Skocz do zawartości
AquaManiac

Masakra w Zatoce Czerwonych Świń :)))))

Rekomendowane odpowiedzi

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,53600,4005474.html

:) :) :D

Olin powinien Oskara dostac za te role :D

"Siedzi wyfiokowana Jola i przez 15 minut czy więcej uczy obywateli, jak jeść bezę." :D


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem teraz ciekawy co napisze Piotr Jan Rogalski:)

Ja Olina nigdy nie lubiłem, ale teraz to mi jest go szkoda.

KONIEC Z POSTKOMUNĄ!!


Szykuje powrot do morszczyzny w wielkim stylu :)

TYLKO WIDZEW

''Su ludia,ktorich mam proste v pici:-)))''

Aurel Hatala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@pawel, a co ja moge napisac.

Kiedys glosowalem ZA traktatem akcesyjnym i sie ciesze ze jestesmy w UE.

(przynajmniej gierdychokaczki czuja troche bat nad soba)

A ten nasz polski grajdolek ... nie ma sie co przejmowac.

Pamietam czasy, gdy zarabialo sie 20$ teraz 1000$ na reke mozna u nas spokojnie wyciagnac, i dystans do Zachodu juz nie szokuje.

A gdy ma sie na dom z dzialka w Wawie wydac 300tys.$ to mozna sie zastanowic nad ....wschodnim wybrzezem USA. Gdy juz Polacy lataja do NYC na ... zakupy, to nie jest zle.

A ze 3/4 rodzin w Polsce zyje na granicy ubostwa ... coz, niech nadal glosuja na "tanie panstwo". Ich sprawa.

EDIT:

A dla pozostalych myslacych samodzielnie (tez finansowo) do poduszki polecam lekture Reberta T.Kiyosaki. Nie mowie, ze od razu wszystko, ale mozna sobie cos wybrac np.z http://www.allegro.pl/item176627042_kiyosaki_bogaty_ojciec_kolekcja_8_ksiazek_od_ss.html

(to nie jest moja aukcja)


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ja jestem członkiem parti SLD od kilku lat nigdy nie byłem członkiem PZPR bo mam tylko 33 lata nigdy nic nie dostałem dzięki przynależności do SLD nic . Wstąpiłem do SLD bo uwazam że polski kapitalizm to bagno zresztą to widać że wszyscy albo wiekszośc tych polskich bogaczy to tak naprawde albo byli agentami albo współpracownikami sb, a reszta to tylko ma na celu upokorzyć pracownika zaraz usłysze że nie że mozna pracowac na własny rachunek i ................ Prawda jest inna za dużo jest ludzi bez pracy i nikt ich nie szanuje taka prawda , drugi argument to rola koscioła w zycu państwa a raczej co widać na kazdym kroku to rola paqnstwa w życiu koscioła ja osobiście nie zgadzam sie na utrzymywanie i ciągłe dotowanie przez państwo koscioła katolickiego - to jest sprzeczne z moim rozumieniem europejskiego państwa. Uważam że w mojej partii był błąd i to wielki mieliśmy i mamy znaczne rozwarstwienie pomiedzy szczytem partii i dołami nie ma mechanizmu który by pozwalał na szybkie przejscie miedzy poziomami co powodowałoby większe zangażowanie prominętów partyjnych, ich szybkie odejścia jeżeli nie wypełniają programu partyjnego bądz są szumowinami.


