Jump to content

rumik21

Klubowicz
 • Content Count

  294
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Imię
  Dawid
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Wejherowo

Recent Profile Visitors

2427 profile views
 1. A ja używam termometru z Wifi za 89zł i apka wyglada tak. Podgląd w każdej chwili włącznie z powiadomieniami na telefon.
 2. rumik21

  Gobiodon

  Mam oba w 250l i okinawae tłucze tego drugiego. Wszystko zależy od ryby jedna będzie tłukła druga nie.
 3. Tak jak katani pisał stront do unormowania bo jak dalej bedzie leciał będą jeszcze wieksze problemy które mogą sie odbic nawet po pewnym czasie. Potas tez w górę Miedź w dół i warto znaleźć jej przyczynę.
 4. Grzechotnik nie ty pierwszy hehe Też mialem taki problem na reaktorze Aquamedic którego przerobiłem na pompę zewnętrzną dcp 3000. Zasypałem go dwiema puchami wkładu ARM extra coarse, sonda skalibrowana na reaktorze ph=6. I tak od początku problem z kh ok. 20. Pracował 8 miesięcy i po tym czasie go rozebrałem do czyszczenia. Gruntowne płukanie całego złoża muło sporo. Złożyłem ustawienia ph i pompy perystaltycznej jak przed robotą. Po 2 dniach coś gwałtownie kh zaczęło iść do góry w baniaku mierzę odciek i szok kh=58. Skąd takie nie mam pojęcia. Może po przepłukaniu wkładu i wywalwniu całego brudu po wkładzie.
 5. Sam używam sporo pierwiastków śladowych i kilka innych preparatów DIY. I według mnie jeśli ktoś ogarnął taki preparat to raczej nie będzie się dzielił przepisem. Bo nie po to spędzał czas na kombinowaniu i próbach w swoim baniaku aby teraz jakiemuś Paniczowi dać go na tacy.
 6. rumik21

  Zeovit opinie

  Są ludzie którzy tak prowadzą zbiornik tylko mało kto pisze. Ja się przesiadałem na reaktor później na zeovit a teraz zbiornik sobie hula. http://imgur.com/gallery/UDqWVY9
 7. Jest możliwość podmiany ale czy na cichszą. Jebao 2000, aquanova 2000 te powinny pasować bo 600i to nowy brat sc1351
 8. Zawsze jest sens. Sam założyłem reaktor do takiego litrażu a w szczycie przekraczałem ponad 340ml na dobę. Ile czasu ten reaktor masz zalany? Bo u siebie miałem też taki problem na początku że siknęło i przerwa kilkanaście sekund i powtórka..
 9. generalnie na miejscu możesz zobaczyć i zawsze coś tam świeci fakt pod ledem tak świecą pod t5 już jak kolorowo nie jest
 10. Fajne te lampki ale najlepiej odrazu biały kanał przerobić na bardziej niebieski wtedy można lepiej wykorzystać taka lampę. Bo biały jest dość mocny i pewnie będzie pracował na 20%
 11. Sprawdziłem reaktor zasypany 10 mają obecnie na odcieku daje 23 także szału nie ma.
 12. Kiedyś miałem to samo ok. 15kh na odcieku ale po czyszczeniu ponownie zasypałem tym wkładem reaktor (wsypałem dwie puchy) i przy pomiarze Hanką skonczyl się zakres. Przestrzele jeszcze kropelkowym zobaczymy co pokaże.
 13. Środek i boki ciemność. Już po opisie można się domyśleć że nie Zalecany do zbiorników o wymiarach do 120 x 85 cm (48 x 35 cali)
 14. ściągnij sobie Aqua Calculator i spokojnie Ci wyliczysz według niego aby zbić z 38 na 35 w 600l zamien 47 l wody. Rozbić na kilka dni i można działać
×
×
 • Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.