Skocz do zawartości
ziembol

Glamorca GP-02 - pytania do posiadaczy cyrkulatorów GYRE

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś posiada cyrkulator jak w tytule ? Przymierzam się do zakupu ale obawiam się usterek spowodowanych małymi ślimakami. Mam ich w zbiorniku dość dużo. Wiem , że w komplecie są specjalne gąbki zabezpieczające łopatki. Obawiam się, że będą się dość szybko zapychać a co za tym idzie będzie drastycznie spadać wydajność urządzenia.  Co ile mniej więcej  trzeba je czyścić ? Jest sporo wypowiedzi nt Maxspecta Gyre, o tym że małe ślimaki potrafią uszkodzić dość szybko sprzęt :/

Edytowane przez ziembol (wyświetl historię edycji)

31d12c160dfff7f1ad40e4b6d3535483u1182a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
25 minut temu, ziembol napisał:

Czy ktoś posiada cyrkulator jak w tytule ? Przymierzam się do zakupu ale obawiam się usterek spowodowanych małymi ślimakami. Mam ich w zbiorniku dość dużo. Wiem , że w komplecie są specjalne gąbki zabezpieczające łopatki. Obawiam się, że będą się dość szybko zapychać a co za tym idzie będzie drastycznie spadać wydajność urządzenia.  Co ile mniej więcej  trzeba je czyścić ? Jest sporo wypowiedzi nt Maxspecta Gyre, o tym że małe ślimaki potrafią uszkodzić dość szybko sprzęt :/

wiem że pytasz o MG, ale polecam Jebao CP-55 wychodzi jakieś 450zl z transportem od Majfrenda, wersje 25 i 40 były awaryjne 55 jest ponoć poprwiona i nie ma tych wad chodziło o zacierajacy się silnik, testuję od miesiąca na razie jest ok

Edytowane przez Paragon (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dwie Gyre 230 i żadnych siatek na nich nie mam a ślimaków turbo(małe)mam z setkę i nic mi się z pompami nie stało .Pierwszy raz pompy czyściłem po pół roku.Budowa Gyre i Glamorca jest podobna wiec myśle ze będzie ok.Te pompy są na prawdę super a ilość ustawień jest przeogromna mam tez Jebao ale są tylko z wyglądu podobne ale reszta moim zdaniem przemawia za Maxspect(Od niedawna można sterować nimi przez aplikacje na wifi)Widzę w opisie ze masz Red Sea 250-mam taki sam i super się w nim dwie takie pompy sprawdzają 

Edytowane przez sevi74 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najwieksze klopoty z slimakami w pompach powstaja, gdy pompy nie pracuja w trybie stalym. W czasie nawet krotkiej przerwy w pracy, slimaki potrafia wejsc miedzy lopatki.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Niektóre potrafią wejść nawet przy pracy ciągłej. Słychać tylko zgrzyt. Nieraz się zablokuje i pompa walczy znim. Łopatki mają opór a silnik i trzpień na tym tracą.

Wysłane z mojego LG-M200 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie ślimaki przełaziły, wtedy było słychać charakterystyczny terkot. W efekcie wirniki do wymiany. Łopatki się łamały, ale nowy typ wirników jest o wiele mocniejszy, i od momentu wymiany mam spokój... poza terkotaniem jak jakiś dziad wlezie :P 


start 04.02.2014

120x60x60=432l

sump 84l

PS metis 2x150w

whiteskim200

1xJebaoo 40wp

DC6000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi .. a czy ktoś używa tych ochronnych gąbek ?


31d12c160dfff7f1ad40e4b6d3535483u1182a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja miałem wymianę zwykłych turbinek na te mocniejsze, teraz problemu nie ma, a mam małe ślimaki takie jak diodory, nassariusy czy turbo.
Od niedawna stosuję tzw. elastyczne siatki ochronne które Maxspect dodaje do gyre od niedawna. 
I teraz żaden ślimak nie wchodzi, w dodatku nie tamuje ruchu. I raz na tydzień jak myję gyre, płukam tylko siatki :D


Akwarium morskie 902 litry. Skała 52kg żywa i 40kg sucha. . Sól Royal Nature Ion Balanced Natural Sea Salt.

Oświetlenie 4x145W LED Pacific Sun METIS. Pompa obiegowa Jebao DCT 12000. Odpienicz WhiteSkim 250 by Sebastek. Dozownik Kore 5TH.

Cyrkulacja Maxspect Gyre XF-150.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory cyrkulatory myłem wtedy jak już przestawały przypominać cyrkulatory ( raz na 3-4 miesiące ). Jednakże dzięki uprzejmości Pawła z AquaKoral,  Glamorca już testowo kręci w zbiorniku ... zobaczymy jak to będzie z tym czyszczeniem.


31d12c160dfff7f1ad40e4b6d3535483u1182a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Do tej pory cyrkulatory myłem wtedy jak już przestawały przypominać cyrkulatory ( raz na 3-4 miesiące ). Jednakże dzięki uprzejmości Pawła z AquaKoral,  Glamorca już testowo kręci w zbiorniku ... zobaczymy jak to będzie z tym czyszczeniem.
I jak wypadły test?

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka


Obecny zbiornik 142,5 + PANEL 

http://nano-reef.pl/forums/topic/107060-142-5-panel

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cyrkulator bardzo dobry - pełna konfiguracja pracy, przedziały czasowe etc. U mnie kręci w trybie zmiennym od 10 do 70%. Osobiście używam z nakładkami ochronnymi - co dwa tygodnie przy podmianie wody ściągam nakładki i przepłukuję (szybka i mało upierdliwa akcja). Niestety po tym czasie zbierają przy wylocie trochę syfku :/. Pompa po zabrudzeniu niestety robi się słyszalna - szczególnie na wysokich obrotach. Generalnie na plus - jestem zadowolony pomimo potrzeby częstszego czyszczenia niż jak się to ma w przypadku zwykłych pomp.

Edytowane przez ziembol (wyświetl historię edycji)

31d12c160dfff7f1ad40e4b6d3535483u1182a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.