Skocz do zawartości
lukaszhila

Hydraulika

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Nosze się z zamiarem założenia akwarium morskiego Ok 400l kostka

Z kominem wewnętrznym i pytanie mam odnośnie przelotów posiadam dwa identyczne jak na zdjęciu, będą dobre do takiego akwarium i jaki jeszcze przelot musiał bym dokupić do tych posiadanych

 

Z góry dzięki za odpowiedz

 

Ps. Jestem kompletnym laikiem na dzień dzisiejszy tak wiec Sory jeżeli pytanie glupie[emoji28]c1fe59f36498e1938ac572e9bd6aceaa.jpg

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon

Przeloty jak przeloty, musisz zacząć od lektury skoro jesteś laikiem, bo na początek musisz okreslić litraz akwarium, potem juz bedziesz mógł określić jakiej srednicy przeloty jaki sump itd...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przeloty jak przeloty, musisz zacząć od lektury skoro jesteś laikiem, bo na początek musisz okreslić litraz akwarium, potem juz bedziesz mógł określić jakiej srednicy przeloty jaki sump itd...

Akwarium będzie między 350-400 l netto, to te przeloty nadadzą się czy będzie trzeba kupić nowe?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spójrz w tematy w dziale nasze akwaria o podobnym litrażu i na pewno będzie napisane jakie śrubunki, przeloty są zastosowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
13 minut temu, lukaszhila napisał:


Akwarium będzie między 350-400 l netto, to te przeloty nadadzą się czy będzie trzeba kupić nowe?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Moim zdaniem nie przy tym litrazu, dal bym 2x40 (splyw, rewizja)  plus 1 x 32 zasilanie, lub 2 x 32 i 1 x25, ale ja osobiscie jestem zwolennikiem duzych rur zeby byl zapas i system pracowal swobodniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
Godzinę temu, alexw200 napisał:

25 to moim zdaniem mało, 40 na spływ, 32 rewizja, 25 zasilanie

a czemu na rewizję mniejszą proponujesz, rewizja wydaje mi się powinna mieć tą sama średnicę co spływ?

Edytowane przez Paragon (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Paragon napisał:

a czemu na rewizję mniejszą proponujesz, rewizja wydaje mi się powinna mieć tą sama średnicę co spływ?

Generalnie masz rację ale w tym przypadku wydaje mi sie że 32 na spływ też było by ok z tym, że ja zawszę spływ biorę większy niż wychodzi z wyliczeń więc rewizja może być 32.


88d3e180721d3e3cf82e042b1e240cc3u1718a15

Tu najłatwiej mnie łapać :P:P:P  https://www.facebook.com/aleksander.smigielski.5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
Teraz, alexw200 napisał:

Generalnie masz rację ale w tym przypadku wydaje mi sie że 32 na spływ też było by ok z tym, że ja zawszę spływ biorę większy niż wychodzi z wyliczeń więc rewizja może być 32.

Mi się wydaje tak na zdrowy rozum jezeli woda slywa dla przykładu rurą 32 i ustawiamy tak zawor aby woda delikatnie przeplywała rewizją, to średnica tej rury musi być co najmniej  taka sama ponieważ w razie zapchania tej ze spływu rewizja musi przyjąć nadmiar, a taka o mniejszej srednicy mogła by mieć problem, ale to tak tylko wynika z moich przemysleń, nie koniecznie muszę mieć rację

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Paragon napisał:

Mi się wydaje tak na zdrowy rozum jezeli woda slywa dla przykładu rurą 32 i ustawiamy tak zawor aby woda delikatnie przeplywała rewizją, to średnica tej rury musi być co najmniej  taka sama ponieważ w razie zapchania tej ze spływu rewizja musi przyjąć nadmiar, a taka o mniejszej srednicy mogła by mieć problem, ale to tak tylko wynika z moich przemysleń, nie koniecznie muszę mieć rację

ja zawsze przyjmję, że rewizja musi mieć taka średnicę żeby obsłużyła samodzielnie zbiornik, natomiast główny spływ daję zawsze większą średnicę niż rewizję.


88d3e180721d3e3cf82e042b1e240cc3u1718a15

Tu najłatwiej mnie łapać :P:P:P  https://www.facebook.com/aleksander.smigielski.5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy moim akwarium ok 350 L miałem 25 na spływ, 32 rewizja, 25 zasilanie (błąd przy zamawianiu akwarium).

Niestety okazała się że po podkręceniu pompy na wyższe obroty spływ nie do końca dawał radę.

Musiałem zamienić instalację 32 spływ i 25 rewizja.


 

Akwarium: 540 L + 100 L sump

Cyrkulacja: 2x Glamorca GP-03

Obieg: Jebao DCP10000

Odpieniacz: Twistman OB-200-EXT

Oświetlenie: 4 x Maxspect Mazarra P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.