Skocz do zawartości
tomcom

akwarium dla nemo :)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Chciałbym założyć niewielkie akwarium dla błazenków A.percula lub A. ocellaris (jeszcze się nie wgłęgiłem w różnice :)

Mam na oku zbiornik Aqua Medic Chromis (w zasadzie w zestawie jest już wszystko) lub może by pokombinować np. Juwel Rio 125? Co byście polecili?

Będę b. wdzięczny za jakiąs sugestię!

pozdrawiam

tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tomcom po pierwsze witam, bo to Twoj pierwszy post.

po drugie, to nie znam dokładnych parametrów tych zestawów wię jak byś mógł cokolwiek więcej o nich podać to myślę że więcej osób będzie w stanie więcej o nich powiedzieć.

Wracając do akwarium dla błazenków, to myślę że dla parki wystarczy Ci około 50 litrów. Zależy oczywiście jakie oświetlenie jest w tych zestawach bo to podstawa. Zależy też czy ma to być FO czy rafa z błazenkami.

Reasumując:

1. Podaj więcej szczegółów dotyczących zbiorników o których myślisz

2. Powiedz co więcej chcesz mieć w zbiorniku bo bez tego ani rusz.

Pozdrawiam


Nowe akwa 110x65x60, 2xOR 3500, ProfiLux + sterowana Tunze 6055, stara tunze, deltec apf600, fr509, ati powermodule 10x39W, zalane zasolone czeka na mieszkańców

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jeśli chodzi o obsadę to bardziej z wskazaniem na ocellaris, bo percule potrafią być agresywne wobec siebie.

Pozdrawiam Roman


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tomcom wejdz i zobacz moj dziennik.tez chcialem ten zestaw ale po obliczeniach zrobilem poodbny ale z sumpem.sadze ze bardziej praktyczny i tanszy:D


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcesz im tam ukwiala wlozyc czy cos innego? Czy to ma byc zbiornik tylko dla Ocellarisow czy rafa z blazenkami?


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam i przede wszystkim dziekuje za odzew! :)

ten zestaw 'chromis' aqua maedic to:

- zbiornik w kszta?cie sze?cianu o boku 55cm i poziomie wody 47cm co daje oko?o 140 litr?w

- filtr biologiczny z zasilanym pomp? odpieniaczem biostar flotor

- pompk? cyrkulacyjna z prefiltrem PF 1000

- lamp? ocean light HQI 150W aqualine 10000 o temperaturze barwowej 13000 K

natomiast Juwel Rio 125 to zwyk?y prostokat wypozazony seryjnie w dwie T5 z malym filterkiem wewnetrznym

Mysle o rafie z blazenkami. Ukwiala chyba nie wstawie, mysle raczej o substytutach... A'propos co byscie polecili? grzybki? moze cos z 'softu'?

Ten 'chromis' ma ta przewage, ze juz w zestawie ma HQI. do juwela musialbym kombinowac i wstawic cos innego. Wiem ze pasuja do nich swiatla Arcadii, niby lepsze, ale to wciaz T5...:con

I znowu te swiatla :| czesto na T5 niektore rafu ida, ale cos podobno srednio tam korale wzrastaja... to prawda? do rafy pakowac t5 czy tylko HQI?

darekn12, ten Twoj zestaw faktycznie niez?y, no i samp! ja tez je zdecydowanie wole nad kube?ki! czy ta?em jednak ze ten odpieniacze biostar flotor radzi sobie calkiem niezle. moze wystarczy?

jesli macie jakies uwagi to bylbym wdzieczny!

pozdrawiam!

tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej z tym t5 sie nie zgodze - to bardzo dobre swietlowki, po co przeplacac na HQI jesli nie masz zamiaru trzymac twardych i innych wymagajacych koralowcow (da sie trzymac tez na t5 przyklad u mnie 4x24W nad 60l i twardziele rosna jak glupie), doluz tylko jeszcze przynajmniej jedna albo lepeiej dwie i bedzie OK wtedy utrzymasz praktycznie wszystko

co do substytutu ukwaiala to polecam jakiegos Sarcophytona u mnie 2 blazny siedza w nim caly czas


www.akwa-swiat.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

T5 sa wporzadku i wszystko pod nimi "wzrasta" ale HQI to HQI :)

Tym bardziej, ze T5 24W maja 60 cm a akwarium (Chromis) ma 55... Tu az sie prosi o 150W HQI:)

Co tam jest w tym filtrze biologicznym? Brzmi powaznie, ma swoja cene a jest zapewne niepotrzebny.

Dla dobrej cyrkulacji w tym akwarium potrzeba ok. 3000 l/h takze ta pompka raczej nie wystarczy.

No i oczywiscie sump jest wymoga czasu.

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.