Jump to content
Sign in to follow this  
  • entry
    1
  • comments
    3
  • views
    7680

Konstrukcja pod szkło

rafalse

5422 views

blog-0170950001395793077.jpgStało się!

Zaraziliście mnie pasją do solanek i morskiego życia. Tak właśnie Wy hultaje, choć wszystko zaczęło się od kiedyś posiadanego akwarium i późniejszych wizyt w akwariach morskich. Nie myślałem jednak że można je przenieść do domowych warunków, a tu proszę totalne zaskoczenie, można.

Zatem czas na własne akwa..

Zaczynam od zbudowania szafki pod szkło i sumpa. Początkowo miało się obyć bez niego, ale wybiłem sobie tę myśl z głowy. Odpaliłem program, w którym stworzyłem prostą konstrukcje opartą o kantówkę 40x40.

Nie jestem stolarzem, więc nie liczę na jakiś powalający na kolana efekt. Konstrukcja ma jednak utrzymać ok 120kg i takie zadanie spełni bezproblematycznie (obliczane ze stolarzem ;) ) Zresztą przetestuję najpierw na kaflach ściennych.

Troszkę skręcania mi jeszcze zostało, zatem dzisiaj tylko poglądowe zdjęcia szkicu oraz sposobu łączeń drewna. Trzymajcie kciuki! :)3 Comments


Recommended Comments

Łączenia wykonałeś dobrze ale te czarne wkręty to nie są do drewna... Znaczy się mogą być ale ja w swojej stolarni używam ocynkowanych lub tych "złotych". Obudowa Twojej konstrukcji będzie przykręcana do stelaża czy na jakieś magnesy aby można było je ściągać i zaglądać do sumpa?

Według mnie tył powinien być przykręcony na stałe aby jeszcze usztywnić całą konstrukcję. Oprócz tego najlepiej jak byś pomalował szkielet wodoodpornym lakierem do drewna - np. takim http://www.leroymerlin.pl/farby-lakiery-i-kleje/srodki-i-farby-do-drewna/lakiery-do-drewna-na-zewnatrz/lakier-zewnetrzny-okretowy-syntilor,p10543,l1153.html

on jest idealny do takich warunków jakie będą panować w zamkniętej szafce z sumpem :D

Share this comment


Link to comment

Kup se lakier żeglarski w liroyu i pomaluj 3 razy po pierwszym malowaniu lekko lakier przytrzeć papierkiem o gr 180-220.

Wydaje mi się że ta środkowa belka będzie przeszkadzać w komforcie.

Share this comment


Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.