Aiptas mój wróg. 200l kłopotów ale miłych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ja jestem członkiem parti SLD od kilku lat nigdy nie byłem członkiem PZPR bo mam tylko 33 lata nigdy nic nie dostałem dzięki przynależności do SLD nic . Wstąpiłem do SLD bo uwazam że polski kapitalizm to bagno zresztą to widać że wszyscy albo wiekszośc tych polskich bogaczy to tak naprawde albo byli agentami albo współpracownikami sb, a reszta to tylko ma na celu upokorzyć pracownika zaraz usłysze że nie że mozna pracowac na własny rachunek i ................ Prawda jest inna za dużo jest ludzi bez pracy i nikt ich nie szanuje taka prawda , drugi argument to rola koscioła w zycu państwa a raczej co widać na kazdym kroku to rola paqnstwa w życiu koscioła ja osobiście nie zgadzam sie na utrzymywanie i ciągłe dotowanie przez państwo koscioła katolickiego - to jest sprzeczne z moim rozumieniem europejskiego państwa. Uważam że w mojej partii był błąd i to wielki mieliśmy i mamy znaczne rozwarstwienie pomiedzy szczytem partii i dołami nie ma mechanizmu który by pozwalał na szybkie przejscie miedzy poziomami co powodowałoby większe zangażowanie prominętów partyjnych, ich szybkie odejścia jeżeli nie wypełniają programu partyjnego bądz są szumowinami.

Panowie i jeszce jedno ja jestem dumny ze jestem członkiek SLD bo jest to partia dzieki której jeszsze koscioły nie sa finansowane w pełni przez panstwo a zgwałcone kobiety nie sa scigane przez policje za to że usuneły ciaże.

To fakt i nigdy jemu nie zaprzecze ze są lub byli posród nas szumowiny ale czy w innych partiach ich nie ma ???


Aiptas mój wróg. 200l kłopotów ale miłych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Małysz bije wszystkich, Polacy gromią 5-0 Azerów, jutro Otylia znów zacznie złotą serię a Wy o pierdółkach. zostawcie to bagienko. wszyscy są siebie warci. LSD czy PiS - jedna mańka


if you're going through the hell... keep going

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedna manka, bo i jedno i drugie to socjalisci :)


"""Projekt 300"" - powolne zasiedlanie i szlifowanie szczegolow."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

socjaliści a nawet bolszewicy. i niech by się między sobą tłukli ale nie, oni tumanią ludzi i to najwieksza szkoda. MOjżesz ganiał swoich po pustyni przez 40 chyba lat by stare pokolenie odeszło i by z nowym zacząć od początku. może w tym jest metoda?


if you're going through the hell... keep going

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
markL :

LSD czy PiS - jedna mańka

LSD :haha - no bez przesady, po LSD:) wrazenia sa bardziej kolorowe :)

Znajomy, jak wzial LSD pod jezyk siedzac i palac skreta nad Wisla, to pozniej przysiegal, ze lodzie Wikingow pod zaglami na rzece widzial :D :D :D

khmer :

wiekszośc tych polskich bogaczy to tak naprawde albo byli agentami albo współpracownikami sb,

No i co z tego? :D

Inteligetni ludzie bogaca sie przez wykorzystywanie aktualnie istniejacych mozliwosci, wyciagajac przy tym mozliwie duzo dla siebie.

khmer :a reszta to tylko ma na celu upokorzyć pracownika

A co to? Bal charytatywny?

Wysoko wykwalifikowani specjalisci nie daja soba pomiatac,

a reszta od wiekow tyrala na tych, ktorzy byli nad nimi.

Nic nowego.

khmer :

nigdy nic nie dostałem dzięki przynależności do SLD nic .

To po kiego czorta tam nalezysz, skoro nic z tego nie masz????

EDIT:

Poza tym, dobrobyt jest :D.

Zobaczcie, ilu ludzi stac na takie ekskluzywne hobby jak akwarystyka morska :D

Pol Polski nigdy w zyciu nie bedzie mialo okazji sprobowac krewetek czy kraba, a wielu z nas w akwa ma nawet po kilka sztuk

:D :D :D


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E to zgoda no co jak co ale morskiego bym sie za komuny nie dorobił !

Ale tu nie oto chodzi że komuna to ideał bo to bzdura ! - ale żebyśmy budowali system polityczno - gospodarczy taki jak w Niemczech, Szwecji czy choćby nawet w Czechach a nie taki jak w Iranie ( władza w ręce kleru) w połaczeniu z Rosją (jeden bogacz a reszta biedota).


