Skocz do zawartości
kordla

KH - jak obniżyć ????

Rekomendowane odpowiedzi

Witam proszę o podpowiedź jak w skuteczny sposób obniżyć KH w moim baniaku - jest cały czas 13-14 :) i nic z tym się nie da zrobić podmieniam już drugi miesiąc wodę regularnie co tydzień 10% reaktor pracuje drugi miesiąc.mikser wapnia wymieniany zasyp regularnie co tydzień cyrkulacja OK światło OK i już po prostu nie mam pojęcia co zrobić aby to obniżyć :)


500 Liter-ków + ze 100L wody w sump-ie aaaaaaa i graciarstwa trochu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po co go obniżać?Ludzie mają problemy z KH ale z jego podbiciem:)


200L ,AquaBee up2000/1, Marea 2400i 3200,odpieniacz DIY,6x24W T5 , 30kg LR, Sarco,Clavularia, E.quadricor red,Sinularia,Salarias Fasciatus, ,Dascyllus melanurus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Calcium concentrat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja myślę, że nie do końca masz dobrze ustawiony reaktor. Kalkwaser powinien obniżać kh i jeśli nie jest w stanie tego robić do poziomu 9-10 to stawiam, że masz nieprawidłowo ustawiony reaktor.


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rebciu - Reaktorem steruje komputer sera-seramic z elektrodą w środku ustawiony jest na PH 6,5. Ociek jest około 3-4 kropli na sek. więc teoretycznie nie ma co tam więcej ustawić ... :)


500 Liter-ków + ze 100L wody w sump-ie aaaaaaa i graciarstwa trochu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to mamy takie same Sery do reaktora :)

U mnie elektroda Sery od nowości była walnięta i pokazywała pomiar pH o 0,2 za niski. Możesz mieć podobną sytuację ale w drugą stronę.

Prawidłowe ustawienie reaktora wcale nie jest taką łatwą sprawą. Trzeba poeksperymentować pomierzyć wartości Ca i kH na odcieku. Wiele zależy od obsady w zbiorniku, ilości podawanej kalkwaser, wkładu jaki się stosuje w reaktorze. Kiedyś czytałem na reefcentral dyskusję w dziale Deltec - bo taki mam z wkładem Rowa - gdzie dystrybutor tłumaczył, że jeśli mamy standardową obsadę w zbiorniku to pomimo pracy miksera w nocy, reaktor powinien pracować tylko w dzień bo kH będzie szło do góry. Inaczej robimy z lasem acropor. Ja kiedyś miałem kH na poziomie 18 i też miałem problem.


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aaaa zapomniałem - doraźnie można obniżyć kH tak jak napisał Kwiatek jakimś koncentratem np. Turbo Calcium Kenta.


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proponuje od zmniejszenia odcieku, u mnie przy 3-4 kroplach Kh utrzymywalo sie na poziomie 13-14 przy 2 na sek spadlo do 10 i na takim poziomie trzyma sie.


400l + 150 sump, troche sprzetu i zeovit od 12.11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kordla :

Rebciu - Reaktorem steruje komputer sera-seramic z elektrodą w środku ustawiony jest na PH 6,5. Ociek jest około 3-4 kropli na sek. więc teoretycznie nie ma co tam więcej ustawić ... :)

zmniejsz odciek na 1 kroplę/sek a reaktor zacznie produkować więcej Ca niż podbijać kh, oczywiście podawaj kalkwasser - nie ma siły musi kh spaść.


niestety bez akwarium :( ale strasznie tęsknię

"opis moich ex-akwariów http://alexkoz.ovh.org/akwarium/index.html"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twardzieli tam nawsadzac mnostwo :) Jak ruszy calcyfikacja to nie ma rady: musi KH zleciec w dol :) A doraznie to zmniejszyc odciek, za wysokie to KH, twardziele wsadzaj jak troche je zbijesz.

A jakie masz Ca w tym baniaczku?


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym wszystkim należy pamiętać jeszcze o poziomie Mg - zbyt niskie to słabe wchłanianie Ca - słabe wchłanianie Ca to podwyższanie kH i tak dalej i tak dalej ......

Jak zwykle w takiej sytuacji (sam miałem to też powtarzane) stare przysłowie ..... CIERPLIWOŚĆ i " wszystko, co dobrze w solniczce dzieje się powoli !! "


Wreszcie !!!! 425 l profil, komin 22 l, sump280 l, Turboflotor 5000 shorty , DELTEC PF601S, Obieg DELTEC HLP 5250, WEIPRO LM150 (3x150HQI + 2 T8 54W aktynika) cyrkulacja TUNZE 7240/2 + TUNZE TS12 6100 + multikontroler, 130kg skały

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.