Skocz do zawartości
joopa

200 litrów

Rekomendowane odpowiedzi

akwarium założone w grudniu 2005

obsada - 2x ocellaris; 1 hepatus; 1 zebrasoma

cyrkulacja - tunze 6025; marea 2500; pompa główna aquabee 2000l/h

światło - 4x39w (2xati blue plus; 1xati spezial; 1x am Ocean White)

odpieniacz - miniflotor

591-1a.jpg

591-2a.jpg

a tak wyglądało na starcie, w grudniu 2005

591-pict3160.jpg


akwarium 100x55x45; lampa Ati sunpower 6x39; obieg Tunze Silence 1073.020; cyrkulacja 2x6055, odpieniacz DYI BK160

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eee. Akwa super wygląda. Bardzo mi się podoba.

Gratulacje, jest na co popatrzeć.

Nie walczą pokolce:)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładne i kolorowe. Ładna kompozycja. Gratulacje :)


"W akwarium wszystko co dobre dzieje się powoli ;) 250 l delta + sump 100 l. LED 180W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

joopa - co masz na dnie ??


Akwa 375l + sump 126l Odpieniacz ATI - Bubble Master 200,Lampa ATI Power Module T5 4x 80W ,Cyrkulacja pompy Tunze 6060-6080,Tunze -Nano Wavebox + Gł QuiteOne-4000l,GroTech - TEC III NG - dozownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ R@F@L wydaje mi sie ze jest to żwirek koralowy o granulacji do 3mm, mam taki u siebie i wygląda bardo podobnie.

@joopa akwa bardzo ładne chętnie zobacze jeszcze kilka zdjęć jeśli da radę :)


Nowe akwa 110x65x60, 2xOR 3500, ProfiLux + sterowana Tunze 6055, stara tunze, deltec apf600, fr509, ati powermodule 10x39W, zalane zasolone czeka na mieszkańców

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ R@F@L - żwirek kolarowy - 1 mm ale nie jestem z niego za bardzo zadowolony

Inne fotki postaram się wrzucic wieczorem


akwarium 100x55x45; lampa Ati sunpower 6x39; obieg Tunze Silence 1073.020; cyrkulacja 2x6055, odpieniacz DYI BK160

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

591-5a.jpg

591-6a.jpg

591-7a.jpg


akwarium 100x55x45; lampa Ati sunpower 6x39; obieg Tunze Silence 1073.020; cyrkulacja 2x6055, odpieniacz DYI BK160

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Joopa, bardzo fajne akwa. tym bardziej jesli brac pod uwage ekonomie rozwiazania patrzac na opis sprzetu. gratulacje :).


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mini czy midi flotor bo zastanawiam się jak mini mógł by dać radę w 200'tce??

Hepatus nie marudzi??

Baniaczek śliczny ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skala na oko pomiedzy 20-30kg w akwa 200l, moze nie za duzo, ale w sumie akwa jest malo obciazone, wiec dlaczego nie?


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BeRsErK - odpieniacz to miniflotor, zywej skaly jest ok 20 kilo, ulozona na stelazu z rurek pcv, dlatego wyglada ze jest jej wiecej

Hipek nie marudzi tylko ladnie rosnie :)


akwarium 100x55x45; lampa Ati sunpower 6x39; obieg Tunze Silence 1073.020; cyrkulacja 2x6055, odpieniacz DYI BK160

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

@joopa

więc tak, patrząc na zdjęcia potwierdza się obalenie mitu że ..."akwa musi być maksymalnie oświetlone.." przy 200 lit zastosowałeś 156 W w tym tylko 39 W białego, a mimo tego zauważalne są przyrosty acropor, pytanie tylko w jakim czasie uzyskujesz takie przyrosty.

Akwa jak na taki sprzęt budzi podziw i szacunek dla Twojej pracy. Jestem ciekawy pozostałego sprzętu, reaktor, mikser,jaka filtracja, dozowanie innych mikroelementów.....

