodzeniu +radiator


ReefMax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

One mają osobne zasilanie chodzi o te led?

Wiadomo- muszą mieć. Ja bym się bardziej zainteresował chłodzeniem niż zasilaniem, bo to dużo większe wyzwanie w Reefmaxie. Napisz coś jak to rozwiązałeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Na poczatku chcialem dolożyć wentylator nad 3 komorą, ale wylądowal tam karmnik. Teraz musze sie zastanowic gdzie umieszcze zanim bym kupil ledy. Az tak sie grzeja ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co zrobiłeś z oryginalnym chłodzeniem za słabe ??.Jako chłodzenie użyłem aluminiowej rury kwadrat 50x4x2cm ale i tak bez wentylatora się nie obyło 1szt wolne obroty daje rade.Ledy grzeją się dość mocno bez tego wentylatora który dałem max 15 min i zagotowane (zaczynają migać).

6975612_IMG_20161224_222818739.jpg


ReefMax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Narazie jade na standardowym chłodzeniu. Ale myśle nad wentylatorem ale to dopiero jak sie zdecyduje na jakies ledy zeby wiedziec ile mam miejsca.

A przy samych miękasach jaka jest lepsza opcja oświetlenia w rm? Jako pierwsza aktynika druga biala i 3 jakas blue? Czy aktynika biała biała?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.