Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Powoli dorastam a właściwie zdecydowałem się na założenie sumpa, chcę mieć stabilniejsze warunki, więcej wody w obiegu-wiadomo. Interesują mnie sprawy typowo techniczne. Zbiornik mam o wymiarach 100x50x50 postawiony na robionej przez znajomego szafce, ponieważ szafka jest w formie słupka do dyspozycji nie mam za wiele miejsca. Wymierzyłem półkę, mógłbym zrobić sump który zajmie całe dostępne miejsce w szafce ale ze względy na mobilność zrobię go odrobinę mniejszy 60x40, taki spokojnie zmieści się w środku, nie wiem na jaką wysokość go zrobić. Po drugie pierwotnie zdecydowałem się na pudełko przelewowe, poczytałem trochę o kominie zewnętrznym, tu przeraża mnie wizja wycinania kawałka szkła w zbiorniku, nie mam miłych wspomnień z cięcia szkła i chyba przy pudełku pozostanę. Teraz jakie dobrać pudełko przelewowe, ile l/h, tak samo jak dobrać pompę obiegową, jaką nie ukrywam budżetowo akceptowalną i jak wydajną. Sump będzie prosty miejsce na odpieniacz, dolewkę i jakieś miejsce na media, o filtrze glonowym pomyślę po tym jak odpalę sumpa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

wymiary sumpa trzeba dobrać tak by

1 było łatwo go obsługiwać

2 pomieścił wodę która "zleci" ze zbiornika w razie braku zasilania

pompę dobiera się do ilości wody w obiegu + wysokość na jaką ma podnosić (straty mocy), a pudełko przelewowe  ... do pompy - proste ? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie wiem jak będzie z obsługą sumpa który zajmie prawie całą dostępną powierzchnię w szafce, sumpa nigdy nie miałem dlatego nie znam praktycznych realiów. I właśnie dlatego robię go na maksymalny dostępny wymiar aby pomieścił wody przy braku prądu. Resztę pompę i pudełko jakoś dobiorę. Wszystko wyjdzie w praniu

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

o sumpach i projektach jest .. co najmniej kilka tematów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.