Skocz do zawartości
other

parametry calcium reactora

Rekomendowane odpowiedzi

szanowni koledzy i kolezanki mam pytanie

jakie powinny byc parametry odcieku ,i jaka granice ustalic w kontrolerze ph firmy am

zaczynam 2 podejcie po pierwszym kh wywalilo w kosmos nie mam sily na taka sama porazke

pozdrowienia

other


700+100sump,3*tunze 6100+controlery, odpieniacz deltec TS1250S, aquaspace ilght 2*150,8*39w t5,mv comp + ozone,cr deltec pf 501 + ph controler,aquatronika comp+modul internetu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

elo panowie prosze to wazne:)


700+100sump,3*tunze 6100+controlery, odpieniacz deltec TS1250S, aquaspace ilght 2*150,8*39w t5,mv comp + ozone,cr deltec pf 501 + ph controler,aquatronika comp+modul internetu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maksymalne pH to 6,3, poniżej już nic nie zwojujesz. Mnie bardziej interesowało zawsze Ca w odcieku a kH to już w zbiorniku, jak za duże to śrubę przykręcasz a jak za małe to odkręcasz. Ca na odcieku jak jest ok 700 to jest ok.


Akwa 500 l z LR Sump 250 l z refugium. Obieg Red Dragon 6500 l. Cyrkulacja Tunze 6100 x 2 szt. z Multicontrolerem. Odpieniacz BK 200 De Luxe. Oświetlenie - 8x T5. Suplementacja - Ca i Kh proszki FM, Mg GroTecha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kh 45/50

calcium 425

komp zalancz zawur co2 przy 6.50

odciek narazie w wiadro idzie

raz pojechalem se kh w zbiorniku ,osta jazda byla

co radzisz?


700+100sump,3*tunze 6100+controlery, odpieniacz deltec TS1250S, aquaspace ilght 2*150,8*39w t5,mv comp + ozone,cr deltec pf 501 + ph controler,aquatronika comp+modul internetu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poniewaz ja takze walcze z reaktorkiem ostatnio to zauwazylem ze jak sie przykreci odciek to Ca++ troche rosnie a kH juz tak nie bardzo. Czyli niewspolmiernie. Najczesciej za duzo kH a za malo Ca++ = za duzy odciek w stosunku do co2. Przy reaktorze lepiej robic wszystko malenkimi kroczkami niz np zwiekszyc nagle ilosc kropli z 100/min do np 200/min itd

moj odciek kapie powolutku i reaktor sie chyba stabilizuje.

Na razie w nim jest ok 480-500 Ca a bylo moze 360 jak za duzo kapalo. wtedy podnosilo bardzo kH, a teraz juz nie - wrecz w koncu moje kH w akwa spada powolutku i obecnie wynosi ok 11 a bylo 14-15.

Nie mam pH-komp i patrze tylko na bombelki niestety

Ale nawet jak jest pH-komp to ilosc bombelkow nie moze byc duza - trzeba przykrecic zawor by mozna je bylo spokojnie liczyc


"W akwarium wszystko co dobre dzieje się powoli ;) 250 l delta + sump 100 l. LED 180W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.