Skocz do zawartości
sky

jak ustawić odpieniacz na starcie akwarium

Rekomendowane odpowiedzi

akwarium zalane jakieś 4 tyg temu, żywą wodą na suchej skale i piasku,

dzisiaj podpiąłem odpieniacz, bo plagi przyszły i ma co pienić, z tym że nie wiem jak na początku go ustawić, bo nie ważne jak go ustawie to odrazu przelewa,

zastanawiam się, czy nie ustawić na sucho i wylewać to co uzbiera, do momentu aż zacznie normalnie pienić, a brakującą wode uzupełnić RO,

w mniejszym akwarium, zdarzyło mi się że z mojej winy dużo syfu mi się dostało do akwarium i odpieniacz na sucho przelewał, za radą znajomego zrobiłem jak napisałem wyżej i problem się rozwiązał, tylko że to było w dojrzałym akwarium, a nie wiem jak to może być w dojrzewającym, nie chciał bym żeby się okazało że odpieniacz przeleje cała wode z akwarium... ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisalam Ci w poprzednim temacie,podnieś go troche.Nie ma znaczenie czy akwarium ma 4tyg czy 4lata ma pienic dobrze i tak jak chcesz,chyba że ma wadę:-)co wątpię.


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spróbuję podnieść, ale mimo wszystko jakiej zasady się trzymać mokro czy sucho ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

na mokro - ale też bez przesady żeby nie wylewać kubka 2-3x dziennie :)

to ten deltec ze sterowaną pompą ? to zmniejsz tez przepływ skoro przelewa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na mokro;-) czyli pianka prawie przy górnej części szyjki lub w połowie,i tak odpieniacz sam bedzie reagowal na zmiane Ph

Koledzy Ci też napisali w poprzednim temacie..

Edytowane przez @Beti (wyświetl historię edycji)

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Starszy deltec regulacja tylko przepływu wody

Zastanawia mnie taka rzecz, jeżeli teraz podniose do góry żeby nie przelewal to co będzie za jakiś czas jak załóżmy że nie będzie tyle syfu w wodzie? Bo na logikę to jak teraz podniose to za jakiś czas go pasuje opuścić, ale moja logika może być błędna ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@skymylisz pojęcia:-)

Jeśli będzie mniej syfu czy więcej poziom odpieniacza ma byc tak ustawiony aby mógł wszystko przyjąć na sucho czy na mokro;-)po to masz regulację przecież nie ustawiamy odpieniacza wysokosci w sumpie co tydzień,rozumiesz teraz:)

Sa takie stopki regolowane do odpieniaczy co 5mm koszt okolo 150zl

https://jadwigamorska.pl/regulowana-podstawa-solid-elevated-stand-model-1-wysylka-24h.html

Edytowane przez @Beti (wyświetl historię edycji)

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, @Beti napisał:

@skymylisz pojęcia:-)

Jeśli będzie mniej syfu czy więcej poziom odpieniacza ma byc tak ustawiony aby mógł wszystko przyjąć na sucho czy na mokro;-)po to masz regulację przecież nie ustawiamy odpieniacza wysokosci w sumpie co tydzień,rozumiesz teraz:)

Sa takie stopki regolowane do odpieniaczy co 5mm koszt okolo 150zl

https://jadwigamorska.pl/regulowana-podstawa-solid-elevated-stand-model-1-wysylka-24h.html

Wszystko fajnie, tylko te "stopki" kosztują 285 zł, za tyle można zbudować nowego sumpa który poziom wody będzie miał dostosowany do odpieniacza, albo kupić butelkę genialnego rumu :wine:

Odpieniacz można podnieść na plastikowym koszyku z marketu za 5 zł odwróconym do góry dnem i usiąść na kanapie obserwując akwarium i popijając rum :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
W dniu 22.03.2018 o 09:24, jedikk1 napisał:

Wszystko fajnie, tylko te "stopki" kosztują 285 zł, za tyle można zbudować nowego sumpa który poziom wody będzie miał dostosowany do odpieniacza, albo kupić butelkę genialnego rumu :wine:

Odpieniacz można podnieść na plastikowym koszyku z marketu za 5 zł odwróconym do góry dnem i usiąść na kanapie obserwując akwarium i popijając rum :) 

albo można wydrukować i bedzie wyglądal jak ten za 285zł, ale nadal popijając rum :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Paragon napisał:

albo można wydrukować i bedzie wyglądal jak ten za 285zł, ale nadal popijając rum :)

Jeszcze nie tak do konca;-)

1. To może kolege stać na 285zl i będzie mial oryginał.♧

2.Nie wszyscy lubią rum ♧

3.to autor tematu chyba ustawił juz odpieniacz bo cisza,lub też nie♧


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
14 minut temu, @Beti napisał:

1. To może kolege stać na 285zl i będzie mial oryginał.♧

a czemu myślisz, że mój nie będzie "oryginalny" :rolleyes:

15 minut temu, @Beti napisał:

2.Nie wszyscy lubią rum ♧

można też whisky, albo po prostu kupić zapas piwa na weekend :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Paragon napisał:

a czemu myślisz, że mój nie będzie "oryginalny" :rolleyes:

można też whisky, albo po prostu kupić zapas piwa na weekend :)

 

Ale tu chodzi o podstawkę pod odpieniacz a nie o odpieniacz:-) twój odpieniacz mi sie podoba nic nie mówię:-)&piwo yes:blink:

No chyba że podstawkę tez drukujesz(to się źle zrozumieliśmy)


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
5 minut temu, @Beti napisał:

Ale tu chodzi o podstawkę pod odpieniacz a nie o odpieniacz:-) twój odpieniacz mi sie podoba nic nie mówię:-)&piwo yes:blink:

No chyba że podstawkę tez drukujesz(to się źle zrozumieliśmy)

hehe nie no chodziło o podstawkę ją tez można spokojnie wydrukować, ale mi bardziej podoba się szklana pułeczka tak jak zrobiłem u siebie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja mam położone 4 nakretki plastikowe doslownie 1.5-2cm mi potrzeba może erybka by mi szklany zrobiła,musze pomyslec o tym^_^


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
2 minuty temu, @Beti napisał:

No ja mam położone 4 nakretki plastikowe doslownie 1.5-2cm mi potrzeba może erybka by mi szklany zrobiła,musze pomyslec o tym^_^

ja robiłem razem z sumpem u Mycioka, polecam fajnie wygląda przez to że nie rzuca sie w oczy pod wodą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.