Jump to content

maciej01

Klubowicz
 • Content Count

  5844
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Imię
  Maciej
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Wąbrzeźno Kujawsko-Pomorskie
 • Akwarium
  Fluval M60

Recent Profile Visitors

6349 profile views
 1. Według mnie to może być mały sarcophyton.
 2. U mnie tak się rozmnażają ślimaki collonista costulosa, masz takie i widać na drugim zdjęciu. Podobno też ślimaki columbella składają podobnie ikrę. Ślimaki nassarius mają inną ikrę/jajka i to nie może być od nich.
 3. Ja bym pomyślał nad lampą Zetlight horizon 1201 wi-fi, mam taką u siebie nad Fluval m60 i daje radę.
 4. Tak jak piszą koledzy to hydroidy, a dokładniej to te https://pl.reeflex.net/tiere/4970_Staurocladia_sp.htm . Też je miałem na początku jak większość z nas.
 5. Miałem mitraxa i nie był zainteresowany valonią. Jak kupiłem percnona to valonia i inne glony zaczęły znikać, teraz już nie mam valonii. U mnie percnon zjada wszystko co zielone, jest doskonałą kosiarką na glony.
 6. To jest na pewno rhodactis. Możesz sobie porównać, zidentyfikować który to na tej stronie https://pl.reeflex.net/kategorie/70.html#rhodactis
 7. Ja od dłuższego już czasu używam soli Red Sea Salt tej niebieskiej i jestem zadowolony. Na temat soli możesz poczytać tu https://reefhub.pl/test-soli-drugie-starcie/ i https://reefhub.pl/sol-akwarystyczna-test-porownawczy/ . Ja na podstawie tych testów i opinii użytkowników wybrałem właśnie sól Red Sea, a wcześniej używałem innych soli, z których nie do końca byłem zadowolony.
 8. Potwierdzam, to ślimak stomatella https://pl.reeflex.net/kategorie/139.html#stomatella
 9. Nie wyobrażam sobie akwarium bez piasku. Mam piasek natures ocean samoa pink i nie pyli, ale dołożyłem do niego jakiś czas temu piasek blue treasure i jest według mnie też ok.
 10. Miałem lysmata kuekenthali, a teraz mam lysmata boggessi. Mam też zoanthusy i nie zauważyłem, żeby moje krewetki gustowały w tych koralach, zresztą innych korali też nie podjadały. Po prostu trzeba je karmić jeśli jest mało naturalnego pokarmu i nie będzie strat w koralach.
 11. Napisałeś, że piachu brak. To znaczy, że nie będzie, dobrze rozumiem? Ogólnie akwarium prezentuje się nieźle. Powodzenia z nowym zbiornikiem.
 12. Jakaś odmiana briareum https://pl.reeflex.net/kategorie/67.html#briareum
 13. No to musisz spróbować z krabem percnon . Ja osobiście polecam, ale zdania są jak zawsze podzielone.
 14. Pterapogon rośnie dość duży i według mnie za duży jak na takie akwarium. Chrysiptera springeri mam u siebie, a oprócz tego ślizga Escenius Midas, mandaryna i parkę błazenków.
×
×
 • Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.