Skocz do zawartości
cop909

Oświetlenie nocne - świetlwka

Rekomendowane odpowiedzi

Czy istnieją jakieś świetlówki (dokładnie chodzi mi o T8 30 W bo taki został mi jeden statecznik), nadające się do oświetlania akwarium w nocy. W ałączeniu pytanie, czy całą noc doświetlacie akwarium morskie (słodkowodne doświetlałem całą noc). Coś dające niezbyt mocne świtło.


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja oswietlam ledami (wielkie dzieki alex raz jeszcze-mam nadzieje ze wkoncu uda mi sie jakos odwdzieczyc) i po zgaszeniu aktyniki swiece od 21:15 do 1 w nocy i pozniej rano przed wlaczeniem aktyniki od 7-8.cala noc nie swiece wydaje mi sie ze zwierzaki i korale tez chca odpoczac:D


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nie swiece od 3 w nocy do rana, potem standardowo wlaczaja sie kolejne swiatla

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Peniek - miałem tą diodę, światło rewelka, tylko z jej żywotnoscią jest kiepsko, u mni po roku zaczeła corac słabiej swiecic az zgasła :(


akwa 300 l + sump 100 l i masa potrzebnych i niepotrzebnych dupereli :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mariusz - moze "czarne swiatlo"? Troche drozsze ale ryby beda widzialy kontury dekoracji a swiatlo ich nie bedzie razic.

To chyba takie samo jak w dyskotekach, zeby zolte zeby chlopakow wygladaly jakby byly biale:D.

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

@Peniek - Nie wiem jak z paramerami ...ale to co widać na zdjęciu w tym linku bardzo przypomina mi podświetlanie do komputera ..i z tego co wiem to w sklepach komputerowych będziesz to mógł taniej kupić.

Pozdrawiam

Pablo


Na razie faza prac projektowych. Ale może niedługo marzenia zacznš się urzeczywistniać. Pozdrawiam :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 3 zł kupiłem w OBI świecąco na niebiesko zatyczke do gniazdka. Ma własny wyłacznik i jest miniaturowa świetlówką. Wszystko inne świeciło zbyt mocno, a ta świetlówka ma 1 w mocy i jest akurat.


"W akwarium wszystko co dobre dzieje się powoli ;) 250 l delta + sump 100 l. LED 180W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Pablo_1976 dostalem maila ze swietlowka ta nie ma atestu w Polsce i ze mi jej nie przysla,takze problem z glowy.Ciekaw jestem tylko po co wystawili ja w ofercie sklepu.Pozdrawiam Peniek.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.