Jump to content

waldek123blau

Klubowicz
 • Content Count

  2831
 • Joined

 • Last visited

6 Followers

About waldek123blau

 • Rank
  TOTALNIE POSOLONY

Informacje o profilu

 • Imię
  Totalnie Posolony
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Szczecin / Berlin
 • Akwarium
  czwarte morskie 3050 litrów w obiegu

Recent Profile Visitors

7754 profile views
 1. Nie to nie jest rogatnica picasso. Jest to rogatnica jasnoplama czyli Balistoides conspicillum Rogatnica picasso jest koloru szarego z żółtymi i czarnymi paskami
 2. Beti mam kilka sposobów na utrzymywanie ph w granicach 8: - po pierwsze moje 3 pompy napędzające odpieniacz pobierają powietrze z poza budynku, wężyk o średnicy 1cm wyprowadzony na zewnątrz przechodzi w trzy wężyki o mniejszych średnicach doprowadzonych do pomp odpieniacza. - po drugie mam refugium z makroglonami które jest oświetlane lampą LED gdy światło w głównym zbiorniku zgaśnie. - świeci całą noc - po trzecie odciek z reaktora wapnia przechodzi przez kolumnę dodatkową wypełnioną zasypem z grysu koralowego Dzięki wolnemu przepływowi od dołu redukuje reszki gazu C02. myślę że dlatego ph utrzymuje się stale na jednym poziomie i nie muszę podawać dodatkowego wapna. Kiedyś miałem mikser i lałem kalkwasser przez niego ale gdy w akwarium zrobiła się równowaga to zrezygnowałem z miksera i od tego momentu jest ok Co do obsady to trochę opatrzyły mi się moje ryby! Akwarystyką morską zajmuje się od 2008 roku i we wszystkich moich akwariach miałem w zasadzie tylko pokolce, antiasy, błazenki czy chromisy. Zachciałem ostatnio jakiejś zmiany obsady. Na dodatek mam na tylnej szybie przyklejone zdjęcie oceanu i na tle niebieskiego tła ryby koloru niebieskiego słabo się prezentują. W zbiorniku korale się bardzo rozrosły - aż tak że ryby nie miały miejsca do pływania więc bez strachu zdecydowałem się na ryby które podgryzają koralowce. Ale brakuje mi jeszcze 3 rybek i więcej nie będzie zmian. Chcę kupić jeszcze 2 szt Heniochusów Varius i jedną rogatnicę jasnoplamą czyli Balistoides conspicillum. Rogatnica będzie wprowadzona do akwarium jako ostatnie bo jeszcze żyje ostatnia krewetka w moim zbiorniku i chcę aby zdechła ze starości a nie w paszczy rogatnicy. O dziwo krewetek miałem 5 sztuk które były kupione 4 lata temu i jedna żyje do dziś a średnio one żyją tylko do 3 lat? Rogatnica to ryba która dla mnie jest najpiękniejsza do akwarium morskiego ze wszystkich które znam! Sama zobacz jaka jest piękna:
 3. Wyszukałem starą fotkę zrobioną w nocy z czasów jak nemo przyuczałem do ukwiała - stąd siatka w zbiorniku:
 4. U mnie jest żółta! Robiłem własnoręcznie lampy do oświetlenia akwarium i tak dobrałem diody że caulastrea jest pięknie żółta. A w nocy oprócz niebieskich mam też ultrafioletowe diody i świeci jeszcze piękniej! aż mieni się
 5. Mrożonki, płatki, nori i żywe pokarmy wodzian czy larwy komarów A tu jeszcze filmik z dzisiaj: Heniochus ma swoją skrytkę i lubi tam sobie wpływać!
 6. W akwarium heniochusy zadomowiły się na dobre. Mimo że zamówiłem dwa tygodnie temu jeszcze 2 sztuki Heniochusów Varius nic jeszcze nie otrzymałem! Czekam i czekam podglądając tego jednego mojego: i trzy Heniochusy Acuminatus:
 7. Ja łapie w nocy z latarką wtedy zamierają w bezruchu i łatwo je złapać Trzeba okolić ukwiał siatką i wrzucić do środka swoje błazenki. Od góry włożyć rękę tak aby ryby popłynęły w dół do ukwiała. Po kilku razach gdy już wytworzą śluz odporny na popażenia ukwiała same wskoczą do niego na dłużej Film nakręcony z rana gdy światło było o wschodzie więc trochę ciemny ale widać Heniochusy jak sobie pływają wszystkie razem:
 8. Każdego nemo można nauczyć błyskawicznie siedzieć w ukwiale zobacz mój post w tym temacie z 14 października strona 28. Od lat wszystkim swoim kolegom przyuczam nemo do ukwiałów.
 9. Siatka została usunięta i wszystkie ryby mogą się przemieszczać po całym akwarium. Heniochusy przyjęły nowego bez walk i razem zgodnie pływają po całości
 10. Dziś z rana jeden mniejszy raflessi starszy mieszkaniec mojego szkiełka przedostał się ( sam nie wiem jak przez siatkę) do nowego i strasznie go ganiał. Musiałem nowego odłowić i przerzucić do tego większego raflessi. Większy ustnik wcale się nie interesuje nowym kolegą - strasznie to dziwne myślałem że będzie z dużym raflessi problem a to dwa tej samej wielkości ustniki zaczęły walczyć? Teraz pływają po obu stronach siatki i próbują się zaatakować
 11. Tak już jest że nie wszystkie ryby przeżywają kwarantanne - po to ona jest. Ryby są odławiane metodą na cyjanek Lepiej żeby w sklepie ryba zdechła niż u Ciebie w akwarium Ja zamawiałem ostatnio wiele ryb ( zobacz mój wątek) i wszystkie docierały do mnie (a mieszkam w Szczecinie) w idealnych warunkach, świetnie zapakowane w styroboxy z termosami w środku i Hot Toe Warmerami żywym transportem zajmowała się firma UPS z opcją 24 godzin. Ostatnio doszły do mnie tak 3 paczki. Tu masz link do mnie 21 grudnia opisałem jedną dostawę ryb i 5 stycznia drugą:
 12. Dwa mniejsze Chateodony Rafflesi polubiły się pływają obok siatki razem bez agresji a trzeci większy wcale się nimi nie interesuje.
 13. Ale nie wiem czy się dogadają z moim Zebrasoma Xanthurum? Mam przedzielone akwarium siatką i od momentu wpuszczenia Heniochusa Vario pokolec zwariował i atakuje siatkę jak tylko zobaczy ustnika. Wpadł w szał! Przy moich innych Heniochusach był o niebo spokojniejszy. Siatka będzie musiała kilka dni zostać w akwarium i przy wyjęciu jej ze zbiornika ustawię lustro przy szybie dla tego wariata.
×
×
 • Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.