Skocz do zawartości
Leonkrwawy

Zoaski marnieją

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

Od ok 3 tygodni moje fioletowe zoa wyraznie marnieją. Wywijają kapelusze na drugą stronę, nie łapią pokarmu jak karmię reefroids-em.

Parametry wody

NO3 - 15-20

PO4 - 0.05

pH 7.8

Ca 430

Mg 1230

kH 7.0

Zasolenie 1.024-1.025

 

Od jakiegoś czasu leje NO3PO4X

Mam 7 gatunków zoasów w zbiorniku + palythoa + parazoantusy i tylko te jedne marnieją.

Można coś zrobić?

11540280_IMG_20180424_173926.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reefmax. Świecę 2x t5 24w i jedną leddy tube 12w blue

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja nigdy nie karmiłem zoanthusów, a rosły jak na drożdżach, pewnie stąd masz tak wysokie parametry jak sypiesz "paszę". To co widzę na zdjęciu to choroba zoanthusów o której jakiś czas temu było na forum ;) poszukaj.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi tak marnialy jak lałem NO3PO4X .Jak przestałem to wróciły do normy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, fresz33 napisał:

Ja nigdy nie karmiłem zoanthusów, a rosły jak na drożdżach, pewnie stąd masz tak wysokie parametry jak sypiesz "paszę".

Karmię raz na 5 dni. Z kolegą nazywamy to "pędzeniem koralowców".  Tak czy siak uważam że karmienie z takimi odstępami to nie przesada.

Dam im jeszcze troche czasu może się ogarną 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz przepływ? Stosujesz GFO? Ile lejesz nopoxa? Jakie masz t5 i kiedy wymieniane? Cos zmieniales w przeciagu miesiąca? Ile czasu świecisz? Kiedy dodałeś ledy? Przestawiałeś je?

Co ile robisz podmiany? Jaka sól? Masz skoki kh?

Co dozujesz oprócz nopoxa?

 

 Nie wyglądają na chore, raczej coś im nie odpowiada, zoasy są otwarte, widać nowe polipy.

 

"Umbrella shape" występuje po karmieniu lub gdy światło jest za mocne(szok wywołany nagłym wzrostem "ilości" światła), czasem zwiastuje tragedie a czasem jest to chwilowe.

Szukaj info na R2R i RC bo tutaj to wyczytasz najwyżej farmazony [emoji6]

 

 

 

 

 

Ja nigdy nie karmiłem zoanthusów, a rosły jak na drożdżach, pewnie stąd masz tak wysokie parametry jak sypiesz "paszę". To co widzę na zdjęciu to choroba zoanthusów o której jakiś czas temu było na forum [emoji6] poszukaj. Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka    

 

 

Pochwal się jakie miałeś tam cukierasy [emoji6] 

Wysłane z mojego

SM-G950F przy użyciu Tapatalka   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
2 godziny temu, grzegorz88wroc napisał:

Jaki masz przepływ? Stosujesz GFO? Ile lejesz nopoxa? Jakie masz t5 i kiedy wymieniane? Cos zmieniales w przeciagu miesiąca? Ile czasu świecisz? Kiedy dodałeś ledy? Przestawiałeś je?

Co ile robisz podmiany? Jaka sól? Masz skoki kh?

Co dozujesz oprócz nopoxa?

 

 Nie wyglądają na chore, raczej coś im nie odpowiada, zoasy są otwarte, widać nowe polipy.

 

"Umbrella shape" występuje po karmieniu lub gdy światło jest za mocne(szok wywołany nagłym wzrostem "ilości" światła), czasem zwiastuje tragedie a czasem jest to chwilowe.

Szukaj info na R2R i RC bo tutaj to wyczytasz najwyżej farmazony emoji6.png

 

 

 

 

 

 

Pochwal się jakie miałeś tam cukierasy emoji6.png 

Wysłane z mojego

SM-G950F przy użyciu Tapatalka   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

LINK ode mnie żeby nie było że tu farmazony:P  http://archive.reefcentral.com/forums/showthread.php?t=351896

- fire & ice
- armor of god
- dreamweavers
- eagle eye
- ewerlasting gobstoppers
- eye of rha/blowpop
- fred flinstone
- fruit loops
- green bay packers
- lunar eclipse
- mean green
- orange pixies
- people eater
- pinwhell
- radioactive dragon eye
- safecrackers
- watermelon
- pink
- cat eye
- blueberries
- vampire
- keds red or diabolique

b92c6c2bbbf5b5233b79ff46f5e1b62e.jpg

f1e1ad903d993a687c8bf7a28eb44fe9.jpg

9f3e41cb3861db19c77fa6777f5c1f69.jpg

74dfdc9115c1bee74c4b3d9d685bc0a4.jpg

 

