Skocz do zawartości
cop909

Czy taka żywa skała jest b.dobra

Rekomendowane odpowiedzi

http://www.reefshop.pl/view_product.php?product=TONZH64Q41

Niedługo pewnie będę kupował skałe na razie dużo stron różnych sklepów oglądam. Wiem, że w tym sklepie kupowaliście, czy ktoś kupował tę skałę? Jak tak to proszę o ew. zdjęcie i tuż po włożeniu i po kilkumiesięcznym trzymaniu jej w akw, jakie życie itp. Może polecacie inne źródła?


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby Ci sie trafiły wszystkie kawałki jak z fotografii to bierz w ciemno :(


"W akwarium wszystko co dobre dzieje się powoli ;) 250 l delta + sump 100 l. LED 180W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moze poprostu wsiadz w samochod i pojedz do Lodzi.Tam jest kilka firm z akwarystyką morską.Sam tak mam zamiar zrobic.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz jakieś adresy sklapów w Łodzi? strony lub ceny? Akurat mam znajomego hurtownika który średnio raz na dwa tygodnie jeździ na giełdę.


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie Darek S :(


Akwa 375l + sump 126l Odpieniacz ATI - Bubble Master 200,Lampa ATI Power Module T5 4x 80W ,Cyrkulacja pompy Tunze 6060-6080,Tunze -Nano Wavebox + Gł QuiteOne-4000l,GroTech - TEC III NG - dozownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mariusz patrz czy skala jest lekka i porowata a nie czy ma duzo glonow wyzszych. Wiekszosc tego co jest na skale i tak szybko padnie.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Minus kupowania z netu (przeważnie) to tylko można Wam lub innym klientom sklepu zaufać. Człowiek kupuje to co widzi, dlatego pytałem czy któś ją kupował. Wiem, że powinna być lekka i porowata. I tak wszystko trza by było czyścić z grubsza szczotką. Akutat kupującym z tego forum mogę chyba zaufać. A i myślę, że do akw. 300 L starczy na początek ze 25 kg skały?


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaufać możesz , ale co z tego że np napiszę , że z reefszopu kupiłem fajną skałę, gdy następna dostawa może być "taka sobie" i na nią trafisz. Podobnie w innych sklepach.

Zamawiający skałę sklep, też jej nie widzi, więc w przypadku skały jest to troche loteria. Jesli się ma możliwość to należy wybierać ją osobiście.


"W akwarium wszystko co dobre dzieje się powoli ;) 250 l delta + sump 100 l. LED 180W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skałę dostałem tydzień temu.

I oto teraz mogę obserwować m.in. trzy gatunki wieloszczetów rurkowych.

Ponadto są miniaturowe ukwiałki i inne małe, bliżej mi nieznane twory.

Urządziłem zbiornik tak, by można było się już teraz cieszyć ich wdokiem.


Zbiornik 65 l oraz panel filtracyjny 10 l Swiatło: (3 x 24 W T5) Piasek żyjšcy i skała (10 kg) - od 07.03.2007 Do odpieniania używam Miniflotora. 2 x Chrysiptera parasema (ryby), wieloszczet, Anthelia, Sinularia, Rhodactis, algi Caulerpa prolifera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
MariuszP :

A i myślę, że do akw. 300 L starczy na początek ze 25 kg skały?

To zalezy co masz na mysli.

Wiele osob przy metodzie berlinskiej (skala jako filtracja) stosuje ok.20% skaly. Czyli w tym przypadku ok.60kg.

akwarysta M. :

Ponadto są miniaturowe ukwiałki

Szklana roza? :(


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, tylko zakup skały w wielkości 60 kg to średnio ok. 2 tyś zł. Chciałem kupić teraz 25 kg i za kilka m-cy następne ok 25 kg, na tym bym pozostał. Wiem, że później byłyby problemy z dojrzewaniem, może jakbym po kawałku zamawiał i dokładał. Najlepiej byłoby kupić od razu przynajmniej z 50 kg, tylko ten koszt:((


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dojrzewanie bedziesz mial od nowa - to fakt.

Ale z polowa dojrzalej skaly, nowe dojrzewanie bedzie krotsze.

Jezeli nie zalezy Ci na czasie, to jest to rozwiazanie OK.


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.