Jump to content

VDR

Szlachta Morska
 • Content count

  3014
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

Kontakt

 • Strona WWW
  http://art.debesciak.net
 • Jabber
  voder@jabber.debesciak.net

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Radom
 • Akwarium
  110x50x50 + sump

Recent Profile Visitors

4610 profile views
 1. VDR

  Chińska belka LED - kto miał, ma?

  Ale gdzieś te stringi muszą być rozdzielone jeśli to nie jest jeden szereg. Czyli gdzieś mają punkty w których spotyka się zasilanie i rozejście na trzy wspólne stringi. W tym miejscu robisz przerwę w ścieżkach i wlutowujesz zasilanie stringów z własnych driverów. Czy ja wiem coś się stanie ? Nic mi mądrego do głowy nie przychodzi ale i myśleć mi się teraz nie chce. Przerwa za driverem spowoduje, że driver będzie pracował bez obciążenia. Napięcie na driverze będzie i będzie nadal źródłem napięcia. Wyłącznik powinien odcinać wszystkie układy od zasilania (te które nie służą do ewentualnej pracy w trybie standby). P.s czym lutujesz te elementy SMD ?
 2. VDR

  Chińska belka LED - kto miał, ma?

  nie ma oddzielnego pcb dla driverów - wszystko na mcpcb z diodami ? Podziały są jeśli są trzy stringi Pewnie soldermaska jest ale jak się wpatrzysz to widać gdzie i jak lecą ścieżki - papier ścierny drobny i delikatnie solder maske iidzie do miedzi zeszlifować by dobrać się do jakiejś ścieżki. Tam na tym zdjęciu w miejscu gdzie się flash odbił nie wygląda by te ścieżki cienkie były.
 3. VDR

  Wykonywanie podstawek pod diody powerled.

  Teraz dopiero zajrzałem. Na tym zielonym stringu miedzy sciezka przychodzaca i odchodzaca od pierwszej diody nie masz za malej przerwy ? Tam w poblizu diody z zoltego stringu. Dość ciasno tam jest.
 4. VDR

  Chińska belka LED - kto miał, ma?

  Od tego masz driver by prąd nie wzrósł. Jeśli są tam szeregi równoległe to je zlikwiduj i zrób sterowanie 3 stringów na 3 driverach. Po drugie ta dioda tylko bocznikuje na wypadek przepalenia diody na przerwę w obwodzie IMHO. Nie przejmował bym się nią. Co do tej z botlandu - wydaje mi się, że ma za małą moc - szukałbym takiej koło 1W, 1,3W etc (teoretycznie masz 0,9W na diodzie). Jeśli będziesz chciał te diody puścić na pełne 3W to wtedy te zenerki w razie awarii leda tez sie przepala, a lubią na zwarcie i wtedy przewodzą. 3V3 są ok jeśli napięcie na diodzie jest 3V.
 5. VDR

  Chińska belka LED - kto miał, ma?

  Czyli tylko 16,2 W ma belka opisywana jako 54W ? Jeśli napięcie na LED ma 3V to dioda Zenera powinna mieć napięcie Zenera lekko powyżej tego napięcia i powinna "wytrzymać" prąd jaki jest na stringu (0,3A). Ale na tej diodzie masz paski - to jest oznaczenie tej diody Widzę srebrny niebieski i biały czy jakoś tak ? Bez tych diod Zenera też będzie działać - po prostu jak LED się spali na przerwę to cały string przestanie świecić. Wtedy wystarczy zapewne zewrzeć piny czy led czy zenera i reszta diod zaswieci. A najlepiej wymienic diode
 6. VDR

  Chińska belka LED - kto miał, ma?

  Oznaczenie tej diody ZD sugeruje że są to Diody Zenera. Polaryzacja takiej diody ma znaczenie więc trzeba ja odpowiednio wlutować. Dioda Zenera to taki specyficzny typ diody prostowniczej, ktora potrafi przewodzic w kierunku zaporowym po osiagnieciu napiecia Zenera. Podejrzewam, że tutaj są one zastosowane jako elementy bocznikowe, które w przypadku spalenia się diody zapewniają świecenie pozostałych LED w stringu.
 7. VDR

  e-rybka komentarze

  O ile wiem to jeśli się nic nie zmieniło to Paweł z Seafrags również słał życie w ogrzewanych beczkach.
 8. VDR

  Chińska belka LED - kto miał, ma?

