Jump to content

Ben_sage

Klubowicz
 • Content count

  2722
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Białoruś

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Ben_sage

  Co lepsze ledy czy półroczne świetlówki?

  6 miesięcy to może być dużo lub mało. W belce glo po pół roku była przepaść widoczna a w dobrych lampach po roku rury mogą lepiej świecić niż te pół roczne.
 2. Ben_sage

  Ukwiał zniknął

  U mnie był w skale z 2 lata z cyrkulacją bez podmian i dolewek wody(raz na tydzień dwa) trzymałem tylko skałę dla siebie to twardy zwierzak na poziomie miękkich. Pewnie gdzieś się wcisnął pod skałę lub gdzieś wpadł do hydrauliki albo już w sumpie - mój kiedyś się znalazł w sumpie. Sitko na spadku i rewizja tylko tyle co nic leciało.
 3. Ben_sage

  Wesołe 490l :D

  Wyglada dobrze, fajnie że żóltek się przyjął.
 4. Witam jaki wąż będzie pasować do najmniejszej końcówki z zestawu tej pompy? ktoś może to zmierzyć bo nigdzie w parametrach nie podają. Czy będzie to pasować 16/20? Dzięki
 5. Ben_sage

  Jebao OW-10

  Hałas to podobnie co wp odpowiednik - dla mnie ok. Jeśli chodzi o wielkość to chyba największy plus tej pompy. Wp40 jest prawie dwukrotnie większy od ow40. ow40 przypomina mi bardziej stare wp25 na wielkość. Różnica jest i to spora. Właśnie przed chwilą zmieniłem i pierwsze co rzuciło się w oko a to dobre dla oka kiedy plastiku mniej w zbiorniku. Sterownik wizualnie lepiej ale funkcjonalnie podobnie. Co do żywotności się nie wypowiem ale przypuszczam co podobnie co wp ale to tylko gdybanie. Z 2-3 lata pewnie połazi a dalej loteria.
 6. Ben_sage

  Targowisko - czy i jak zmienić zasady ?

  Większość a była jakaś ankieta czy głosowanie? Frekwencja taka niska nigdy nie była więc to "większość" to fikcja. Siedzę na tym forum praktycznie od początku, ostatnio mniej ale to wystarczy by dostrzec różnicę. Kilka osób siedzi na forum i czyta latami,. Tak kiedyś takie osoby były aktywne dziś wolą czytać i nie jest to na pewno kilka osób... ale coraz mniej osób to na pewno. W naszym hobby - pięknie. Nie będzie tempa i rozwoju . Ja bym postawił na rozwój. Spróbować nowość pewnie warto . Więc w "naszym" hobby czy w naszej branży ? Jasno nakierowała pani osoby które chcą handlować i oddawać nowym fb i olx. Czy jeszcze ktoś ma jakieś złudzenia? Nie nie chce wyrzucać ależ owszem właśnie to robi i to świadomie nawet ta myśl nie jest tutaj przypadkowa, że mogła by to pani robić. Z pewnością jest pani miłą kobietę może też i bardzo atrakcyjną ale kto ma odrobinki rozumu, umie czytać miedzy wierszami widzi to inaczej niż chciała by to pani przestawić.Sądzę że nie waży pani słów na forum publicznym świadomie." WIĘKSZOŚĆ" nie powinni się doszukiwać w pani wypowiedzi niczego co niosło by ze sobą optymizm w dalszy rozwój tego forum i przyciąganie ludzi ambitnych innych niż tych co łapią się na haczyk, ja byłem tu wcześniej. Teraz każdy może sam ocenić i wyciągnąć wnioski. Zupełnie nie ubolewam nad tym aktem ale proszę mówić ludziom prawdę a nie robić z nich wariatów i korzystać z ich naiwności. Spędziłem tutaj kiedyś trochę czasu i nie wypadało by zostać biernym ani też nie wziąć udziału w tej dyskusji kiedy idzie ona w niezbyt dobrym kierunku. Skoro powołuje się pani na "większość" to chyba już od dawna wypadało by zwrócić uwagę na targowisko - jest ono problematyczne i nie dla jeden osoby i nie 10. Zupełnie też nie próbuje pani zrozumieć problemu ludzi który wyraźny chodź by w tym dziale. kolejny cyt : Nie możemy robić tylu wyjątków i opcji - powinno być łatwiej a nie trudniej. W takich przypadkach bardzo trudno o ustalenie jasnych kryteriów. Naprawdę do takich szybkich akcji można wykorzystać np FB albo OLX Nie powinno być szybko ale powinno być łatwiej nie trudniej. Konrad widzę że tobie jeszcze jakoś zależy na tym forum bo znasz początki i masz punkt odniesienia, ale charakter już dawno się zmienił i szczerze oszczędzaj siły na hodowle krewetek i wielu innych zwierzaków
 7. Ben_sage