Aiptas mój wróg. 200l kłopotów ale miłych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
markL :

Małysz bije wszystkich, Polacy gromią 5-0 Azerów, jutro Otylia znów zacznie złotą serię a Wy o pierdółkach. zostawcie to bagienko. wszyscy są siebie warci. LSD czy PiS - jedna mańka

Dokladnie jedna Manka :)


Pozdrawiam Zbyszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Tak przeczytałem powyższe wypowiedzi i dorzucę swoje parę groszy. Mam 27 lat, w rodzinie piękną kartę opozycyjną i w tym duchu zostałem wychowany. Z moich znajomych, paczki koło 30-40 osób, aktualnie w Polsce zostało 3-4 osoby. Wszyscy deklarowali machając dłonią, że na chwile, na parę lat itd.. A coraz częściej zapraszany jestem na chrzciny, które już organizują "tam". Nasza aktualna władza nazywa ich "nieudacznikami", a niestety efekt ich rządów i rządów postkomunistów jest taki że nie ma czego tu szukać. Jedziemy na ostatkach hossy światowej, w TV tylko błoto lata we wszystkie strony. Za parę lat moi rówieśnicy powinni zakładać firmy, posyłać dzieci do szkół i nakręcać koniunkturę. A ich nie ma, płacą podatki gdzie indziej... Wrócę do tematu czerwonego - mam takie wrażenie że Polacy nie potrafią świadomie oceniać polityków i egzekwować swoich spostrzeżeń w wyborach(a widziałem podczas paru lat w stanach jak rozliczają prości amerykanie, żaden z naszych polityków nie wystałby tam paru min.). Oleksy, to tylko kolejna odsłona, co o swoich wyborcach myśli klasa polityczna, tym razem z lewej strony. Poprzednio "taśmy" pokazały, gdzie PiS ma deklarowane ideały. Jestem alergicznie nastawiony do SLD bo tak oficjalnie jak oni nikt nie broni interesów komunistów i układu byłego PZPR(w tym jednym zgadzam się z "wysoką" wadzą), a że jest czego bronić(cała zasiedziała administracja, służba zdrowia i edukacja) widzę w pracy. Uważam że Borowski zmarnował wielką szanse na stworzenie "normalnej" lewicy, bez teczek, bez przyjaciół agentów w każdej szafie i bez obrazka Kwaśniewskiego na biurku. Nie wiem dlaczego u nas cały czas wraca myśl o słodkim socjalizmie, to bolączka całej Europy(Przypomniał mi się cytat:"Wymyśl, najbardziej niedorzeczny system polityczno-gospodarczy, a na pewno znajdziesz państwo w Europie które go na sobie wypróbuje"). Pozostaje marzyć że kiedyś, byle jak najszybciej równanie: mam pomysł + ciężko pracuję = spokojna przyszłość, Będzie działać i na Piastowskiej ziemi. Na razie z bólem patrze na walizki które z miesiąca na miesiąc głośniej skrzypią zamkami. Naprawdę nie chciałbym zostawiać ojcowizny, ale zdaje się że nie ma innej opcji. Pozdrawiam, sobie i Wam życzę byśmy wsłuchiwali się w szum naszych pomp obiegowych w liberalnej, szybko rozwijającej się, dumnej Polsce.


297l + 180l, eksperyment 2x250W + 2x39W, cyrk: koralia 4 i 2x3, obieg Eheim 1260, odpieniacz Blau Aquaristic model? + AM 2500sl, LR 37kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
khmer :

E to zgoda no co jak co ale morskiego bym sie za komuny nie dorobił !

Ale tu nie oto chodzi że komuna to ideał bo to bzdura ! - ale żebyśmy budowali system polityczno - gospodarczy taki jak w Niemczech, Szwecji czy choćby nawet w Czechach a nie taki jak w Iranie ( władza w ręce kleru) w połaczeniu z Rosją (jeden bogacz a reszta biedota).

