Skocz do zawartości
gnom

Glony - bryopsis ?

Rekomendowane odpowiedzi

Glon pojawil sie w zasadzie na skalkach ktore dostalem z innego i w zasadzie tego samego zbiornika. Probowalem zidentyfikowac i obawiam sie, ze do bryopsis. Zbiornik zalany o ile pamietam w marcu. Posrod nitek, zauwazyc mozna nitki z bocznymi galeziami

post-14288-0-39673900-1342631957_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to byropsis. Skałki jak najszybciej wyrzuć, najlepiej jak najdalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze jest to, ze w zbiorniku sa pojedyncze galazki... chyba zostaja mi metody kh i ewentualnie M tech... czy ewentualnie mial ktos doswiadczenie z Femanga algen stop marine ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bryopsis. A jakie duze masz akwarium i na jakim etapie?


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

38L jakies 4 miesiace temu zalane, juz troche zycia jest...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja też zacząłem z tym walczyć. wyskoczyło mi tego sporo na jednej skałce i pojedyncze gałązki na innych. Ja zacząłem z Kentem M i zobaczymy jaki będzie efekt.


Pozdrawiam 

mm 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to magnezem kenta zrobisz to skutecznie przy takim litrażu i nie zbankrutujesz. pozdro


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

he he he ja przy 200l muszę wlać tego około 2l więc koszt jest i tak spory :). Luft a może wiesz czy poziom około 1800-2000 Mg wykończy też zarodniki w skale ?


Pozdrawiam 

mm 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi też takie wyskoczyły. Pokolce tego nie zeźrą?


Akwarium 150x50x55 412 L, sump 140 L, oświetlenie CRP Metis 3x100W, obieg NJ 4500, cyrkulacja 2xAquael 10000, pienidło TS1060

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

he he he ja przy 200l muszę wlać tego około 2l więc koszt jest i tak spory :). Luft a może wiesz czy poziom około 1800-2000 Mg wykończy też zarodniki w skale ?

jak sie ma wiekszy baniak to polecam zacząć od naturalnych środków: borsuk bajecznie wyjada, a kto moze sobie pozwolić litrażowo na pokolce to mozliwosci jeszcze szersze.

Sprawdzony patent podbić magnez do 1800+ a pozniej dolać magnezem kenta i tez bedzie... jednak trzeba sie liczyć ze smiercią slimakow, czy krewetek, a i na koralach sie ten zabieg odbije :crybaby:

Dlatego w pierwszej kolejności nature zwalczajcie natura.

pozdro


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od 2 miesięcy z tym walczę - ręcznie wyrywam, teraz podbijam MG...chyba sprawdzę metodę lufta wynajmę żółtka na chwilę :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10ml powinno podniesc mi Mg o 18ppm/dzien... tzn, ze po 10 dniach +/- podniesie poziom o 180ppm w zwiazku z tym, ze robie podmiany co tydzien 3L z sola IO ktora jest malo bogata w MG, to powinienem lac wiecej Kent'a czy wydluzyc czas kuracji np do 3 tyg ? Z tego co czytalem dla efektu, odpuscic sobie podamiane podczas kuracji...

Edytowane przez gnom (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od 2 miesięcy z tym walczę - ręcznie wyrywam, teraz podbijam MG...chyba sprawdzę metodę lufta wynajmę żółtka na chwilę :(

reczne wyrywanie rozsiewa zarazę (ściskając rurki glonu przy rwaniu)

10ml powinno podniesc mi Mg o 18ppm/dzien... tzn, ze po 10 dniach +/- podniesie poziom o 180ppm w zwiazku z tym, ze robie podmiany co tydzien 3L z sola IO ktora jest malo bogata w MG, to powinienem lac wiecej Kent'a czy wydluzyc czas kuracji np do 3 tyg ? Z tego co czytalem dla efektu, odpuscic sobie podamiane podczas kuracji...

na czas lania kenta nie rob podmian... przerybienia raczej nie masz ;)


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie no nie ma... jeszcze zastanawiam sie nad Femanga algen stop marine, ktory ma niby dzialac na wszystkie rodzaje glonow. Jutro podjade po kenta i z grubej rury wleje w wylowione skalki jesli maja isc do kosza to zobacze ewentualny efekt na nich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak sie ma wiekszy baniak to polecam zacząć od naturalnych środków: borsuk bajecznie wyjada, a kto moze sobie pozwolić litrażowo na pokolce to mozliwosci jeszcze szersze.

