Jump to content

Gibo

Klubowicz
 • Content Count

  95
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Imię
  Paweł
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Kraków
 • Akwarium
  250l, 64l i 30l słonej wody

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. odbłyśnik symetryczny czy asymetryczny byłby lepszy w hybrydzie?
 2. Cześć, planuję dodać 2 t5 39w do mojej lampy led (48x3w power led)[akwarium 100x50x50, większość sps]. Jaką kombinację polecacie, 2xati coral plus i ledy RB+UV czy może 2xati blue plus i ledy RB+UV+biały 8000K?
 3. Używany maxspect razor, aqua illumination HD prime lub radion ewentualnie lampa DIY, resztę sobie odpuść.
 4. Gibo

  śmierdząca skała

  ewentualnie możesz umyć porządnie skałę w solance i zostawić na parę tygodni. Najlepiej w kastrach budowlanych, tak żeby kawałki skały nie leżały na sobie, włączyć killa cyrkulatorów na maxa i będzie dobrze. Ja tak zrobiłem za skałą kupioną z działającego zbiornika i nie wyszły na niej żadne glony ani inne plagi podczas dojrzewania.
 5. Jeżeli masz czyste akwarium i nie ma w nim wirków to nie przejmuj się tym co masz w sumpie, poprostu znalazły sobie tam dogodne warunki do życia i spełniają rolę czyścicieli. Restart sumpa zachwieje ci równowagę w akwarium, a to że wirki występują w sumpie nie oznacza, że będą bytować w zbiorniku głównym.
 6. W ledach jest ten problem, że jest dużo trudniej znaleźć złoty środek.W t5 zakładasz świetlówki, żeby ci odpowiadało kolorystycznie i wszystko rośnie.
 7. Ja ma lampkę diy, sps rosną przyzwoicie, mam lepsze efekty w ich wzroście niż na t5 Ale kolory nie powalają, są sprane.
 8. Cześć, nie myślaleś może, że to dino wyskoczyło przez sól? Jakiego awuaforestu używasz? u mnie kiedyś po zmianie na probiotyczną walnęła biologia i wywaliło plagi.
 9. dokładnie zapomniałem sprecyzować na początku
 10. lampa wyglada tak świeci przyzwoicie, sps ladnie rosną w tym acry. Chcialbym wyregulować trochę białe światło, zrobić wschody, zachody i światło nocne...
 11. Cześć, mam lampę na power ledach 44diody 3w na dwóch zasilaczach stalopradowych i chciałbym dodać do nich sterownik. Próbowałem z tc420 i połączeniem tych zasilaczy prostopadle co spowodowalo spalenie sterownika. Na filmikach z montazu tc420 używają jednego zasilacza (metalowego pudełka) z tym, że nie wiem jakie parametry miałby mieć taki zasilacz i czy musiałbym do każdej nitki ledów dodawać driver, a także jakim zasilaczem mialbym podłączyć tc420- w instrukcji jest 12 lub 24v i nie wiem czy jest jakaś różnica. Niestety jestem kompletnie zielony w elektronice
 12. Gibo

  bąble na Favites

  to nie cyjano coś jest wewnątrz tkanki
 13. Gibo

  bąble na Favites

  Cześć, czy ktoś się kiedyś spotkał z takimi bąblami na favitesie? Mam go od kilku dni i wszystko było z nim w porządku aż do dzisiaj. W międzyczasie dodałem czerwoną diodę led 660nm i korale zaczeły się słabiej pompować, ale nie jestem pewnien czy to jest przyczyna. akwarium 100x50x50 (250l) oświetlenie 144w power led paramtery: kh 8.9 Mg 1300 Ca 400 zasolenie 1.023
 14. z drugiej strony wiele firm robiących lampy led używa czerwonych diod i w Stanach, gdzie ledy są bardziej popularne ludzie z powodzeniem trzymają pod nimi acroporki Dodałem do swojej lampy 2 diody 660nm (deep red) i zastanawiam się czy nie lepiej zastosować 630nm. Krewety czyszczące aż pod nią świecą tak samo mocno czerwone acany za to talerzówka dalej nijaka Wiadomo, że to wyższsza liga, ale się da
×
×
 • Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.