Hmmm... tu to trochę przesadziłeś. Po pierwsze te kraje są dużo bogatsze od naszego, a po drugie nie wiem czy wiesz ale przez swój rozdmuchany socjal mają potężne kłopoty. Zarówno Niemcy jak i Szwecja planują zrestrukturyzować się pod tym względem i nie jest już tam tak różowo. Ktoś tam nie wziął pod uwagę że zjedzie się do nich kupe imigrantów którzy szybko wydedukują że nie trzeba pacować bo można robić dzieci i żyć z socjalu, do tego poważnie wydłużający się wiek życia i zmniejszenie przyrostu naturalnego czyli tzw. starzejące się społeczeństwo. Niestety zamiast brać z nich przykład i pakować nas w kolejne bagno z którego oni starają się uwolnić, zacznijmy stosować nowy model.

Nie jestem nieczuły na ludzkie nieszczęście, ale większość tego nieszczęścia wynika z własnej winy ludzi.

Dlaczego ja mam zapierdzielać, oddawać ponad 50% swojego zarobku i nic z tego nie mieć?

Ok zgadzam się darmowa edukacja to podstawa (dlatego nas tak chętnie przyjmują do pracy za granicą)

Policja broniąca porządku jaknajbardziej opłacana wspólnie, ale już np. wojsko? Po kij nam taka armia? Wojsko powinno być zawodowe, wyszkolone i znające się na rzeczy a nie złożone z grupki dzieciaków zaciągniętych tam siłą.

Administracja - ależ oczywiście że powinna być opłacana wspólnie z podatków, ale niech pracują na rzecz osób które na ich pensje zarabiają. Człowiek powinien tam uzyskać pomoc w załatwieniu pilnych spraw a nie odbijać się tygodniami od muru głupoty. Wiem że to utopia ale chyba każdy petent by tego oczekiwał :) Zaraz ktoś się jeszcze obrazi że mówie o murze głupoty i nieróbstwa. Nie rzucam słów na wiatr - przykład:

Zakładałem firmę, potrzebowałem NIP, złożyłem wniosek w US i poprosiłem niezwykle miłą panią o przyśpieszenie tego bo naprawdę mi się śpieszy - ok proszę przyjść za 5 dni. Przychodze za 5 dni a na biurku dalej taki idealny ład jak był, kupka z podaniami o NIP wysokości 1cm tak jak była, widać że robota nie wre, brak weny czy jak? NIPu oczywiście "nie dało rady zrobić bo za dużo pracy i podań, proszę przyjść za tydzień". Za tydzień TO SAMO, ten sam łąd na biurku, 1cm kupka podań, moje w tym samym miejscu w kupce. Wkurzyłem się i do znajomej rodziców kierowniczki się zwróciłęm że to skandal. Na drugi dzień NIP się zrobił na biurku pani pełno paierów w różnych pozach, praca wre, z kupki NIPów nie ma żadnego podania - proszę da się? Da się!

KRS - masakra, nie polecam nikomu zakładanie spółki jawnej. 2 miesiące czekałem na założenie spółki od złożenia dokumentów!!! Kolege po drodze spotkałem jak wychodził taki już obojętny i się śmaiłą ze mnie - stary ja tu juz 4 miesiąc przychodze i nic. Znowu przez znajomości po 2 miesiącach czekania na cud założenia firmy, narobiłem afery - na drui dzień wpis się magicznie pojawił. Miło że teraz ma być możliwość załatwienia wszystkiego w jednym okienku - ale uwierze jak zobacze.

Służba zdrowia? W żadnym wypadku nie darmowa. Opłata za lekarza pierwszego kontaktu w wysokości 5zł zakończyła by życie towarzyskie wielu emerytów w poczekalniach na co dzień. Lekarze mieliby o 30-50% mniej roboty. Dla osób naprawdę biednych opłata ta powinna być refundowana. Jeśli komuś naprawdę coś dolega to powinno to być refundowane z ubezpieczenia zdrowotnego - publicznego (gówniana usługa niskie świadczenia, refundacja podstawowych zabiegów) lub komercyjnego (różne skłądki i stopnie ubezpieczenia). Proste i sprawdzone na świecie, ale u nas nie wiadomo dlaczego wszystko musi być darmowe bo tak było za komuny i w sumie nic nie jest darmowe.