Sprawdzony patent podbić magnez do 1800+ a pozniej dolać magnezem kenta i tez bedzie... jednak trzeba sie liczyć ze smiercią slimakow, czy krewetek, a i na koralach sie ten zabieg odbije :crybaby:

Dlatego w pierwszej kolejności nature zwalczajcie natura.

pozdro

Czekaj o coś nie zakumałem. czytałem na forum i ludzie podbijali MG nawet do 2000 i nie widzieli negatywnych skutków dla życia.

Piszesz żeby podbić do 1800 i potem lać kenta, a jak będę podbijał kentem od początku to co życia nie ruszy ??

Luft jak masz doświadczenie to podpowiedz do jakiej wartości podbijać żeby to g.... wytępić i jednocześnie nie ubić mieszkańców. Ja miałem MG na poziomie 1260 i po wlaniu 0.5l udało mi się podbić o 100 czyli aktualnie mam 1360. Myślałem o podbiciu do 1800 ale może mniej starczy ?


Pozdrawiam 

mm 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niezależnie czym podbijałem, a próbowałem z powodzeniem roznymi metodami to slimaki turbo wywracały się "do góry kołami" kręcąc błędnie, krewetka czyszcząca stawała się wolna (raz zdechła :( ). Dlatego po kolejnym nawrocie bryopsis postanowiłem nie meczyć zwierzaków i testowałem nature. Wyprzedzając pytania: z racji wyjazdów i braku automatyki przy spadającym kh glony mają dobre warunki do odbicia ponownie (niech to bedzie dla Was wskazówką rowniez). Pozdro

Ranking przetestowanych zjadaczy bryopsis w skali 1-10

Dolabella 3

Mitrax 2 (musiałby byc wielki by podniesc mu note :) )

Diadema 5

Borsuk 9


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja podniosłem poziom magnezu do 2100 ppm. Nie zauważyłem działania ubocznego na zwierzęta, a pojedyncze gałązki glonu jeszcze przeżyły. Trzeba uzbroić się w cierpliwość. Jest to trudny i podstępny przeciwnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niezależnie czym podbijałem, a próbowałem z powodzeniem roznymi metodami to slimaki turbo wywracały się "do góry kołami" kręcąc błędnie, krewetka czyszcząca stawała się wolna (raz zdechła :( ). Dlatego po kolejnym nawrocie bryopsis postanowiłem nie meczyć zwierzaków i testowałem nature. Wyprzedzając pytania: z racji wyjazdów i braku automatyki przy spadającym kh glony mają dobre warunki do odbicia ponownie (niech to bedzie dla Was wskazówką rowniez). Pozdro

Ranking przetestowanych zjadaczy bryopsis w skali 1-10

Dolabella 3

Mitrax 2 (musiałby byc wielki by podniesc mu note :) )

Diadema 5

Borsuk 9

Tak kh to bardzo ważny parametr. Mi byropsis wyskoczyło gdy spadło do 6,6.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli co jednocześnie podbijać kh i Mg ?

Tak podnieś jednocześnie kh. Ja używałem sody, teraz Kenta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanaiam czy nie nabyć Mg z Aquaforest i nie wymieszać 500g w 1L i tym podbijać zamiast Kenta. Wyjdzie taniej.

Też mam Bryopsis ale u mnie rozsiało się solidnie na nowej skale. A skały mam przeszło 30kg.


Akwarium 216L, sump 90L. Maszynownię obsługuje odpieniacz Twistman OB150INT. A za słońce robi lampa Giesemann 1x250W HQI 4x24W T5.

W charakterze nadzoru średniego jest sześć kotów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanaiam czy nie nabyć Mg z Aquaforest i nie wymieszać 500g w 1L i tym podbijać zamiast Kenta. Wyjdzie taniej.

Też mam Bryopsis ale u mnie rozsiało się solidnie na nowej skale. A skały mam przeszło 30kg.

Podobno tylko Kent Tech M działa na to dziadostwo. Fakt koszt walki duży, ale oszczędności mogą kosztować o wiele więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok Mg do +1800 a kh ? ile ?

1800 może nie wystarczyć, ja kh podniosłem do 9,3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.