Skocz do zawartości

Historia edycji

Rafael31

Rafael31

Co do testu to używam osobiście testów saliferta na KH ale jak znalazłem instrukcje do colombo to tam jest opisane to trochę inaczej niż Ty robisz. Poza tym co to za test, który ma skalę dokładności 1? Zakładając że robisz to dobrze i wychodzi Tobie 12 to w tak młodym akwarium przy tej soli świadczy o tym, że albo przesoliles mocno wodę albo coś nie tak ze skałą i oddaje jakieś związki do wody... Raczej sprawdził bym jeszcze raz test. Może zrób też pomiar  na świeżej solance o znanym zasoleniu i porównasz wynik z tym co podaje producent soli. Co do aptasii to metod jest sporo i zadziałał bym z nią już teraz. U siebie miałem na początku kilkanascie róż które pojawiały się od czasu do czasu i wszystkie zwalczylem. Jeśli dokładnie będziesz sprawdzał szczepki które będziesz dokladal do akwarium to można uniknąć przynoszenia nowych róż z koralowcami. Ja przy każdej włożonej szczepce albo odrywam podstawkę i kleje samego koralowca do skały albo obserwuje podstawkę czy coś nie wylazi. Od pół roku nie widziałem u siebie żadnej róży. A korali mam ponad 30 gatunków. Jak miałem szczepke caulastrea na skalce z różami to pociąłem główki tak żeby nie przenieść żadnej róży. Jeśli chodzi o oświetlenie to dla mnie za dużo białego. Jaka masz lampę, ile i jakie diody dałeś? 

Rafael31

Rafael31

Co do testu to używam osobiście testów saliferta na KH ale jak znalazłem instrukcje do colombo to tam jest opisane to trochę inaczej niż Ty robisz. Poza tym co to za test, który ma skalę dokładności 1? Zakładając że robisz to dobrze i wychodzi Tobie 12 to w tak młodym akwarium przy tej soli świadczy o tym, że albo przesoliles mocno wodę albo coś coś nie tak ze skałą i oddaje jakieś związki do wody... Raczej sprawdził bym jeszcze raz test. Może zrób też pomiar  na świeżej solance o znanym zasoleniu i porównasz wynik z tym co podaje producent soli. Co do aptasii to metod jest sporo i zadziałał bym z nią już teraz. U siebie miałem na początku kilkanascie róż które pojawiały się od czasu do czasu i wszystkie zwalczylem. Jeśli dokładnie będziesz sprawdzał szczepki które będziesz dokladal do akwarium to można uniknąć przynoszenia nowych róż z koralowcami. Ja przy każdej włożonej szczepce albo odkrywam podstawkę i kleje samego koralowca do skały albo obserwuje podstawkę czy coś nie wylazi. Od pół roku nie widziałem u siebie żadnej róży. A korali mam ponad 30 gatunków. Jak miałem szczepke caulastrea na skalce z różami to pociąłem główki tak żeby nie przenieść żadnej róży. Jeśli chodzi o oświetlenie to dla mnie za dużo białego. Jaka masz lampę, ile i jakie diody dałeś? 

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.