I wreszcie nasz kochany ZUS. Co to ma być? "umowa społeczna" - ja robie na ciebie, moje dzieci może zarobią na mnie. Co za dureń to wymyślił? Ja robie na siebie i odkładam pieniądze na bezpieczną przyszłość swoją i mojej rodziny a z podatków lub z części tego opłacam na jakiś fundusz zapomogi dla ludzi niezdolnych do pracy lub żyjących w ubostwie. I powinien to być system MOBILIZUJĄCY do pracy, obejmujący całokształt pomocy osobom korzystającym z zapomogi - czyli poradnie dla alkoholików, dla ludzi nie radzących sobie z życiem. Co daje wypłacenie co miesiąc 600-800zł skoro ta osoba za miesiąc znowu przyjdzie bo jej się nie opłaca pracować za 1000zł???

To mi się w niektórych misiącach (np. zima) opłaca pracować tylko na koszty - czyli ZERO pensji np. 2 miesiące w roku, a komuś się nie opłaca za 1000zł bo ja w sumie płace za jego nieudolność??? Co to jest?!

Ostatnio przyszedł gościu do biura prosić o porzyczenie 20zł na tydzień. Jestem miękki to mu dałem te 20zł bo nie liczyłem że przyniesie. Oczywicie po tygodniu przyszedł bez kasy po następne już 30zł. Mówie mu - ma pan ok 45 lat (na oko) to dlaczego pan pracy nie znajdzie? A bo nikt mnie nie chce zatrudnić. To ja bach za telefon i dzwonie do kumpla który szukał na stróża nocnego i dawał 1100 - 1200zł a gościu w trakcie rozmowy "EEE jak nie na czarno za 1200zł to mi się nie opłaca bo strace rente 1000zł którą sobie na lewo załatwił" no normalnie o mało go nie wykopałem z biura. K...A to ja pierwszy cały rok włożyłem 100tyś w firmę i pracowałem ZA DARMO (nic nie zarobiłem przez pierwszy rok - biuro podróży naprawdę dochodowe jest dopiero na 3 rok działalności - tak to jest), a taki darmozjad mi tu powie że mu się nie opłaca pracować bo w sumie to on woli kraść państwu 1000zł miesięcznie i nic nie robić??????

Khmer - takich ludzi chcesz popierać? Czy może przedsiębiorczych? Bo tak się składa że to małe i średnie przedsiębiorstwa są koniem pociągowym każdego normalnego państwa. Prawa pracowników? Mamy już chyba wystarczające. Jak komuś się nie podoba to proszę bardzo niech założy swoją firmę, niech wpakuje swoje wszystkie oszczędności, niech zapierdziela 1-2 lata po 12h dziennie za darmo lub za grosze zanim firma się rozkręci i zacznie przynosić dobre pieniądze, niech użera się z US, ZUS i resztą administracji. Wkurza mnie nieprzeciętnie robienie z pracodawcy ostatniego wyzyskiwacza, a z pracownika biednej ofiary. To właśnie są nasze naleciałości po komunie. Dlatego lewicy i skrajnej prawicy mówie NIE - każdy z nich chce wywalić nasze ciężko zapracowane pieniądze w błoto tyle że każdy w inną stronę.

Dlaczego jest taki dobrobyt w irlandi mimo że (stosunkowo) niedawno tam jeszcze klęski głodowe były? Bo postawili na gospodarkę i w ciągu 10lat przeobrazili się z zadupia i biedoty w przodujący kraj. I co wywalali pieniądze na zapomogi i becikowe? NIE - pakowali w gospodarkę, obniżali podatki, przyciągneli kapitał. Ludzie sami się dzieki temu wzbogacili i wszystkim jest dobrze i nikt nie drze gęby że on chce coś za darmo - ludzie wiedzą że opłaca się im pracować.

