Skocz do zawartości
kierowca

Problem z poziomem wody

Rekomendowane odpowiedzi

od nowości, ale już po okresie gwarancyjnym

 


Akwarium morskie 902 litry. Skała 52kg żywa i 40kg sucha. . Sól Royal Nature Ion Balanced Natural Sea Salt.

Oświetlenie 4x145W LED Pacific Sun METIS. Pompa obiegowa Jebao DCT 12000. Odpienicz WhiteSkim 250 by Sebastek. Dozownik Kore 5TH.

Cyrkulacja Maxspect Gyre XF-150.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem używana na długo przed uruchomieniem zbiornika.działać działała ale moje kłopoty zaczęły się od razu po zalanie i zadowoleniu wody

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
16 minut temu, Pirotechnic napisał:

od nowości, ale już po okresie gwarancyjnym

 

Ja mam chyba szczęście do tych pomp wszystkie pracowały u mnie po kilka lat zero problemów, co 6 miesiecy wyciągam i robię konkretne czyszczenie, jedna ma ponad 4 lata aktualnie pracuje w odpieniaczu i dalej działa wyśmienicie, mialem jeszcze rw-8 tez zero problemu, teraz mam na cyrkulacji cp-55 i obiegu dcp 8000 i tez na pompy nie narzekam

2 minuty temu, kierowca napisał:

Kupiłem używana na długo przed uruchomieniem zbiornika.działać działała ale moje kłopoty zaczęły się od razu po zalanie i zadowoleniu wody

jak mówisz że ustawileś przelewanie przez rewizję i bez falowania zmienia co chwile poziomy to jednak oznaka że pompa lipa, tylko czy pompa czy sterownik bo rozumiem że to wersja 24V dcs?

Edytowane przez Paragon (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paragon, niestety miałem w sprzęcie już parę wad, ale inne bez problemu rozwiązywane, tu po okresie gwarancyjnym, a kupowane w erybce i wiem że będzie problem.
A za jakiś czas i tak zmieniam pompy na wyższej jakości :) więc ta pójdzie jako rezerwowa na przyszłość jakby co.


Akwarium morskie 902 litry. Skała 52kg żywa i 40kg sucha. . Sól Royal Nature Ion Balanced Natural Sea Salt.

Oświetlenie 4x145W LED Pacific Sun METIS. Pompa obiegowa Jebao DCT 12000. Odpienicz WhiteSkim 250 by Sebastek. Dozownik Kore 5TH.

Cyrkulacja Maxspect Gyre XF-150.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
6 minut temu, Pirotechnic napisał:

a kupowane w erybce i wiem że będzie problem.

Czemu tak piszesz to taki cudowny sklep :P

6 minut temu, Pirotechnic napisał:

A za jakiś czas i tak zmieniam pompy na wyższej jakości :) więc ta pójdzie jako rezerwowa na przyszłość jakby co.

podejście dobre, pewnie jak bym miał takie doświadczenia ze sprzętem jak Ty tez bym się zraził jak Ty, tylko pamietaj w dzisiejszych czasach za jakością nie stoi cena bardzo czesto stoi cała armia marketingowcow do wykarmienia a finalnie jakośc nie powala, za to cena tak :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie jeszcze czy ta złączka która idzie od pompy do sterownika i jest skręcane wam się grzeje? Mam też jebao do odpieniacza i ta czesc jest zimna a tu wyczuwalne cieplejsze

Edytowane przez kierowca (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon

ja mam aktualnie 3 pompy jebao DSC, DCP i CP na takim złączu wszystkie zimne, oznacza to chyba zwarcie skoro Ci się grzeje lub pompa ma ciężko i grzeje zlącze, może coś z wirnikiem w pompie czyściłeś, albo elektronika w sterowniku? strzelam :/

Edytowane przez Paragon (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś jest w stanie pożyczyć  Na kilka dni jakoś pompę obiegowa? Chciałbym wypróbować  inna zanim kupie nowa. Może problemu trzeba szukać gdzieś indziej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
29 minut temu, kierowca napisał:

Może problemu trzeba szukać gdzieś indziej

jakiś czas temu był podobny temat - winny był sterownik

a skoro grzeje się na łączeniu tzn. że albo rdza albo "rozkalibrowane" - tak czy inaczej źle przewodzi prąd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany. Po zmianie pompy wszystko ok. Po rozebraniu starej okazalo się ze na magnesie jest duży ubytek, jakby ukruszyl się kawałek. Dziękuję wszystkim za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon

Wymien wirnik i bedzie hulac, pewnie wypadl z rak przy czyszczeniu poprzedniemu wlascicielowi :ph34r:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
Gość Paragon

od 4 dni do 3 miesięcy :P, zazwyczaj mi dochodzą w granicach 2 tygodni ale nie ma reguły :), albo ma się kasę albo czas :P

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jedno pytanie.Jako ze ta awaria spowodowała duze wariacje dolewki co doprowadziło do obnizenia zasolenia, czy moge dodac sól bezposrednio do baniaka? czy lepiej ja rozpuscic w pojemniku i taka mieszanke wlac do szkiełka?Dodam ze akwarium ma dopiero tydzien i oprucz bakteri ktore dodaje codziennie nie ma tam zycia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób jak ci wygodnie ,będzie Ok


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon

nie dodawaj soli bezpośrednio do baniaka, pojemnik i mieszaj minimum 2 godziny najlepiej 12-24H,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Paragon napisał:

nie dodawaj soli bezpośrednio do baniaka, pojemnik i mieszaj minimum 2 godziny najlepiej 12-24H,

Po co mieszać sól minimum dwie godziny, a najlepiej 12-24 godziny? U mnie od zrobienia nowej solanki do podmianki mija maksymalnie jedna godzina. Żadnych negatywnych skutków nie zauważyłem, robię tak od ponad trzech lat na różnych solach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
11 minut temu, maciej01 napisał:

Po co mieszać sól minimum dwie godziny, a najlepiej 12-24 godziny? U mnie od zrobienia nowej solanki do podmianki mija maksymalnie jedna godzina. Żadnych negatywnych skutków nie zauważyłem, robię tak od ponad trzech lat na różnych solach.

Kazdy robi jak uwaza, minimum to tyle aby sie rozpuscila, jak dla mnie to 2 godzinki, ja zawsze rozrabialem dzien wczesnie czyli ladnie mieszala mi sie przez noc okolo 12h, to tylko moje osobiste podejscie do tematu, wtedy mam pewnosc ze solanka jest dobrze, "przegryziona" 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Minimum to u mnie sól rozpuszcza się w 10-15 minut.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
5 minut temu, maciej01 napisał:

Minimum to u mnie sól rozpuszcza się w 10-15 minut.

Nom to wlewaj po godzinie a ja bede wlewal po 12h :ph34r:,  jak sie tak juz uczepiles to woda ktora leje z ro ma okolo 15 stopni dodaje odmierzona ilosc soli do rana woda lapie syabilne 25 stopni sprawdzam poprawnosc zasolenia miernikiem i siup, to daje mi pewnosc ze woda ma takie same zasolenie w zbiorniku, a nie zalezy mi na wyscigu kto szybciej, niektorzy bełtają duzo dluzej inni tak jak ty krotko i jest git, ja dla wlasnego spokoju robie jak opisalem, wydaje mi sie że jest to kwestia indywidualna, ale z praktyki wiem ze lepiej sie nie spieszyc z niczym w morszczyznie :P

Edytowane przez Paragon (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.