Skocz do zawartości
Wiciak

Rozszczelnienie

Rekomendowane odpowiedzi

Dzis rano zauwazylem uszkodzenie zbiornika. Pomiedzy otworami splywu I powrotu poszly 2 rysy. Przeloty ciekna. Jakies pomysly?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

komin wewn ? rozebrać , dociąć szybę na dno komina , przykleić , nawiercić , zamontować przeloty

komin zewn ? jak wyżej lub  rozebrać i wymienić dno komina

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, Wiciak napisał:

Dzis rano zauwazylem uszkodzenie zbiornika. Pomiedzy otworami splywu I powrotu poszly 2 rysy. Przeloty ciekna. Jakies pomysly?

Jak najszybciej wymienić szkło za nim się rozszczelni do końca, lepszego pomysłu nie znajdziesz.

Są naprężenia więc jak już poszła rysa lub dwie to nie ma bata pójdą kolejne 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brak komina, przekladka do innego zbiornika, oddam do szklarza aby wycial dno I wstawil nowe + komin. Chyba nic innego nie wymysle. Musialem zostawic akwarium samopas do wieczora. Ciekawe co zastane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

to gdzie masz zamontowane te przeloty ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dnie na srodku, myslalem ze pekniecia miedzy otworami sie nie zdarzaja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz wrzucić fotkę? Masz hydraulikę widoczną w zbiorniku?

Swoją drogą, odważny jesteś: "Musialem zostawic akwarium samopas do wieczora. Ciekawe co zastane"

Edytowane przez Przemo999 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udalo sie załatwić obsługę, wszystko w innym zbiorniku juz. Fotka wieczorem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego wole zewnętrzny zawsze można sam komin wymienić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to wygląda, wszystko w innym zbiorniku i ma się dobrze.

28951867_980318115452521_7473371501677248512_n.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie masz w najbardziej nie odpowiednim miejscu wywiercone otwory,najbardziej osłabiają szybę.Nastepna szyba musi być naprawdę gruba żeby to się nie powtórzyło.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak zwyczajnie ci rurki wystają na środku zbiornika? Dziwne to trochę. Jak już się upierasz że to ma tak wyglądać to albo szyba na dnie musi być duuuużo grubsza od reszty bo miejsce fatalne na przewiert. Jak już masz puste to ja bym wymienił dno i przesunął te przewierty w któryś z rogów i dokleił normalny komin.


88d3e180721d3e3cf82e042b1e240cc3u1718a15

Tu najłatwiej mnie łapać :P:P:P  https://www.facebook.com/aleksander.smigielski.5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komin był w postaci kanalu wentylacyjnego zabudowanego skala, nie ja zajmuje sie klejeniem zbiórnikow i nie ja go kleilem. Akwarium wykonywala profesjonalna firma. Nie ma co plakac nad rozlanym mlekiem tylko czlowiek uczy sie na błędach. Jak ktoś wpadnie na taki pomysł jak ja to juz będzie wiedział na co zwrócić uwagę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
23 godziny temu, Wiciak napisał:

Komin był w postaci kanalu wentylacyjnego zabudowanego skala, nie ja zajmuje sie klejeniem zbiórnikow i nie ja go kleilem. Akwarium wykonywala profesjonalna firma. Nie ma co plakac nad rozlanym mlekiem tylko czlowiek uczy sie na błędach. Jak ktoś wpadnie na taki pomysł jak ja to juz będzie wiedział na co zwrócić uwagę. 

Jaka to profesjonalna firma robi przeloty na środku akwarium, przecież to najlepsze miejsce aby osłabić szkło bardziej się nie da, jak już tak zrobione to na dnie powinna byc odpowiednio gruba szyba, jaka szybę dala firma która to kleiła?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Paragon napisał:

Jaka to profesjonalna firma robi przeloty na środku akwarium, przecież to najlepsze miejsce aby osłabić szkło bardziej się nie da, jak już tak zrobione to na dnie powinna byc odpowiednio gruba szyba, jaka szybę dala firma która to kleiła?

Wszystko było zrobione z 6mm, jutro będę kontaktował się i orientował jaki będzie koszt naprawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest żaden wymysł ani nowość.   Otwory w dnie były stosowane od x lat. W piwnicy na starym mieszkaniu stoją jeszcze 40 to letnie akwaria w metalowych ramkach i przelotach w dnie uszczelniane  kitem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
23 minuty temu, volf napisał:

To nie jest żaden wymysł ani nowość.   Otwory w dnie były stosowane od x lat. W piwnicy na starym mieszkaniu stoją jeszcze 40 to letnie akwaria w metalowych ramkach i przelotach w dnie uszczelniane  kitem.

na środku akwarium?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I na środku, i z boku i w rogu. Ojciec miał jeden pokój przeznaczony na akwaria i całą ścianę od podłogi do sufitu zapełnioną, nigdy nie słyszałem żeby pękło jakieś dno z otworem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
9 minut temu, volf napisał:

I na środku, i z boku i w rogu. Ojciec miał jeden pokój przeznaczony na akwaria i całą ścianę od podłogi do sufitu zapełnioną, nigdy nie słyszałem żeby pękło jakieś dno z otworem. 

według mnie i praw fizyki robienie otworów na środku osłabia szybę w maksymalny sposób, jeżeli już taka fantazja kogoś ponosi szkło na dnie powinno być odpowiedniej grubości, nie wyobrażam sobie akwarium np 300-500 litrów z otworami na środku ze szkła tak jak boczne np 10mm, szyba wygina się najbardziej na środku czy to dno czy to bok jak napniesz szybę gdzie jest wycięty otwór, czyli osłabiona szyba masz duże szanse że pęknie,

z tymi akwariami na całej ścianie z otworami na środku to niezły fetysz :ph34r:

Edytowane przez Paragon (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sklepy przecież, też mają kominy w środku dna w swoich akwariach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon

a

Teraz, boo12 napisał:

Sklepy przecież, też mają kominy w środku dna w swoich akwariach

jak mi powiesz ze z takiej samej szyby co reszta akwarium to wycofuję się z tego co powiedziałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Paragon napisał:

według mnie i praw fizyki robienie otworów na środku osłabia szybę w maksymalny sposób, jeżeli już taka fantazja kogoś ponosi szkło na dnie powinno być odpowiedniej grubości, nie wyobrażam sobie akwarium np 300-500 litrów z otworami na środku ze szkła tak jak boczne np 10mm, szyba wygina się najbardziej na środku czy to dno czy to bok jak napniesz szybę gdzie jest wycięty otwór, czyli osłabiona szyba masz duże szanse że pęknie,

z tymi akwariami na całej ścianie z otworami na środku to niezły fetysz :ph34r:

Jeszcze nie jedno cię zdziwi, wszystko przed tobą. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

1 minutę temu, Paragon napisał:

jak mi powiesz ze z takiej samej szyby co reszta akwarium to wycofuję się z tego co powiedziałem

W kwestii grubości szkła się nie wypowiem nie pytałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
Teraz, volf napisał:

Jeszcze nie jedno cię zdziwi, wszystko przed tobą. 

całkiem możliwe, człowiek całe życie się uczy jak chce oczywiście :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.