Poza tym piotr ma "trochę" ekstremalne czasem podejście do różnych spraw i większości się z nim nie zgadzam ale tu ma całkowitą rację - wszyscy marudzą jaka to tragedia w Polsce i jacy to ludzie biedni. Co to za głupoty. Ja może jestem optymistą ale widze że ludzie mają więcej pieniędzy z miesiąca na miesiąc, jezdzą coraz to lepszymi samochodami, stać ich na kupno apartamentów za 7-10tyś za m2 to co z nieba się te pieniądze biorą? Ludziom jst coraz lepiej i mają coraz większe zarobki. Taka jest prawda. Faktycznie przpaść między nami a zachodem się zmniejsza w szybkim tempie. Tyle tylko że szkoda że rząd zmarnował szanse na wykorzystanie wzrostu gospodarczego który potrwa jeszcze tylko 3-5 lat.


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SMK - mam nadzieje, ze w czasie jak to pisales nie produkowales wody na podmianke, ktora pewnie sie wylala:D.

Zgadzam sie z Toba w 100%.

Precz z komuna i ich postulatami!

Khmer moze zostac bo to nasz:D

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stani - heh no esej niezły wyszedł. Wody na podmiankę nie wylałem ale się spozniłem do pracy :) Musze sobie udzielić nagany z wpisem do akt :)

Khmerowi znajdziemy ciepłą posadkę w PPPM :D (Polskiej Partii Przyjacioł Morszczyzny) :D


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
smk :

Ok zgadzam się darmowa edukacja to podstawa (dlatego nas tak chętnie przyjmują do pracy za granicą)

W pelni sie z Toba zgadzam :D

Ale darmowe tylko 6 klas podstawowki. Dalej platne po pelnych kosztach.

Jak Kowalski z Nowakiem chca zapewnic dziecku /przyszlosc/ to OK, ale czemu za moje pieniadze?

Zreszta, sam sobie odpowiedziales.

Nie dlatego chetnie Polakow przyjmuja do pracy z granica bo mamy tak dobre wyksztalcenie, ale ze przy okreslonym (niezlym) wyksztalceniu robimy za pol darmo. A tam gdzie potrzebne bardzo dobre wyksztalcenie, tam Polak nie ma szans.

Jakbys na studia wydal 200tys. euro, to za swoja wiedze bys zazadal odpowiednich pieniedzy.

A ci co wydali na studia 20tys. euro nie zrobia technicznie zaawansowanej roboty, bo nie maja o tym pojecia.

Wszystko co darmowe jest po prostu chore. Gdy to nie klient/petent/uczen/pacjent placi za usluge, a wynagrodzenie za usluge jest niezalezene od jej jakosci. W normalnym ukladzie, jak sie nie podoba to zabierasz swoje pieniadze i idziesz gdzies indziej, a nauczyciel/lekarz/urzednik zostaje "goly i wesoly".

OK. urzedy potrzebne, ale nie mozesz sobie wybrac US gdzie bedziesz placil podatki wzbogacajac wybrana gmine/miasto. Musisz w danym miejscu placic podatki nawet gdy urzednicy Cie "olewaja". Gdybys sie "przeprowadzil" z podatkami gdzies indziej, i tak samo by zrobila wiekszosc innych, to szybko budzet gminy bylby pusty i redukcje personelu. Gdyby urzednicy mieli perspetywe "pojscia na zielona trawke" to szybko by sie zabrali do roboty.

To samo ze wszelkimi przepisami i funduszami ochrony pracownikow. Po co ktos ma sie starac dobrze pracowac, skoro wie ze i tak nic mu nie moga zrobic?

A gdy jest 10 na jego miejsce, od razu inaczej pracuje.

