Skocz do zawartości

Historia edycji

VDR

VDR

@pinki  - akurat 6ml na 200l wody przy NO3 >20 to zadna duza dawka IMHO ;)  Przy VSV można bazować na instrukcji NO3:PO4x RedSea. Choc ja akurat stosowalem metode na czuja ;) Czyli zwiekszalem dawke o np. 3ml i czekalem pare dni czy nie ma zakwitu. Półtora miesiąca i z NO3 > 100 do zera. Z czego długo nic się nie działo, efektow nie bylo widac. Wazne by byc systematycznym i cierpliwym. Powoli zaczelo spadac by w ciagu tygodnia zjechac ostatecznie do 0. PO4 niestety nie zjechalo tak dynamicznie.

@Pirotechnicjakie poziomy tego no3/po4 masz, ile juz lejecie VSV  ? Jakies bakterie podajecie ?

VDR

VDR

@pinki  - akurat 6ml na 200l wody przy NO3 >20 to zadna duza dawka IMHO ;)  Przy VSV można bazować na instrukcji NO3:PO4x RedSea. Choc ja akurat stosowalem metode na czuja ;) Czyli zwiekszalem dawke o np. 3ml i czekalem pare dni czy nie ma zakwitu. Półtora miesiąca i z NO3 > 100 do zera. Z czego długo nic się nie działo, efektow nie bylo widac. Wazne by byc systematycznym i cierpliwym. Powoli zaczelo spadac by w ciagu tygodnia zjechac ostatecznie do 0. PO4 niestety nie zjechalo tak dynamicznie.

@Pirotechnicjakie posiomy tego no3/po4 masz, ile juz lejecie VSV  ? Jakies bakterie podajecie ?

VDR

VDR

@pinki  - akurat 6ml na 200l wody przy NO3 >20 to zadna duza dawka IMHO ;)  Przy VSV można bazować na instrukcji NO3:PO4x RedSea. Choc ja akurat stosowalem metode na czuja ;) Czyli zwiekszalem dawke o np. 3ml i czekalem pare dni czy nie ma zakwitu. Półtora miesiąca i z NO3 > 100 do zera. Z czego długo nic się nie działo, efektow nie bylo widac. Wazne by byc systematycznym i cierpliwym. Powoli zaczelo spadac by w ciagu tygodnia zjechac ostatecznie do 0. PO4 niestety nie zjechalo tak dynamicznie.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.