Jump to content

waldek123blau

Klubowicz
 • Content count

  2530
 • Joined

 • Last visited

4 Followers

About waldek123blau

 • Rank
  TOTALNIE POSOLONY

Informacje o profilu

 • Imię
  Totalnie Posolony
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Szczecin / Berlin
 • Akwarium
  czwarte morskie 3050 litrów w obiegu

Recent Profile Visitors

5215 profile views
 1. I wklejenie LED-ów COB: Kilku barw LED-ów Cree jeszcze nie dostałem ale w Chinach jest teraz nowy rok więc wszystko wstrzymane i trzeba czekać cierpliwie. W między czasie można polutować to co już mam i odpalić aby sprawdzić nitkę po nitce.
 2. Nadszedł czas wklejania LED-ów Cree:
 3. waldek123blau

  Katańska pięćsetka po wrocławsku

  U mojej córki w akwarium pływają 3 sztuki już ponad pół roku i jest dobrze. W moim akwarium mam 17 sztuk i wcale ich nie widać - jedynie wychodzą w czasie karmienia a tak to siedzą między skałami lub między koralami. Planuję dokupienie jeszcze z 20 sztuk może wtedy będą pływać w ławicy?
 4. waldek123blau

  Katańska pięćsetka po wrocławsku

  Nie ma górnej liczby ile w stadzie powinno być - czym więcej tym lepiej. Jedyną przeszkodą może być spadek parametrów wody przy większej ławicy i ewentualne problemy z koralowcami. Wiadomo te ryby trzeba często karmić i więcej ryb to więcej srania do wody. A przy częstszym karmieniu brudzimy wodę i kółko się zamyka.
 5. waldek123blau

  Katańska pięćsetka po wrocławsku

  Ja mam 3 samczyki! A co powiecie o takich kolorach? Jak jakiś inny samiec zbliży się do jego haremu robi się purpurowy i atakuje przeciwnika
 6. Kupiłem kiedyś w niemieckim Bauhausie komplet gwintowników i je używam. Pod wentylatory i płytki driverów stosuję M4 a do mocowania LED COB, ceowników jako żeber radiatora i elementów obudowy M3. Gniazda połączeniowe przykręcam do obudowy bocznej za pomocą śrub M2,5. Do mocowania płytek: termostatu i przetwornicy nakrętki i pręt gwintowany zrobiony jest z nylonu- poliamidu bo tam blisko są ścieżki i gdybym zastosował metal mogło by powstać zwarcie.
 7. waldek123blau

  Projekt Rollmat Diy o dużym przepływie

  Minęło 6 tygodni pracy rollermatu i wszystko działa wyśmienicie! Zużycie włókniny niewielkie!. Myślę że rolka wystarczy na jakieś 6-8 miesięcy. Nawinęło się jakieś 4cm - czyli jest super.
 8. LED-y COB mają zasilanie 1700mA a ja podłączam je pod drivery 1000mA więc nie będą świecić na full a barwę już przetestowałem i będzie super!
 9. waldek123blau

  Moje Led

  Wszystko super ale czemu na aqua-reef a nie u nas?
 10. waldek123blau

  Jod w solance.

  Ja dozuje codziennie 30 kropli wodnego płynu lugola na 3050 litrów w obiegu.
 11. No i moc będzie większa o 100w od moich trzech lamp wcześniejszych. Aby lampa się nie grzała zastosowałem najmocniejsze wentylatory 1700 rpm 140mm x 140mm ale o poborze prądu 230mA każdy -czyli aqma nie wyrobi i muszę dołożyć dodatkowo termostat co właśnie próbuje na ostatnich 2 fotkach jakoś pomieścić. W bocznych obudowach zmieniłem gniazda połączeniowe z okrągłych na te prostokątne pomarańczowe, Teraz lampa jeszcze lepiej wygląda. Buduję przyszłościowo tak aby lampa była modułowa czyli abym mógł połączyć ją z lewej lub z prawej strony z inną lampą bez dodatkowego sterowania. Planuje tak abym mógł ją podłączyć do swoich 3 lamp w razie jakiejś awarii zamiast którejkolwiek lampy. Czyli będę musiał zmienić wszystkie gniazda w swoich lampach na te prostokątne - wtedy będzie wszystko kompatybilne ze sobą Już zamówiłem 6 dodatkowych bocznych elementów obudowy do starych lamp pod prostokątne gniazda i niedługo będą wypalone laserowo.
 12. waldek123blau

  nowa lampa

  Jeżeli lampa LED ze sklepu to dla mnie tylko Orphek Atlantik. Tu masz link: https://pl.orphek.com/atlantik-v4-reef-aquarium-led-lighting/
 13. Usiadłem na chwilę do lampy i coś tam zrobiłem. Małe fotostory z pola działań: Najpierw rozrysowałem wszystko na blasze alu 6mm, potem powierciłem i nagwintowałem otwory. Po wkręceniu śrub przyszedł czas na wklejenie radiatorów i założenie wentylatorów oraz driverów. Teraz wszystko schnie a ja w między czasie przykręciłem gniazda połączeniowe do obudowy bocznej. Dołożyłem 3 ceowniki na środku bo ta lampa będzie się mocniej grzać - więcej będzie LED COB x 50W
 14. waldek123blau

  Lampa led 108W jako moduł do akwa 120x50 DIY

  Artek ze mną to jak z dzieckiem za rączkę i do knajpy! Prosiłeś fotkę to masz: Tu jest 41V:
 15. waldek123blau

  Lampa led 108W jako moduł do akwa 120x50 DIY

  Teraz nie pamiętam, ale musisz odnaleźć wyjście 41V. Każdy zasilacz pobiera prąd bez obciążenia. Ja mam przy swoich trzech lampach podobne 2 zasilacze 1200W i one w stanie spoczynku pobierają 61W a tych 41V jeszcze nie sprawdzałem ile pobierają w spoczynku. Przy podłączeniu dwóch lamp do zasilacza woltomierz wskazuje mi tak i nie jest to maksymalne obciążenie:
×

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.