Jump to content

pawellb

Klubowicz
 • Content Count

  703
 • Joined

 • Last visited

1 Follower

Informacje o profilu

 • Imię
  Paweł
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Bełchatów

Recent Profile Visitors

1932 profile views
 1. pawellb

  Błazenki

  Myślę, że przy tak długim ocenie spokojnie dadzą radę. Znajdą sobie swoje terytoria i będą się tego trzymać
 2. pawellb

  Sump 80x40x40

  Mam dokładnie taki sam sump. Nie mam w nim przegrody na dolewke. Chciałem go całego wykorzystać do filtracji systemu. Dolewka obok szafki
 3. Krzysiek jak rybka za kilka tysi? Las piękny
 4. pawellb

  Podnoszenie PH

  Dobre ph. Wapń zmierz innym testem
 5. Na przyszłość. Reaguj od razu jak tylko coś zauważysz. Im szybciej dasz lekarstwo tym skuteczniejsze będzie jego działanie. Proponuję produkty firmy kordon.
 6. A dlaczego nie świecisz nad oczkiem? Włącz. Na początek np. 4h, po tygodniu zwiększ o godzinę itd. aż dojdziesz do docelowego czasu np. 8h. Niektórzy świecą od samego początku docelowym światłem. Bakterie dozuj cały czas.
 7. Zakwit to nie zawsze metna woda. Obiawia się też glutami. Daj, jak pisałem wcześniej silniejszą cyrkulację i natlenianie. Doczytałem, że zapach wody też dziwny. Węgiel aktywny zapodaj . Korale grymaszą bo system zachwiany. A to, że koral zamknięty nie oznacza jego końca.
 8. Myślę, że sam sobie odpowiedziałeś. Potężny zakwit masz. Lif bio ma w sobie bakterie i jak piszesz dałeś go dużo, choć nie sądzę by można przedawkować ceramikę. Dając do tego większą dawkę bakterii, nastąpił zakwit. Odstaw bakterie, zwiększ rotacje wody, włącz napowietrzanie. Gluty miną.
 9. Dokładnie jak kolega wyżej. Znajdź kogoś doś blisko lub jeśli nie masz takiej możliwości skontaktuj się z jednym z kolegów z różnych grup morszczaków. "Trzymaj" się jednej osoby. Chyba, że będzie bardzo źle dłuższy czas, zmień pomocnika .
 10. Spróbuj z vsv. Zwiększ też dawki bakterii.
 11. Miałem tą 6600. Lampa super. Zmieniłem tylko dlatego, ze trafiła mi się lepsza .
 12. Dozuje ati pro od roku i żadnego płynu nie rozcięczam. Nic mi się nie krystalizuje
 13. Już wszystko kupiłeś, więc mój wpis tylko tak dla informacji. Kupując używane rzeczy wyszło by taniej. Za ponad 3tys. można by nabyć piękny kompletny zestaw i to z życiem. Ale każdy zakłada ocean jak mu się podoba. Powodzenia.
 14. pawellb

  Salarias fasciatus

  Jeśli z jednego źródła to np. rybki mogły być sprzedane bez kwarantanny mogły być odłowione z natury za pomocą chemii. A że padły prawie dokładnie w tym samym czasie to zbieg okoliczności.
×
×
 • Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.