Skocz do zawartości
joopa

250litrów męczę się już od grudnia ...

Rekomendowane odpowiedzi

Akwarium zamówione w AM, wymiary to 100x55x45. Przód oraz oba boki będą z OW, dno i tył z float, w środku kominek na dwa śrubunki 32 i 25 mm.

ed9d1daaad4c326dmed.jpg

Na wszelki wypadek blat podwójny:

2cc5428241b6c9c8med.jpg

Szafka zrobiona z kantówki 3x5, wszystko połączone na wpusty/ czopy i klej, żadnych śrub

4a9208b172e2cde3med.jpg

Początkowo chciałem zrobić półkę nad akwarium, do której byłaby przyczepiona lampa, ale sama półka ważyła z 6 kilo, wyglądałoby to jakoś ciężko a dodatkowo nie chciałem żadnym podpórek i bałem się że nie utrzyma się wszystko w kupie. Lampa to 6x39

5957f7fca065cac5med.jpg

Sump o wymiarach 60x50x40, trzy przegrody, odpieniacz będzie od Darka, pompa obiegowa to Tunze

jutro dopiszę resztę ...


akwarium 100x55x45; lampa Ati sunpower 6x39; obieg Tunze Silence 1073.020; cyrkulacja 2x6055, odpieniacz DYI BK160

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

elegancko :thumbup:

Ale podwójny blat jaką ma spełniać rolę to nie rozumiem :)


250L SPS, ATI sunpower 6x39, Schuran 150, Tunze 6095 + 7092, 2xRW8, Jebao WP 25

Poprzedni zbiornik 130L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...225#entry375225

Obecnie 250L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...097#entry416097

pppzm.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

elegancko :thumbup:

Ale podwójny blat jaką ma spełniać rolę to nie rozumiem :)

Myślałem, że tak będzie lepiej :)

I reszta zdjęć, w sumie jeszcze w sumpie jakieś drobne prace i zaraz po urlopie zalewam

Zastanawiam się tylko czy startować na żywej skale, 50/50 czy na samej suchej

31fb175ff5ca4a47med.jpg[/url]

Cyrkulacja to tunze 6055 i 6065, w przyszłości będzie chyba 2x6055 z multikontrolerem

acafdd005a78984amed.jpg[/url]

i sump

Komora z przodu o wymiarach 60x27x26h będzie refugium

9a0bad2c2473d94emed.jpg[/url]

Edytowane przez joopa (wyświetl historię edycji)

akwarium 100x55x45; lampa Ati sunpower 6x39; obieg Tunze Silence 1073.020; cyrkulacja 2x6055, odpieniacz DYI BK160

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elegancko :clap:


 [url="http://www.myreefstats.com"][img]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wczoraj przyjechał odpieniacz

f9a4a5105f1f2ec8med.jpg

a dziś skała, trochę czasu się męczyliśmy aby to jakoś ułożyć

woda jeszcze mętna

491387412f1736d8med.jpg

3d9f7f19c57e09b2med.jpg


akwarium 100x55x45; lampa Ati sunpower 6x39; obieg Tunze Silence 1073.020; cyrkulacja 2x6055, odpieniacz DYI BK160

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapowiada sie kolejny dobry baniaczek . powodzenia


4788_4801.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ladnie sie meczysz, estetycznie na sprawdzonym sprzecie.

Podoba mi sump kosta, duze wygodne komory choc wydaje mi sie ze hydralika byla robiona w pospiechu.

Ulozenie skaly bomba


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

No i slicznie :)

z ulozeniem skaly trafiles w moj gust ;) szkoda tylko ze nie wsypales od razu piasku jesli go planujesz :(

teraz nie ma juz odwrotu, odpalaj swiateko i ciesz sie dojrzewaniem oraz rachunkami za prad :D

Dariusz Barcikowski

Wysyłane z GT-I9001

( +48 797 345 997 )

za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ladnie sie meczysz, estetycznie na sprawdzonym sprzecie.

Podoba mi sump kosta, duze wygodne komory choc wydaje mi sie ze hydralika byla robiona w pospiechu.

Ulozenie skaly bomba

dlaczego sądzisz że hydraulika jest zrobiona źle ? :)

trochę nad nią pracowałem :) Coś byś zmienił ?

Do układania skały zaciągnełem moją narzeczoną, kobiety mają chyba lepsze wyczucie estetyki :)


akwarium 100x55x45; lampa Ati sunpower 6x39; obieg Tunze Silence 1073.020; cyrkulacja 2x6055, odpieniacz DYI BK160

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajnie olozona masz skale. A jesli moge zapytac, masz rewizje? Na zdjeciach wyglada ze nie ma. Jak wyglada u ciebie ustawienie poziomu wody w kominie?


