Skocz do zawartości
kgb

Trzy błazny - to już tłum ??

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Akwa mam niewielkie bo 85l. Miałem jednego błazna i dokupiłem dwa. Widzę iż utworzyła się para i tłucze najmnieszego. Niewiem czy nie doczytałem ale nie widziałem zastrzeżeń iż błazny powinny być parami.

Co o tym sądzicie ??


Czesc i dzieki za ryby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja przez krotki okres czasu mialem 4 w 125 l i tez pierwsza-wczesniej wpuszczona para przeganiala nowe.sadze ze jakby byly wpuszczone jednoczesnie nie bylo by problemu.ale z tego co mi napisali to ryby te sa z gatunku okoniowatych-o ile dobrze pamietam i jakis terytorializm agresje wykazuja.


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo z blaznami jest calkiem inaczej niz z ludzmi. Jak sa trzy to jeden zostaje bez pary:D


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śmieszne @Stani. Miałem nadzieję iż jak będą trzy to jeden będzie przewódca stada a dwa pozostałe to stado :). Zrobiło się z tego para + obcy. Pytanko do czytelników:

Czy z waszego doświadczenia należy:

a)dodać jednego błazna -> dwie pary i wszyscy zadowoleni

b)zabrać nadmiarowego błazna z baniaka

c)sytuacja w trójkąciku z czasem powinna się unormować


Czesc i dzieki za ryby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam trzy i u mnie sie nie leja. Z tego dwa to na 100% para bo skladaly ikre. Jesli wiec sytuacja u Ciebie sie nie poprawi to chetnie łyknę tego błazenka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy z nimi to nie jest tak, ze najsilniejszy blazen bedzie samiczka i rzadzil mniejszym samcem? A ten drugi samiec bedzie bity przez tych dwoje?

Panowie - tak nie moze byc!:)


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dalej będzie trwała awantura domowa to zrobię po prostu eksmisję błazenka do baniczka kolegi @szeryfisch.


Czesc i dzieki za ryby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
szeryfisch :

Mam trzy i u mnie sie nie leja. Z tego dwa to na 100% para bo skladaly ikre. Jesli wiec sytuacja u Ciebie sie nie poprawi to chetnie łyknę tego błazenka.

szeryfisch - nieboisz sie ze cos ci sie stanie łykajac tego błazenka??:):):)


Akwa 375l + sump 126l Odpieniacz ATI - Bubble Master 200,Lampa ATI Power Module T5 4x 80W ,Cyrkulacja pompy Tunze 6060-6080,Tunze -Nano Wavebox + Gł QuiteOne-4000l,GroTech - TEC III NG - dozownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kgb :

Śmieszne @Stani. Miałem nadzieję iż jak będą trzy to jeden będzie przewódca stada a dwa pozostałe to stado

wpuść 6-8 szt to bedzie stado


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie ma wpuścić te 8 błazenków - do 80 litrów ? :)

Lepiej niech @szeryfisch łyknie tego błazenka :)


"W akwarium wszystko co dobre dzieje się powoli ;) 250 l delta + sump 100 l. LED 180W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja go łykne jak pelikan, u mnie bedzie mial 500l do plywania i 2 ukwialy do zabawy. No i 3 kolesi.

Jak gołykne to wódeczką zapije, bo przy morskim trzeba wódeczke miec pod reka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biedny Nemo :)


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak bardziej na serio, to rzeczywiście istnieje pewna sprzeczność.

W sieci ( i nie tylko ) piszą ,że błazenki można bez przeszkód trzymać w aqua w małej grupie , gdy tymczasem jest chyba inaczej.

Kupiłem 4 szt - jednakowej wielkości- z tej samej dostawy i.... trwa wojna i to do tego stopnia ,że jeden z nich,ten najbardziej prześladowany "traci kolory" :Dozingoff .

Daję go do kwarantanny.


"~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ 400l+80l+140l(glonowy);RO+DI;AM HQI 2x150w+2x54w actinic;APF600;Koralia4x3;Eheim 1262;FR 509."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam 3 blazenki i co dziwne w malym zbiorniku (160 l) dwojka stworzyla parke i usilnie nie dopuszczala 3 blazenka do ukwiala wiec maly kimal w euphyli , ale odbilo sie to na jego "wzroscie":D parka ma okolo 5 cm a odrzucony praktycznie w ogole nie rosnie? teraz po przeprowadzce do wiekszego baniaka plywaja zawsze razem, maly troszke podrosl ale nie ma juz ukwiala z nimi wiec nie maja o co walczyc:)

pozdrawiam


OD 27.04.06 AKWA JUŻ DZIAŁA:) 160L + 40L sump w trakcie zakładania : 360L + 100L sump:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy duzym ukwiale (anemonie) ryby anemonki decyduja sie zyc w malym stadzie w ktorym przewaza grupa samcow i tylko zawsze jedna samica .

Samica jest wieksza od najwiekszego z samcow ,dominujacego stadem i on to wlasnie zapladnia samice , ta kiedy zdechnie najwieksz najsilniejszy dominujacy stadem sameic przeistacza sie w samice .

One tam walcza u was najpeirw o to by objac dowodzenie nad stadkiem i posiasc samiczke :D ale nie wiedza jeszze jednego ze w przyszlosci beda musialy zalozyc ponczoszki :D takez nic nie mieniac , nie oddawac to sie z czasem tam u nich samo wszystko wyjasni kto obejmie komando :D

Anemonki skladaja jajka prze zcaly rok , ktore sa pielegnowane przez samca .Jaja ktore nie zostaly zaplodnione zostaja przez niego wyzarte ,ktore inaczej mogly by sie poprostu zasmierdziec.

Podczas opieki nad jajkami samiec porafi byc bardzo agresywny , solidnie pilnuje na strazy jajek :D

Mlode zaczanja lykac po tygodniu do 10 dni , maja od 3 -4 mm wielkosci i nie posiadaja jeszez ubarwienia . ktoro zazcyna sie pojawiac kilkanascie dni pozniej .

Te swiezo wyklute larwy anemonow plyna na powierzchnie wody i tam w poszukiwaniu pokarmu zyja okolo 12 dni ( ja kdadza rade przezyc w baniaku :D , po zcym jako juz modziutkie rybki wracaja spowrotem w poszukiwaniu ukwialu . To tak w skrocie opisane :)

Ps; Siorce wlasnie zakaldam maly tank z ukwialem i kilkoma anemonkami .


Pozdrawiam Zbyszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.