Pozdrawiam Roman


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwa bardzo fajne ale mam pytanie odnośnie obsady :

A co chromis nie ryba ze go nie uwzględniasz w obsadzie?:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Roman Rożek :

Witam

@joopa

więc tak, patrząc na zdjęcia potwierdza się obalenie mitu że ..."akwa musi być maksymalnie oświetlone.." przy 200 lit zastosowałeś 156 W w tym tylko 39 W białego, a mimo tego zauważalne są przyrosty acropor, pytanie tylko w jakim czasie uzyskujesz takie przyrosty.

Akwa jak na taki sprzęt budzi podziw i szacunek dla Twojej pracy. Jestem ciekawy pozostałego sprzętu, reaktor, mikser,jaka filtracja, dozowanie innych mikroelementów.....

Pozdrawiam Roman

dzięki :D

ATI spezial świeci bardziej na biało niż na niebiesko

Ze sprzętu, oprócz wypisanych pomp cyrkulacyjnych i odpienaicza nic innego nie posiadam

Co prawda stoi mixer DIY ale nie podłączyłem go ani razu

Podmiany wody co tydzień - 10 dni ilości 6-8 litrów

Dozowanie jod/stront Kenta plus Balling (Ca, Mg i kh)

Filtracja tylko na żywej skale

Wiem, że akropory rosły by pewnie szybciej, byłyby lepiej wybarwione, ale z obecnego efektu jestem również zadowolony i raczej nie będę nic zmieniał. Wszystkie spsy były kupowane/ lub otrzymane jako małe szczepki. Poszukam zdjęć w domu, będę miał daty kiedy były zrobione to napisze jakie przyrosty były

@BartY - pływa sobie taka sierota, były dwa, ale jeden kilka miesięcy temu z nieznanych przyczyn padł. Temu nie dokupie kolegów, a odłowić się nie da, więc będzie żył do emerytury u mnie :)


akwarium 100x55x45; lampa Ati sunpower 6x39; obieg Tunze Silence 1073.020; cyrkulacja 2x6055, odpieniacz DYI BK160

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajne akwarium bez cudów i wydziwiań :) Nie bądź taki...... kup chromiskowi kolesia lub koleżane :-)

ps. Czy nie masz gdzieś zdjęcia tego stelaża z rurek pod skałe ? Chętnie bym zerknął.


Ehhh... żeby wyglądało tak jak kosztuje.:ph34r:

zawsze chciałem mieć takie coś, tylko po to, żeby dłubać wciąż..:blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czas na małą aktualizację

niestety borykam się z plagą cyjano w kolorze zielonym

także ta piękna zieleń to nic dobrego :D

591-pict5221.jpg


akwarium 100x55x45; lampa Ati sunpower 6x39; obieg Tunze Silence 1073.020; cyrkulacja 2x6055, odpieniacz DYI BK160

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale koralei tak ladne.mnie sie bardzo podobaja no i upragniony zoltek z hipciem.piekne:D


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi sie szczegolnie podobaja te Acropory dorastajace prawie do powierzchni :D


"""Projekt 300"" - powolne zasiedlanie i szlifowanie szczegolow."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cudo, ale dodalbym zywego piasku na dno byloby naturalniej ale i tak daje 9/10:D:D


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z piaskiem się właśnie wstrzymałem do czasu zwalczenia plagi cyjano, nie chcę się wkurzać że na nim będzie mi rosło. a akry czeka niestety cięcie, bo już prawie zaczynają walczyć między sobą


akwarium 100x55x45; lampa Ati sunpower 6x39; obieg Tunze Silence 1073.020; cyrkulacja 2x6055, odpieniacz DYI BK160

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie,jakby ktoś miał pomysł na pozbycie się tego dziadowstwa, to pisać śmiało :D


akwarium 100x55x45; lampa Ati sunpower 6x39; obieg Tunze Silence 1073.020; cyrkulacja 2x6055, odpieniacz DYI BK160

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ladne akwarium.

Na jakim poziomie masz NO3?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
olekszwarc :

Bardzo ladne akwarium.

Na jakim poziomie masz NO3?

zazwyczaj test nie pokazuje nic, więc myślę, że można założyć błąd i przyjąć że jest max 4-5 :D


akwarium 100x55x45; lampa Ati sunpower 6x39; obieg Tunze Silence 1073.020; cyrkulacja 2x6055, odpieniacz DYI BK160

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.