Mowisz - szkola darmowa. Popatrz na prywatne szkoly, tam nie chodzi sie na wagary, nie robi sie "zadymy" na lekcji, bo szybko mozna przestac chodzic do tej szkoly.

smk :

Poza tym piotr ma "trochę" ekstremalne czasem podejście do różnych spraw i większości się z nim nie zgadzam

To ekstremalne podejscie to pozory :) ale fakt, ze dosadnie formuluje zdania.

OK ze wielu jest w ciezkiej sytuacji. Ale dopoki jest mozliwosc dostania czegos za darmo od Panstwa, dopoty nikt palcem nie kiwnie aby samemu cos zrobic.

Ze co? Matki samotnie wychowujace dzieci? Ze im ciezko? A kto im broni znalesc sobie faceta? Ze trzeba sie dopasowac do wymagan faceta? ..coz, trzeba. (pomijam juz nawet "rozwody" tylko po to, aby zasilek dostac)

Zasilki dla bezrobotnych? Wolne zarty. Dopoki jest choc jedna oferta pracy, nic bym nie dal. Ja wierze ludziom, ze im sie za 1000zl nie oplaca pracowac, gdy zasilku dostana 600zl. Lepiej miec 600 i nic nie robic, niz za 400 wiecej tyrac 8h/doba.

Ze sie pracownika nie szanuje? Pracownik jest od pracy, a nie od szanowania. Szanuje sie fachowcow, a gdy ktos w niczym nie jest lepszy od 50 innych, to za co go szanowac? Bo "mu sie nalezy"?

Niech wlozy kilka lat zycia w nauke (nawet ta darmowa), potem niech siedzi w przepisach czytajac kodeksy i rozporzadzenia, i na koncu niech wezmie prawna odpowiedzialnosc za to co robi - wtedy prosze bardzo.

Chyba ze bedzie inny, ktory zrobi to samo taniej.

@smk, masz miekkie serce, straciles 20zl i jedna rozmowe telefoniczna. Oraz niepotrzebnie zawracales (_I_) kumplowi.

Pomogles chociaz troche temu komus? Raczej nie, bo po tygodniu "pomocy" juz potrzebowal 30zl zamiast 20zl :D

Przyklad z naszego podworka.

Co sie pisze komus, kto zadaje pytanie "chce miec morskie, co mam zrobic?"

Najczesciej podaje sie adres http://www.nano-reef.pl/plug.php?p=search

Inaczej pomaga sie komus, kto wlozyl trud w przeczytanie forum i ma konkretne pytania.


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No mówiłem Piotr to ma ekstremalne podejście czasem :D

Choć w sumie fakt - niech te wszystkie samotne baby se faceta znajdą :) hehe

Co do prywatnych szkół. Absolutnie się nie zgadzam. Na palcach jednej ręki można w Polsce policzyć dobre szkoły prywatne. Reszta to nie owijając w bawełne jedno wielkie gówno edukacyjne, przepuszczające matołów bo płacą czesne (choć zgodze się że na każdej uczelni jak komuś naprawdę zależy to wyjdzie z wiedzą). Zaraz ktoś na mnie wsiądzie, ale ja akurat jak mało kto mogę powiedzieć coś o tym bo w sumie przez moje wszystkie te lata studiów ( :D jak się zajmuje człowiek firmą to nie ma kiedy się uczyć :D ) byłem i w prywatnych i państwowych uczelniach. Liceum kończyłem prywatne i z perspektywy czasu obstaje przy swoim - jak ktoś chce się uczyć to ma możliwości rozwoju, jak ktoś nie chce to ma możliwość nie nauczenia się niczego i dostania dyplomu.