  Ten element to również dioda.
 9. VDR

  e-rybka komentarze

  Widziałem, ale nie chcę oceniać osoby i celu jaki mu przyświeca. Natomiast padły w wątku słowa jakoby brak w opisie informacji o funkcjonalności skutkował, że produkt jest wadliwy. Byłoby tak, gdyby w opisie było, że jest sterowana manualnie albo gdyby sprzedawca o takiej funkcjonalności zapewniał, albo gdyby w instrukcji była taka informacja. W innym wypadku to na kliencie spoczywa dopytanie o daną funkcjonalność jeśli jest dla niego kluczowa. W ogóle sprawa wygląda dość dziwnie - przy zakupie internetowym było 14 dni na zwrot i to bez podania przyczyny ! Przy zakupie stacjonarnym można było lampę sprawdzić na miejscu i obejrzeć. Więc dla mnie to strasznie dęta sprawa.
 10. VDR

  e-rybka komentarze

  Poszedłem do salonu Fiata, kupiłem 126p, w opisie nie było napisane, że bagażnik jest z przodu a silnik jest z tyłu. Pomyślałem, że to oczywiste że jest na odwrót bo w Fiacie 125p, którego posiadam jest na odwrót. Salon nie chce mi teraz zwrócić pieniędzy. Banda naciągaczy w tym salonie. Sorry ale pierwszy raz spotykam się by klient kupił kota w worku i miał pretensje, że kot co prawda był tylko nie czarny a szary. Wybaczcie ale to na kliencie spoczywa świadomość tego co kupuje. Ponadto jeśli kupił przez internet to miał 14 dni na zwrot. Jeśli kupił w sklepie stacjonarnym to "Prosimy o przemyślane zakupy, zwrotów nie przyjmujemy" - nie ma żadnego prawnego obowiązku przyjęcia towaru zakupionego w sklepie stacjonarnym. Wróćmy jeszcze na chwilę do niezgodności towaru ze specyfikacją i zwrotem z tego powodu. Produkt po pierwsze nie może być używany, po drugie w specyfikacji z tego co zrozumiałem nie było zapisu, że produkt posiada sterowanie. Domniemywanie, że dana opcja jest nie upoważnia do zwrotu. Opis opisem - jeśli klient nie jest pewny czy dana funkcjonalność jest, to wyjaśnia to przed a nie po zakupie. No chyba, że sprzedawca zapewniał o takiej funkcjonalności. Jeśli sklep nie poczuwa się do reklamacji za wadę towaru pozostaje Rzecznik Ochrony Praw Konsumenta plus ewentualnie droga sądowa. Choć w tym wypadku marnie to widzę, bo z tego lakonicznego wpisu wynika, że wina leży po stronie klienta nie sklepu.
 11. VDR

  jak zostałem posolony

  Baniak słodkowodny miał ojciec - 150l z typowymi molinezjami, mieczykami itd. Z wiekszymi lub mniejszymi przerwami akwaria w różnych litrażach przewijały się przez moją młodość aż trafiłem na zdjęcia pielęgnic z Malawi. Tak mi się spodobały, że postanowiłem postawić ponownie zbiornik. Trafiłem do Stowarzyszenia Klubu Malawi (pozdrawiam wszystkich członków) w którym dość intensywnie się udzielałem. W międzyczasie jakieś małe krewetkaria. Część osób mających pyszczaki, posoliło wodę, pokazało swoje baniaki (pozdrawiam @Snocho ;P) i tak się zaraziłem. Zresztą z KM wiele osób posoliło wodę i przeszli z forum Klubu Malawi na NR Plany były na 60l, po podliczeniu kosztów okazało się, że baniak prawie 300l nie jest jakoś specjalnie droższy. No a później to pierwszy zlot we Wdzydzach i .....tak to już zostało. Dużo pozytywnych ludzi, wiele ciekawych znajomości. Akwarium to tylko dodatek, bo i tak najmilej się wspomina ludzi, zloty etc. P.s Choć utaka Malawi lub Holendry za mną chodzą cały czas. I czasami mnie korci by wrócić do korzeni
 12. VDR

  Filtr RO

  Na wyjściu z membrany mam TDS 003. A na wejściu z wodociagow to pewnie sie zmienia. Ale nigdy nie mialem za membrana więcej niz 003 wiec nie patrze nawet na to co jest w wodociagach.
 13. VDR

  "Hydra 48" w odmianie DIY.

  Ciężko wyczuć po tych zdjęciach ale to nie jest taki fiolet jak u Fresza. Wyglądają dość niebiesko.
 14. VDR

  Filtr RO

  U mnie TDS za membrana jest 003 - od zawsze i się nie zmienia niezależnie co jest na wejściu. Wiec jak najbardziej okresle czy membrana puszcza. Zmierzylem ręcznym TDS w tym momencie i w kranie mam 211.
 15. VDR

  Filtr RO

  Bo za membrana a przed żywica DI będę miał TDS kosmos w stosunku do tego co mam teraz.
×

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.