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zoa fungus wygląda zupełnie inaczej, polipy są zamknięte i pokrywają się nalotem, serio widzisz podobieństwo? Czy po prostu każdy kaprys zoasów, spowodowany nieodpowiednimi warunkami jest dla Ciebie mistyczną chorobą ;)

Sorry ale wszystkie które wymieniłeś, poza pl są niewiele warte i rosną jak chwasty(dlatego są niewiele warte) ;)
Hoduj adonis, god krakatoa, hallucination, stratosphere czy chociaż pospolite hornety czy chaosy a potem chwal się tym jaki to kozak jesteś/jakie to zoa proste ;)f795ee868db3ceec139879ba55aa0e61.jpg67f979135e764c5d39580df5ce9ea7b1.jpg

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Kolega ma akurat problem z prostą odmianą, a ja się nie chwalę tylko pokazuję fotę bo prosiłeś o nią [emoji14] ewidentnie masz jakiś problem. I jak dobrze rozumiem tych chwastów które są u mnie nie powinna żadna choroba ruszać :) teraz pochwal się swoimi koksami i podaj obok ceny bo to nas bardzo interesuje, tak jak zeszłoroczny śnieg [emoji14]

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.04.2018 o 14:12, grzegorz88wroc napisał:

Jaki masz przepływ? Stosujesz GFO? Ile lejesz nopoxa? Jakie masz t5 i kiedy wymieniane? Cos zmieniales w przeciagu miesiąca? Ile czasu świecisz? Kiedy dodałeś ledy? Przestawiałeś je?

Co ile robisz podmiany? Jaka sól? Masz skoki kh?

Co dozujesz oprócz nopoxa?

 

 Nie wyglądają na chore, raczej coś im nie odpowiada, zoasy są otwarte, widać nowe polipy.

 

"Umbrella shape" występuje po karmieniu lub gdy światło jest za mocne(szok wywołany nagłym wzrostem "ilości" światła), czasem zwiastuje tragedie a czasem jest to chwilowe.

Obecnie leje NO3PO4X 1ml na dobe, wieczorem po zgaszeniu światła.

Pozatym dodawałem przez 30 dni ok 1.5 ml na dobe, coralline algae accelerator od reeflowers.

Światło standardowe z reefmaxa.

2 świetlówki wymienione w lutym. Ledy świecą od zalanie zbiornika.

Świecę 13-22. 

Podmianki robię raz w tygodniu 10% na soli red sea niebieskiej.

I tyle w zasadzie.

 

Zauważyłem że od czasu jak główki mają dziwny kształt, znacznie wydłużyły się szyjki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I enjoy very much reading them too!!! :pop2:
Hope we all can take good things from this thread in several ways... :grouphug:

Yep, I call that "umbrella syndrome".
There are more than one answer to your question and the possibilities are:

1.Not an infection in most cases, but...
When that happens during an infection, the polyps will normally turn ugly dark grayish/black (end stage of bacterial infection), or will have a white film (end stage of fungal infection). Almost aways no more hope for that polyp.

2. Low light and/or low water flow can cause that too. Polyps show normal colors and will remain like that until the changes are made and they get what they need (more light and/or flow). Normally the polyps also show long stalks, when those are the case.

3. Some people think that high light or very long photoperiods could cause that too as a sign of stress, specially when using metal halide lamps in a shallow tank. Normally followed by bleaching. In nature there are many polyps that can survive really well under few inches of sun exposure (including air exposure!!), but it's photoperiod isn't longer than normal for them. There must be a common sense for the exposure to artificial light.

4. Polyps can do that from time to time prior to release feces or zooxanthellae, or to process any other type of metabolism. That would include food particles' digestion too. When that's the case, their colors are normal and the polyps will get back to it's normal shape after a day or two. It could happen to only one polyps in a big colony, or more polyps. Doesn't matter... normal.

5. In some cases that can happen when there is an extreme on the temperature (too hot or too cold for the zoas), also followed by bleaching, specially when too hot!!! Also salinity or other params, like alk and so on... Slow adaptation to the normal temperature and/or other params would do the trick.

6. Weak polyps could also have the umbrella syndrome. Sometimes they have good light, flow, water chemistry, but there is a lack of food particles or nutrients in the water, like amino acids, trace elements, vitamins and so on... Good thing to try in that case is target feeding and to add some amino acids in very small quantities to begin with.

Not a big deal, if not an infection/bleaching, which many times won't have a good ending.
I've seen many zoanthids (mostly Zoanthus spp. and Protopalythoa spp.) doing that in the wild for very short periods of time.

When one needs to offer more light it has to be done really slow, as we all know, so it doesn't shock the organisms in the systems and cause bleaching.

Hope that helps a bit.
Perhaps others would like to add some observations and experiences for this subject...
Happy zoaing... :target:

Grandis.


Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.