122x61x61 + sump cyrkulacja 2x6045 tunze H&S 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam rewizji, przy zamkniętym zaworze na spływie pompa ma tyle wody, że nie przeleje się przez górę.

Na spływie mam zawór


akwarium 100x55x45; lampa Ati sunpower 6x39; obieg Tunze Silence 1073.020; cyrkulacja 2x6055, odpieniacz DYI BK160

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam rewizji, przy zamkniętym zaworze na spływie pompa ma tyle wody, że nie przeleje się przez górę.

Na spływie mam zawór

czyli jak zatka ci się spływ to pompa będzie podawać tyle wody do momentu aż jej braknie?i pompa zacznie pracować na sucho?i pompę do śmieci wtedy chyba że złe rozumie

Napisz czy faktycznie tak masz jak napisałem bo jeśli tak to duży błąd

Edytowane przez Sygen (wyświetl historię edycji)

Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli jak zatka ci się spływ to pompa będzie podawać tyle wody do momentu aż jej braknie?i pompa zacznie pracować na sucho?i pompę do śmieci wtedy chyba że złe rozumie

Napisz czy faktycznie tak masz jak napisałem bo jeśli tak to duży błąd

Mam właśnie tak jak napisałeś


akwarium 100x55x45; lampa Ati sunpower 6x39; obieg Tunze Silence 1073.020; cyrkulacja 2x6055, odpieniacz DYI BK160

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz jeszcze w zasadzie wszystko swieze. Moze warto byloby spuscic wodedo polowy i zrobis wiercenie w tylnej szybie i zrobic przelot dla pompu i puscic weza z tylu szafki a to co msz na pompie zmodyfikowac jako rewizje. Jak sadzisz?

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2


122x61x61 + sump cyrkulacja 2x6045 tunze H&S 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym osobiście to zmienił,może jest możliwość z tej rury co pompa podaje wodę do akwarium zrobić rewizję a powrót poprowadzić wężem silikonowym z tyłu akwarium bo moim zdaniem to za duże ryzyko i duży błąd braku rewizji zawsze może tam powendrowaś slimak lub jakies inne zwierze i przytkać wystarczy trochę i zacznie ubywać wody w sumpie az do jej braku i do spalenia pompy podajacej


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W koronie będę miał zamontowany czujnik, który gdy podniesie (zapcha przelew) się woda wyłączy pompę (taki jest plan :) )


akwarium 100x55x45; lampa Ati sunpower 6x39; obieg Tunze Silence 1073.020; cyrkulacja 2x6055, odpieniacz DYI BK160

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z wszelakimi czujnikami jest tak, że lubią się zawiesić właśnie wtedy, gdy nie powinny. Ja bym nie ryzykował - zostaw zrzut i rewizję w kominie a powrót poprowadź na zewnątrz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AnT

Z wszelakimi czujnikami jest tak, że lubią się zawiesić właśnie wtedy, gdy nie powinny. Ja bym nie ryzykował - zostaw zrzut i rewizję w kominie a powrót poprowadź na zewnątrz.

dobrze radzi Radek :thumbsup::clap:

ja też tak mam zrobione :D

Edytowane przez AnT (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kobieta ładnie ułożyła ci skałke ,wygląda super.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Joppa, w temacie rewizji słuchaj się kolegów - oni dobrze podpowiadają :secret: Wg. mnie rewizja to podstawa i spokojny sen :smiling:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie spływ zapchał się jak byłem w połowie wakacji. Oczywiście rewizję mam i zadziałała. Ale teściowa zrobiła taki alarm mi przez telefon, że poprosiłem o pomoc kolegę Michała (Yoka). Tak jak mówią koledzy wyżej, wszystko co złe zdarzy się zawsze w najgorszym momencie.


3940_3946.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W koronie będę miał zamontowany czujnik, który gdy podniesie (zapcha przelew) się woda wyłączy pompę (taki jest plan :) )

a jesli opadnie czujnik to włączy pompę?


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tak samo zrobione jak kol. joopa i przez prawie 2 lata nic się nie zapchało na spływie założone jest sitko spływu i żadnego chlupania wody czy zasysania zbędnego powietrza, oczywiście musi być jeszcze na kominie kratka zraszająca bo w pewnym stopniu przyciemnia go i glony nie rosną, które mogły by zapchać sitko.

PS. zdarzyło się komuś że pompa powrotna pracowała na sucho?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.