Skocz do zawartości
Nuke

Led Hybryda 10W zasilanie

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 4 diody hybrydy po 10w każda.Parametry to 2x 10w  900mA-1000mA  9-11V  i    2x10w  900mA  9-11V.

Mogę do nich zakupić takie zasilacze https://led-byt.pl/pl/p/Zasilacz-stalopradowy-900mA-9-12V-PWM/201  

-przy tych mam zasilacze w domu uniwersalne od 12 do 24v przy jednym max 3,75A a drugim max 5A

czy lepsze będą te 230v      https://led-byt.pl/pl/p/Zasilacz-stalopradowy-900mA-7-12V/204

ogólnie wszystko odpalane będzie na sterownikach czasowych

rozumiem że musiałbym mieć po zasilaczu na każdą diodę?

no i pytanie odnośnie tej diody 900mA-1000mA  czy ona będzie świecić słabiej na tych zasilaczach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten z pierwszego linku to driver który prąd z zasilacza minimum 12V zamieni na prąd odpowiedni dla podpięcia jednej diody. Plusem jest możliwość sterowania sygnałem PWM a więc sciemnianie itp. Potrzebujesz po jednym dla każdej diody. 

Drugi link to zasilacz na 230v z gniazdka. Bez możliwości sterowania, tylko włącz wyłącz. Również potrzebujesz 4sztuk. 

Jeśli chcesz je palić cały czas to polecam coś o mniejszym prądzie. Najlepiej 800mA. Będzie się mniej grzało ale dłużej żyło. 

Chcesz mieć każdą diodę osobno czy chcesz je jakoś połączyć. Nie myślałeś nad płynnym sterowaniem?? Polecam Aqma od Maga z forum. Ma gotowe płytki sterownika i driverów. Podpinasz zasilanie i masz pełną zabawę. Poczytaj na jego stronce i zobaczysz. 

Edytowane przez dadario (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ogólnie odpalane bedą po 2.czyli od godziny 8:00 co pół godziny 2x10w hybryda rb+wh,kolejne 2x10w rb+uv po nich 2x39w t5 blue i pink po nich 2x50w rb  i ostatnie również 2x50w rb

czyli jeśli kupie te ze sterowaniem pwm i do tego aqma od kolegi maga plus zasilacze to bede mógł sterowac wszystkimi ledami?

Edytowane przez Nuke
dopisek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sporo czasówek. 
Aqma jest w stanie ogarnąć całe sterowanie światłem.
Będziesz potrzebował: zasilacz 24V Około 3A, Aqmę z zasilaczem (może być przetwornica step down i wtedy 24V z głównego zasilacza)2 drivery  około 900mA i Vmax 22 z sterowaniem PWM (na przykład MeanWell LDD-1000L) przekaźniki SSDx4sztuki. Oczywiście chłodzenie dla diod. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chłodzenie jest. zasilacz jest,aqma ok, a te wyżej wymienione drivery z pwm nie wystarczą,bo podłączenie samych kabelków jestem w stanie jakoś ogarnąć,a lutowanie przekażników i tych driverów MeanWell LDD-1000L jakoś nie widzę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Magu ma gotowe płytki pod te 3drivery,
https://aqma.pl/index.php?route=product/product&product_id=70

a przekaźniki kupisz na podobnych płytkach. 
http://rc-planeta.pl/pl/wejscia-wyjscia/2400-modul-przekaznika-4-kanaly-polprzewodnikowy-5v-ssr-arduino.html

Co do driverów z Twojego linka. Tam będziesz potrzebował po jednym dla każdej diody, LDD 1000L wystarczy jeden na dwie diody. Dodatkowo to meanwell a więc trwałość i niezawodność( zabezpieczenia przeciwko złej polaryzacji, przeciążeniowe itp). 

Kabelki dla kogoś z podstawowymi umiejętnościami to żadne problem, a z racji, że sporo osób korzysta na forum z pracy Marcina to na pomoc też można liczyć. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.