Jump to content

Rafael31

Klubowicz
 • Content count

  498
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Imię
  Rafał
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Bydgoszcz
 • Akwarium
  112 l

Recent Profile Visitors

2065 profile views
 1. Rafael31

  Rafa Rafała vol.2 112 l

  Aktualizacja filmowa https://www.youtube.com/watch?v=j8uHrEPQGPg
 2. Rafael31

  Klejenie skały Millputem

  Mam obecne akwarium prawie 3 lata i kilka korali praktycznie od początku istnienia zbiornika mam przyklejone milliputem terracota. Nie widziałem, żeby coś się z nim stało tzn żeby zmurszal czy sie rozpadł.
 3. Rafael31

  Wysokie NO3 - czy to możliwe w moim setupie?

  Zapomniałeś pochwalić się, że zwalczasz aiptasie wstrzykując w nie VSV. Ciekawe jak będzie wyglądało to akwarium, gdy zwalczysz wszystkie róże
 4. Rafael31

  Wysokie NO3 - czy to możliwe w moim setupie?

  No aż sobie otworzyłem te posty z FB i widzę, że pozmieniałeś tam wpisy. Szkoda, że sobie zrzutu ekranu nie zrobiłem hehe. Pytanie po co tutaj piszesz posty, skoro i tak nie stosujesz się do rad i robisz po swojemu? I nie pisz więcej zdań typu "parametry pod kontrolą". Podałeś wartości w 1 poście. To nie są parametry pod kontrolą. Za parę miesięcy przy tym karmieniu to będziesz miał na dnie parę cm zepsutego jedzenia. Suche jedzenie bardziej brudzi wodę niż mrożonki. Zmniejsz obsadę do 4-5 ryb i karm raz dziennie mniej niż kostkę a najlepiej pół to coś z tego będzie. Resun 300 jest zdecydowanie za słaby na ten litraż i obsadę.
 5. Rafael31

  Wysokie NO3 - czy to możliwe w moim setupie?

  Pare dni temu Na fb pisałeś że karmisz 3x dziennie po 1 kostkę. Z tego co pamiętam dostałeś tam mnóstwo dobrych rad. Z Twoich poczynań wynikało, że jesteś w gorącej wodzie kąpany bo kupiłeś bodajże 30 blistrow różnego rodzaju mrożonek w tym mięso małży i upierales się że to zapas na rok karmienia. Później jak ktoś zapytał o parametry NO3 i PO4 to napisałeś że pod kontrolą ale w sumie nie umiałes podać wartości bo mieli Ci dopiero zrobić testy w sklepie. Pamiętam też że radzili Ci zmienić światło na odpowiednie bo miałeś jakieś mocno biale z małą ilością niebieskiego i wywalić ekspansywne glony bo porastaly większość skały. Tłumaczyłes z przekonaniem że salarias je opanuje. Dobrze pamiętam?
 6. Rafael31

  Rafa Rafała vol.2 112 l

  Akwarium ma się dobrze, praktycznie stało się bezobsługowe.
 7. Rafael31

  Nemateleotris magnifica - pocieranie o piasek

  Miałem tą rybę przez kilka miesięcy i tak robiła przez cały czas jak była u mnie w akwarium. Z obserwacji wynikało, że kopie w ten sposób norki w piasku. Teraz mam garbika i też ryje w piachu jak kret.
 8. Rafael31

  Kostka 30l i jej przygody , v2

  Na moje to coś nie tak jest z tą lampą albo tak zdjęcia Tobie wychodzą ale ewidentnie widać tęczę na skale i piasku. Tą lampę jak kojarzę ma również @r_33 i u Niego dużo ładniej ona świeci. Pewnie jakaś inna konfiguracja diod została użyta. Akwarium ladne, efekt psuje to światło.
 9. Pamiętam doskonale, jak jeszcze jakiś czas temu wszystkim polecales siatkę na krety jako idealne rozwiązanie przed wyskakiwaniem ryb. Co się zmieniło że teraz krytykujesz to rozwiązanie? Domyślam się że nie jest to opinia wzięta z doświadczenia bo na moje gdzieś przeczytałeś o tej siatce że jest ok A potem w innym poście że jest to takie sobie rozwiązanie i koniec końców posilkujac się opiniami innych stwierdziłes że to się nie nadaje. Jednym słowem nie miałeś z tym do czynienia ale doradzassz innym tak jak w 99% twoich postów.
 10. Rafael31

  Dolewka AutoAqua Smart ATO Micro

  Witam Czy ktoś z Forumowiczów używał bądź używa tej dolewki? http://www.autoaqua.com.tw/en/sato-120p.html Jestem ciekaw opinii nt jej zalet i wad. Z góry dziękuję za zainteresowanie.
 11. Tak, kalibrujesz przy wypełnionych wezykach i do tych pomp jebao obowiązkowo zaworki zwrotne.
 12. Rafael31

  Sztuczna skala

  Ja polecam skalę syntetyczną. Startowałem na Nature's Ocean Base Rock i jestem zadowolony z tej skały. U siebie w 112 l mam ok 11-12 kg tylko ja mam dosyć przestronnie bo nie podobają mi się zbiorniki mocno zawalone skałą.
 13. Rafael31

  Oświetlenie dla 112l

  Mam dokładnie taki sam rozmiar akwarium, u mnie za filtrację głównie pod spsy i lpsy robią 2 koralie 1600 i filtr tunze 3163 o przepływie 1800 l/h. Zatem dobrze Tobie podpowiadają żeby celować w cyrkulację o wydajności ok 5000 l/h. Ewentualnie można pójść w pompy sterowalne i mieć zapas. Co do oświetlenia to mam akurat ledy o łącznej mocy ok 90 W ale nie świecę pełną mocą.
 14. Rafael31

  Oświetlenie dla 112l

  Zależy od tego, co się chce tam trzymać.
×

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.