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez jestem takiego zdania SMK, teraz jest "moda" na uczelnie prywatne, ludzie mysla, ze Boga za nogi zlapali bo studiuja na tego typu uczelniach. Prawda pozostaje taka, ze poziom najwyzszy jest na panstowych. Podobnie sprawa ma sie z uczelniami zagranicznymi. Poziom bez porownania, wiem co mowie, bo gro moich znajomych jest w trakcie robienia doktoratow w niemczech czy wielkiej brytanii. Robia tam z prostego powodu - szybko, latwo i bezbolesnie, a zawsze jest papier. Tylko co dalej. Pzdr


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe, jak sie chce sprowokowac Was do ciekawych dyskusji off-topicznych i wypowiedzi na pol strony, to wystarczy Wam nadac jakis polityczny news, najlepiej lekko prawicowy :)


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aquamaniac tu sie tyle dzieje, ze nie sposob sie nie unosic - dzis np na tapecie manifestacje w Warszawie - w radiu slyszalem wypowiedzi sil zmobilizowanych przez Rydzyka......to juz nie jest ani smieszne ani zalosne


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

smk, Fakt, uzylem pewnego skrotu myslowego. Mialem na mysli ta wyzsza jakosc ksztalcenia. (tez na poziomie szkoly sredniej) Szkol ktore maja najwiekszy osetek /olimpijczykow/, najwiekszy odsetek naboru na studia itp.

Oczywiscie Szymon, jest cala masa (nie tylko w Polsce) "uniwersytetow" gdzie mozna dostac dyplom za regularne placenie czesnego. Ale zeby miec /papier/ ktory bedzie honorowany w calej Europie (a nawet dalej) to raczej z naszych budzetowych uczelni nie jest to mozliwe.

Nie widze powodu, dla ktorego by przeznaczac iles tam % PKB, aby stwarzac mozliwosci uczenia sie ludziom ktorzy tego nie chca. Albo za darmo ksztalcic ludzi ktorzy swoje wyksztalcenie beda pozniej "sprzedawali" za okreslone pieniadze. Wyksztalcenie dobrego inzyniera kosztuje ciezkie pieniadze (dlatego nie ma w Polsce prywatnych Politechnik) uzyskana wiedza jest "darmowa" wiec malo szanowana. A robienie jakis "ustawowych" ograniczen ze trzeba (jak w ostatnim projekcie PiS) to pozniej odpracowac w Polsce, tez mija sie z celem. Zeby odzyskac pieniadze wlozone w wyksztalcenie takiego np. kardiochirurga, to on musi przez pol zycia pracowac za "pol darmo". Wiec ze swoim wyksztalceniem wyjezdza. A kasa z podatkow poszla.

Moje zdanie jest takie: chcesz cos miec - zaplac, a pozniej rob sobie z tym co chcesz.

EDIT:

@Szymon, cholota Rydzyka sie przejmujesz?


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Piotr Jan Rogalski :

Ale zeby miec /papier/ ktory bedzie honorowany w calej Europie (a nawet dalej) to raczej z naszych budzetowych uczelni nie jest to mozliwe.

no ja skonczylem AM w Gdansku i moge w kazdej chwili podjac prace za granica ( w krajach unii) bez dodatkowych egzaminow. pzdr


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobrze, slowo honorowany uzylem w znaczeniu powazany, a nie uznawany.

Jezeli mnie pamiec nie myli, to kazda szkola uznawana na terenie panstw czlonkowskich jest uznawana na terenie calej UE. Co nie znaczy ze cieszy sie renoma i szacunkiem.

Sam jestem w nie lepszej sytuacji. Politechnika Warszawska? A czego tam ucza?

EDIT:

Nie wiem jak to jest na AM, ale wiem ze na Polibudzie trudno jest wyksztalcic inzyniera na swiatowym poziomie bez dostepu do zaawansowanego technicznie labolatorium, bez stycznosci z najnowszymi technologiami, itp. A to niestety kosztuje.

W Polsce zaczyna sie robic podobnie jak na Zachodzie. Nie wystaczy miec /mgr/. Liczy sie mgr z dobrej uczelni.

Wszystko na miare skali. Mgr z polskiej uczelni (z nielicznymi wyjatkami) nie jest specjalnie powazany w UE.


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do "uznania" - polskie panstwowe uczelnie maja wlasnie super uznanie w krajach unii, nie wiem skad wziales te informacje:) pzdr


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.