Skocz do zawartości
Moren

Pytanie. BioClean I vs. Microbe-Lift Phos-Out4

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie które dotyczy sciągania fosforanów preparatem Microbe-Lift Phos-Out 4. Jest to granulat oparty na wodorotlenku żelaza. Czy stosując to mogę jednoczesnie używać BioClean I ReefFlowers? Czy nie zachodzi jakaś reakcja miedzy tymi preparatami bo słyszałem ale do konca nie pamietam że któreś ściagacze fosforanów białe typu Equo Remover lus Sera phosvec granulat nie mogą być jednoczesnie używane z czarnymi granulatami typu  Rowa Phos. A jak się ma do tych preparatów tzw. "atrament", czy można go w przypadkach skrajnych przy wysokich pozimach PO4 stosować z absorbentami wymienionymi wyżej? 

20180227_102012-1328x747.jpg

Edytowane przez Moren (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tykajaca bomba zegarowa jesli dasz to wszystko:-)pytasz i szczerze zadajesz pytania które sam możesz sprawdzić choćby w google. Skoro masz te preparaty to kupowales je ciemno?

Staraj sie używać preparatow z jednej firmy.:D


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlaczego twierdzisz że to tykająca bomba? nie znalazłem żadnych informacji w google które jasno by potwierdziły albo zaprzeczyły mozli zaiwość stosowania preparatów opartych na wodorotlenku glinu z tymi opartymi na wodorotlenkach żelaza. Nie kupiłem ich w ciemno za jedną wizytą w sklepie, dwa dostałem a dwa miałem, stąd moje pytanie. Leje obecnie bioclean codziennie to zmniejszenia azotanów i zastanawiam się czy worki z preparatami do sciągania fosforanów moga być obydwa w wodzie czy tylko jeden a może całkiem przy bioclean powinny być usuniete z wody. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja stosuje absorber fosforanów od AF razem z Bioclean I i nie widzę żadnych niekorzystnych wpływów. Ale to też zależy od zbiornika jak będzie reagował na taki mix.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.