Skocz do zawartości
Juras

Zamaskowanie komina zewnętrznego

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Chcialbym zamaskować komin zewnętrzny.  Niestety nie znalazlem jednoznaczej odpowiedzi. U mnie komin jest na boku. Nie mam i nie chce czarnego lacobelu. Z tyłu tlo będzie niebieskie i takie chce na bocznej ścianie. Wymyśliem, że boczną szybę z zewnątrz wykleje folia a do środka komina wkleję Pcv lub spienione pcv. Jskieś rady?

Troche szklarz zknocił robote z tym kominem, ale cóż....

 

20180325_214926.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

No to niebieski lacobel i po temacie, łączenie foli i pcv będzie widoczne.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno foto.

20180325_214903.jpg

5 minut temu, zipke napisał:

No to niebieski lacobel i po temacie, łączenie foli i pcv będzie widoczne.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
 

To grzebień muszę wyciąć? A ten lacobel ma być łączony u góry jak do tej pory czy z jednego kawałka szkła?  To drogi gips ten lacobel?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

To już jak uważasz, firma wytnie ci kształt bez problemu bo przecież w większości montowanych w kuchni wycinają otwory na gniazdka. Co do grzebienia to nie wiem czy jest taka konieczność.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba poszukam tego lacobelu i zeby wycieli mi tak żeby byla z jednej tafli. A grzebien wytne i wkleje go od środka komina. Może tak być?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiem. A powiedz wklejałeś to do środka akwarium na silikon. A wtedy grzebien do środka komina?

Edytowane przez Juras (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wklejone od środka .Pamiętaj żeby na krawędzi dać tyle silikonu żeby po dociśnięciu wyszedł na zewnątrz .Oczywiście po całości kropki silikonu też trzeba dać.Później  spryskać krawędzie wodą z płynem ściągnąć nadmiar np patyczkiem po lodach i będzie git.Jak już wyschnie grzebień doklejony od środka na silikon .Możesz podejżeć u mnie w temacie moja pierwsza rafa .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzebień masz na wcisk czy montaż na stałe. Jeśli zdejmowny to tło dotni do grzebienia. Dokładnie zasilikonuj. Będzie potrzeba, grzebyk w każdej chwili zdejmujesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za rady. Grzebien dam od środka. Póki co szukam zakładu, który mi to zrobi. Ale ceny za 0,25m2 tego szkła to kosmos. Pierwszą wycenę dostałem na 155 zł u mnie w mieście, a cena z drugiego końca Polski 105 zł. Różnica 1/3 ceny. 

Czy moge to zkleić z kawałków jak mam akwarium czy sie w to nie bawić i robić z jednej tafli szkła??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drogo, ale będzie ładnie :). Lepiej z jednego kawałka. Wstawisz z kilku, będzie widać łączenie. Chyba, że będziesz niezbyt dokładnie czyścił ten bok:) lub wapienne zamaskują. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Znalazłem zakład, który to zrobić za 80 zł dla zainteresowanych z Gdańska - koleś nie zdziera.

Z racji, że nie zamierzam dybać 120 km do niego. Zamówiłem u siebie w mieście, między czasie cena uległa zmianie na 137 zł - ok.

Ale teraz okazuje się, że w miejscach wycięcia będzie promień R10 i teraz nie wiem co z tym zrobić.

Przez ten promień lacobel będzie miał kontakt z wodą jeśli zostawię te same wymiary.

Którą opcję wybrać? Jak to rozwiązać? U kolegi z foto u góry  tego nie widać.

20180325_231323.thumb.jpg.0d3f5ec1583038c709e12f17aafd796b.jpg

20180329_124729.jpg

Edytowane przez Juras (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat

 

rob_taczis  dzięki za odp na priv :) zaplacilem za swoj lacobel 137 zł.

A teraz niespodzianka zauważyłem dziś lacobel w jednym z marketow budowlanych to samo szkło tylko z trzech kawałków zapłaciłbym:

UWAGA!!!!

40 ZŁ.......NO myślałem, że mnie coś strzeli...

Jedyny plus, że mój bedzie z jednego kawałka....

Edytowane przez Juras (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lacobel to był świetny pomysł.

Na tył przykleiłem folię w tym samym kolorze.

20180408_222454.jpg

20180408_221932.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.