Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

W akwarium 160L z dużą ilością skały mam między innymi dobraną młodą parę Pterapogonów. Od czasu do czasu samiec  inkubuje, ale na razie krótko...

10 dni temu dołożyłem do obsady po 1 szt. Nemateleotris magnifica i  Nemateleotris decora (miały być 2x magnifica). Decora jest jeszcze młoda i dobrze się zaaklimatyzowała.

Z magnificą było by też ok gdyby nie agresja ze strony Pterapogonów (albo tylko jeden z nich - nie zwróciłem uwagi). Polega to na tym że magnifica gdy opuści kryjówkę jest przeganiana przez Pterapogona gdy ten ją zauważy. Ta się momentalnie płoszy się chowa w skałę, a Pterapogon nie podejmuje pościgu. Decorę akceptują. Trwa to już 10 dni, w tym czasie samiec nie inkubuje...

Ktoś coś dobrą radą?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak jest przy karmieniu, pozwalaja jej jesc ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie robią wyjątków i też gonią. Na szczęście tej udaje się wyszczubić pyszczek  i coś wyłapać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam-u mnie para pterapogonów - czy samiec inkubuje czy nie gonią tylko i wyłącznie ,,piżamkę'' czyli kuzynkę, natomiast ignorują inne ryby, nawet mniejsze od siebie i wpuszczone później.Prawdopodobnie stara reguła, że na zachowanie ryb w obrębie tego samego gatunku ,, nie ma reguł'', znajduje u ciebie potwierdzenie.Poczekaj, może im przejdzie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat już trochę stary ale podzielę się tym jak to się skończyło. Z dnia na dzień magnifica wyglądała coraz gorzej. Na koniec znalazłem ją martwą... Dokupiłem drugą decorę i poszło bez zgrzytów. Może był to wyjątek potwierdzający regułę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A  u mnie pterek tylko na początku goni nowe ryby... maks tydzień, później odpuszcza, albo one uczą się nie wchodzić mu w paradę. Gorsza była hexatenia. Ta goni każdą inną rybę jeśli tylko za blisko do niej podpłynie...Ale tak to chyba już ogólnie jest na rafie... Każdy walczy o swoje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.