  SeaFarm.pl

  Też trochę nieładnie dawać zdjęcia które są w innym świetle i dawać jako porównanie bo ktoś mnie ogarnięty mógłby w to uwierzyć. Ewidentnie widać zalanie jakimś czerwonym światłem zupełnie inaczej wygląda zieleń pod czerwienią i pod niebieskim co zresztą widać po otoczeniu jednego i drugiego zdjęcia. No i trzeba też poprawkę
 8. Ben_sage

  Zmiana oświetlenia z T5 na led

  Warto też wspomnieć o tym że światło inaczej pada z ledów a inaczej z T5. Cieni pod ledami jest znacznie więcej , podobnie jak po hqi w stosunku do T5. Przy mocno zakrzewionym baniaku lub jakiejś konstrukcji skalnej może robić to znaczącą różnicę. Światło dojdzie z T5 tam gdzie nie dojdzie z ledy. Ledy i T5 do rozważenia ale przejście z T5 na ledy to już raczej gust niż inne atrybuty. Beti tu nie chodzi o tuby i nie tuby tylko o statecznik i jego chłodzenie. Po pół roku wymiany świetlówek w chinolu (opcja otwarta)i różnica jest jakbyś 3cią świetlówkę dopalił że o barwie nie wspomnę a przy lampie ati po roku nie robi na mnie wrażenia ani natężenie luxy ani barwa(minimalnie siada błękit) ale bez większego szału.2 Dni temu wymieniałem 6 rur po roku to akurat mam świeżą pamięć.
 9. Ben_sage

  Zmiana oświetlenia z T5 na led

  Małe sprostowanie bo widać niektórzy naginają fakty ja kupiłem zestaw świetlówek za niecałe 200zł i jadę cały rok w lampie ati. Rozumiem że ktoś lubi wymieć co pól roku gdy ma wymagające korale ale to nadal mniej niż 400 rocznie a gdzie tam 720zł? rozumiem że można kupić i świetlówki drożej i wymieniać co 4 miesiące. Będę tutaj niepoprawny politycznie i pewnie niektórzy mnie znienawidzą i bardzo dobrze ale zacząć należy od tego że świetlówek nie należy kupować w sklepach z akwarystyką morską a ja dodatkowo nie dopłacał bym bym do świetłówek ati które za samo logo płaci się x2. Używałem ati 3-4 lata i jakieś 7-8 lat używam wyłącznie od sylvanii (to samo)
 10. Ben_sage

  Czy to siporax? lub co ?

  Mija 4 tygodnie nie 2 i nie mam glonów, korale bez zmian, akwarium bez zmian(brak sps) Nie wrzuciłem 5l tylko 0,9kg około do sumpa. Nie zaobserwowałem czegoś niepokojącego. Czy coś to daje obiektywnie i subiektywnie nie wiem nie będę więc zachwalać ani odradzać. Traktuje to jako uzupełnienie niewielkiej ilości skały.
 11. Ben_sage

  Czy to siporax? lub co ?

  Rzeczywiście jest to chyba ceramika Aqua nova? poczytam sobie
 12. Ben_sage

  Czy to siporax? lub co ?

  Ja to mam głównie softy proste życie i deficyt skały a że miejsca sporo to myślę żeby dorzucić do komory z pompą bo coś z tym trzeba zrobić. Chyba nie dorzuciłby mi chłop coś czym bym wykończył sinularie czy ukwiały'?
 13. Ben_sage

  Czy to siporax? lub co ?

  Ok dzięki, poczytam.
 14. Ben_sage

  Czy to siporax? lub co ?

  Dali mi do pompy AN na allegro takie coś i nie wiem co to jest wolę jednak zapytać. Przypuszczam że siporax ale może jest jeszcze jakiś inny produkt przypominający go ? Wcześniej nigdy nie używałem tych wynalazków. Mam tego 1,4kg Mam sporo miejsca w sumpie i tak myślę... edit. Aaa , znalazłem paragon bo żona mi zamawiała pompę jak byłem w pracy gdy padła okazało się że wzięła od Konrada z CH wiec chyba to rozwiąło moję wątpliwości. Nie wiedziałem skąd zamówiła po za allegro a że jej nie było.... Myślałem że jakieś inni handlarze oczek wodnych i dorzucili coś dla welonów. Temat do kosza dzięki.
×

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.