Skocz do zawartości
Gibo

250 litrów krakowskiej rafy

Rekomendowane odpowiedzi

Polylab medic I to szybko, u kolegi w sprawie chelmona odradzałem ale u ciebie jak najbardziej zalecam . Nie zwiększaj temperatury bo ci spsy zaczną padać. Zacznij terapie tym lekiem i powinno wrocić wszystko do normy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo mi przykro, ale wszystkie zdjęcia są niedostępne zna fotosiku z niewiadomej mi przyczyny :wacko:

po podniesieniu temperatury na rybkach nie ma śladu po ospie, niedlugo pewnie znow zaatakuje :mellow:

kupilem dwie glowki czosnku do tego zastanawiam sie czy moge podac wit. C w postaci rozkruszonego np Rutinoscorbinu czy lepiej kupic czusty kwas askorbinowy :PMam pomysl na to, zeby rozmrozic cale opakowanie solowca, wymieszac z czosnkiem i wit c i ponownie zamrozic :D


obraz.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

86adcce5cdfb.jpg

20c32cfd3113.jpg

Ryby w akwarium przeszło ospę bez strat, jedynie na C.strigossus widać białe ślady od ocierania się. Zniknęły 3 Pseudoanthiasy bez śladu, nie wiem co było przyczyną, wyglądały na zdrowe i najedzone (karmię 3xdziennie mrożonkami i 3razy suche z automatycznego karmnika)

Leję po 75ml ballinga i 3ml wodki dziennie.Zauważyłem lekkie wyblaknięcie montipor, reszta pięknie rośnie, glony zeszły praktycznie całkowicie, jedynie zostało trochę na tylniej szybie.

Nie robię podmianek, odpieniacz ustawiony na maxa, co kilka dni usuwam biały nalot z szyb.

Czy jeśli stosuję jako sól bez soli reef flowers ionic mineral salt to zapewnia to całkowitą suplementację mikroelementów, czy muszę jeszcze dodatkowo dolewać np strongi z aquaforest?

Edytowane przez Gibo (wyświetl historię edycji)

obraz.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek
86adcce5cdfb.jpg
20c32cfd3113.jpg
Ryby w akwarium przeszło ospę bez strat, jedynie na C.strigossus widać białe ślady od ocierania się. Zniknęły 3 Pseudoanthiasy bez śladu, nie wiem co było przyczyną, wyglądały na zdrowe i najedzone (karmię 3xdziennie mrożonkami i 3razy suche z automatycznego karmnika)
Leję po 75ml ballinga i 3ml wodki dziennie.Zauważyłem lekkie wyblaknięcie montipor, reszta pięknie rośnie, glony zeszły praktycznie całkowicie, jedynie zostało trochę na tylniej szybie.
Nie robię podmianek, odpieniacz ustawiony na maxa, co kilka dni usuwam biały nalot z szyb.
Czy jeśli stosuję jako sól bez soli reef flowers ionic mineral salt to zapewnia to całkowitą suplementację mikroelementów, czy muszę jeszcze dodatkowo dolewać np strongi z aquaforest?
Stosując sbs jednej firmy a strongi innej to mija się z celem. Strongi plus sbs z AF uzupełniają się i nie ma dublowania mikro. Dając reeflowers nie wiesz dokładnie co tam umieścił producent, chyba że posiadasz specyfikację składu.

Wysłane z mojego LG-M200 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja po dłuższej przerwie.

Nad zbiornikiem świeci teraz lampka led 144w od sirius nano led. Glony praktycznie wybite do 0 przez 3 dniowe zaciemnienie akwarium, jedyny problem to las aiptasii, którego narazie jeszcze nie posmakowała aurigia wpuszczona 2 tyg temu ;)

03752f1c4103.jpg 69c2246c4ac7.jpg 5cbeaee025ee.jpg  


obraz.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.