Jump to content

AquaManiac

Moderator
 • Content Count

  5863
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

About AquaManiac

Kontakt

 • Strona WWW
  http://pl.reeflex.net/

Informacje o profilu

 • Imię
  Andrzej
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Niemcy
 • Akwarium
  to mam na drugie :)

Recent Profile Visitors

4628 profile views
 1. Nie zabieraj nic ze sobą na lotnisko, jeśli coś znajdą, to co najmniej Ci to zabiorą.
 2. Takie projekty maja to do siebie, że bardzo się przeciągają...
 3. AquaManiac

  SeaFarm.pl

  Znam takich, co owszem, mają na to czas.
 4. Również rekomenduję ten filtr, od lat męczę dwa takie filtry i jestem bardzo zadowolony. Tylko puszkę na DI mam większą, niż na tym zdjęciu.
 5. Na dłuższą metę jestem z nich bardziej zadowolony niż z Tunze. Tunze były bardziej awaryjne i z czasem traciły moc. Kultura pracy porównywalna, AM chyba minimalnie cichsze. Ogólnie uważam, że to lepsze cyrkulatory, niż Tunze.
 6. Czasami w handlu można spotkać naprawdę małe egzemplarze Mespillia globulus.
 7. Jestem tego samego zdania - prawie zawsze to mikro sa tym czynnikiem limitującym. Na rafie stężenia NO3 są czasami dużo poniżej 1mg/L, a mimo to glony rosną w najlepsze i gdyby nie glonożercy, to by szybko zarosły całą rafę.
 8. Nic za bardzo Ci nie pozostaje... Tak jak Rafał napisał, możesz lać jakieś dobre bakterie. Może gdzieś w kominie albo w sumpie zmieścisz trochę waty, żeby mechanicznie oczyścić wodę po tym skrobaniu. Niepokoją mnie trochę te SPS-y, bo przy ataku glonów, nie powinny tak zbieleć od dołu... Tam konkretnie musiało wahnąć systemem...
 9. Białobrody jest niezłym zjadaczem glonów, xanthurum nieco gorszym, ale też coś tam zje. Uważaj, żeby się nie pokłóciły Moim zdaniem - zachwiana biologia zbiornika, glony zajęly miejsce cyjano i jedyne wyjście, to usuwanie mechaniczne, czy to ręcznie, czy za pomocą glonożerców.
 10. Panowie od teraz prosze dyskutować bez osobistych wycieczek. Można mieć różne zdania na tematy akwarystyczne, ale trzeba się nawzajem szanować.
 11. Dawno nic nie piałem w tym wątku Akwarium dalej sobie stoi, chociaż zbyt wiele czasu to ja na nie nie mam. Obsada się trochę zmieniła, tak bywa... Oto filmik nakręcony tuż przez zapadnięciem zmroku na mojej rafie:
 12. Zasadniczo wszystkie telefony robia jako-takie zdjęcia jedynie w dobrym oświetleniu. Praw fizyki nie oszukasz, mała matryca = duże szumy na większych czułościach...
 13. W tym akwarium jest ponad 50mgl/L NO3: https://korallen-meer.de/korallenzucht-im-weinberg/
 14. Dokładaj T5, nawet sie nie zastanawiaj.
×
×
 • Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.