Skocz do zawartości
MaaXzgr

Pudelko przelewowe do REFUGIUM

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szukam takiego kompletnego zestawu jak na filmie. Pudelko dodane na bok akwarium jako refugium. Jesli ktos widział prosze o jakis link .      0:25

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to dokładnie co na filmie ale ja sobie coś takiego kupiłem i zrobiłem zewnętrzne glonarium do akwarium.
Fajna rzecz jedyny mankament tego prezentowanego to troszkę słaba pompka mogła by być zamiast 150 tak z 350l/h i był by ideał,bo zbiera się tam w środku dużo zanieczyszczeń.
https://www.google.pl/search?q=Ebi+Kotnik+Zewnętrzny+Z+Pompką+Newborn&oq=Ebi+Kotnik+Zewnętrzny+Z+Pompką+Newborn&aqs=chrome..69i57j69i60l3.447j0j4&sourceid=chrome&ie=UTF-8
Chodzi o te pierwsze dwa linki tam on jest przedstawiony.
Pozdrawiam

Edytowane przez Robteos (wyświetl historię edycji)

Krauza [118x35x40H] + sump 45x45x38H 
 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
17 minut temu, MaaXzgr napisał:

Witam szukam takiego kompletnego zestawu jak na filmie.

nie do kupienia w naszej okolicy a sprowadzenie z chin .. wychodzi dość drogo

https://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R40&_trksid=p2380057.m570.l1311.R2.TR2.TRC0.A0.H0.Xbreeding+box+hang+on.TRS0&_nkw=hang+on+breeding+box&_sacat=0

jeśli masz miejsce za / obok zbiornika to zamiast wieszać można postawić mniejszy zbiornik tej samej wysokości , dowolnej szerokości , dać zwykłą U rurkę przelewową która będzie zaciągać wodę z akwarium i małą pompkę która będzie pompować wodę z małego do większego - masz naczynia połączone i w razie braku zasilania poziomy wody w obu po prostu się wyrównają

 

albo .. coś takiego

https://www.google.pl/search?client=firefox-b&dcr=0&biw=1280&bih=899&tbm=isch&sa=1&q=hang+on+back+refugium&oq=Refugium+hang+on+b&gs_l=psy-ab.1.0.0i8i30k1.16218.17823.0.19932.2.2.0.0.0.0.107.210.0j2.2.0....0...1.1.64.psy-ab..0.1.103.0LOLzxu8mM0

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Robteos napisał:

Nie jest to dokładnie co na filmie ale ja sobie coś takiego kupiłem i zrobiłem zewnętrzne glonarium do akwarium.
Fajna rzecz jedyny mankament tego prezentowanego to troszkę słaba pompka mogła by być zamiast 150 tak z 350l/h i był by ideał,bo zbiera się tam w środku dużo zanieczyszczeń.
https://www.google.pl/search?q=Ebi+Kotnik+Zewnętrzny+Z+Pompką+Newborn&oq=Ebi+Kotnik+Zewnętrzny+Z+Pompką+Newborn&aqs=chrome..69i57j69i60l3.447j0j4&sourceid=chrome&ie=UTF-8
Chodzi o te pierwsze dwa linki tam on jest przedstawiony.
Pozdrawiam

Możesz wrzucić fotki jak to wygląda.  Doświetlasz jakoś??? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, natan2012 napisał:

Możesz wrzucić fotki jak to wygląda.  Doświetlasz jakoś??? 

Niczym specjalnym jak na razie nie doświetlam (chociaż jest taki plan nie wiem kiedy to zrealizuję) obecnie światło pada tam tylko z lampy Led nic więcej.
Tutaj zdjęcia jak to wygląda :
sm5A155.jpg

JqQXbB2.jpg
 


Krauza [118x35x40H] + sump 45x45x38H 
 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja córka miała kupiony kotnik dla ryb taki jak na fotce poniżej. Do niego włożyła glony spagetti i na podwójną przyssawkę przykleiła do tylnej ścianki akwarium. Dla jej małego akwarium w zupełności wystarczyło.

11596396_111.jpg

Powyjmowała tylko wszystkie przegrody ze środka.


 

48a8a9a6b8f4f4ee866d96cfdef63c4cu1641a14

6953777_Sygnaturarybki1.jpg

56_1245071123.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reef Octopus takie robi.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy małych zbiornikach szkoda miejsca w środku bo taki kosz zabiera miejsce jak i ogranicza światło w zbiorniku.
I lepszym wyjściem jest po prostu coś w a'la filtr kaskadowy by w środku z glonami był jakiś dobry przepływ aby detyrytus się nie osiadł w środku.


Krauza [118x35x40H] + sump 45x45x38H 
 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.