Jump to content

waldek123blau

Klubowicz
 • Content Count

  2753
 • Joined

 • Last visited

6 Followers

About waldek123blau

 • Rank
  TOTALNIE POSOLONY

Informacje o profilu

 • Imię
  Totalnie Posolony
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Szczecin / Berlin
 • Akwarium
  czwarte morskie 3050 litrów w obiegu

Recent Profile Visitors

7107 profile views
 1. Nie wiem jaką gramaturę ma clarisea ale ja używam gęstości 50g/m2 i rollermat spełnia swoją funkcję rewelacyjnie. Nie puszcza żadnego syfu dalej.
 2. Nadszedł czas abyś postawił sobie w końcu reaktor wapnia! Tomku i zmień opis w stopce bo chyba budowę mieszkania zakończyłeś?
 3. U mnie obecnie nad szkiełkiem wiszą trzy lampy po 610 Watów realnego światła. Moc teoretyczna każdej lampy jest większa czyli 700 Watów ale zastosowałem mniejsze drivery aby wydłużyć żywotność ledów. Wymieniłem te lampy jakieś 3 miesiące temu. Co robi razem 1830 Watów. Jestem bardzo z nich zadowolony. - świecą pełną mocą codziennie przez 6 godzin a Dwie godziny trwa u mnie wschód i też przez 2 godziny zachód. Myślę że zupełnie wystarczą dla moich potrzeb. Kessil to oczywiście prestiż i jeśli ktoś ma środki to czemu nie? Ja na wybarwienie i wzrost korali pod swoimi lampami Diy nie narzekam.
 4. Ja swoje lampy sam zrobiłem i wszystko rośnie nie miłosiernie.
 5. Dom sam budowałem i się nie obawiam. Strop jest lany i co 60cm mam dwuteownik 20cm. Mogą samoloty lądować. Akwarium jest na parterze a mam jeszcze 2 kondygnacje nad sobą.
 6. Lampy ledowe oczywiście - ale ta konstrukcja czyli stelaż jest bardzo fajnie i zgrabnie zrobiona! U mnie po remoncie salon się tak powiększył że zmieści się akwarium nawet 200 cm szerokości bez problemu. Salon mam o wymiarach 14 metrów x 4,5 metra więc jest potencjał. Wyrzuciłem kominek którego z lenistwa od 4 lat nawet nie rozpaliłem i poprzestawiałem meble tak że można rowerem jeździć! he he he. Oczywiście takiej wielkości akwarium musiało by być klejone na miejscu bo przez drzwi czy okno się nie zmieści. Zrobił bym to już teraz tylko przeraża mnie przesiadka korali czy ryb. Trzeba najpierw się dobrze do tego przygotować Zgromadzić zbiorniki do przetrzymywania ryb, korali czy skały przez okres klejenia akwarium i urządzania go. Dostosowania nowego miejsca pod akwarium czyli doprowadzeniu prądu lub rur do komina. Muszę dokupić z 200kg skały i ją ożywić w sumpie. Tak więc myślę że w lato przyszłego roku będę stawiał większe szkiełko.
 7. Nowy temat Lampy Kassil AP 700 Kontynuacja z wątku @waldek123blau Moderacja Już pomału okazuje się że mam za małe akwarium i zacząłem myśleć o szerszym bo długość i głębokość akwarium jest ok. Korale tak się rozrosły. np. Sarcophyton długopolipowy ma 40cm średnicy czy Seriatopora ma 30cm średnicy. Zobaczyłem ten przez Ciebie na naszym forum zamieszczony film z akwarium 4000 Litrów i się zakochałem w tej szerokości akwarium.ten film: I w takim akwarium brak korony jest wręcz wskazane! Ja w obecnym szkiełku mam koronę i chyba ją wkrótce zlikwiduję - tak mi się spodobało.
 8. No miałem i chciałem zatrzymać sohala ale nikt nie chciał mojego lineatusa kupić więc sprzedałem sohala z bólem serca.
 9. Lineatus ma jakieś 20cm i właśnie rządzi w akwarium pomimo tego że Hepatus ma około 35cm. Ale teraz jest równowaga i inne pokolce schodzą ze ścieżki lineatusa. Gdy był jeszcze sohal to walczyły ze sobą i przy okazji wyładowywały swoją agresję na innych pokolcach gdy wpadły w ich pobliże. Obecnie przy jednym rządzącym jest spokój i nie ma żadnej walki w akwarium.
 10. Chlupot dochodził z ogrodu zimowego, - żona ma tam fontannę aby zwiększyć wilgotność dla roślin tropikalnych. Sohala już od jakiegoś roku nie mam. Strasznie był zawzięty i ustawiał inne pokolce po ścianach, bałem się że powyskakują.
 11. Minęło 3 lata i 4 miesiące od zalania szkła. Akwarium kręci się samo i wygląda tak: https://youtu.be/BZk2jVHfx5c
 12. Niestety dziś z rana zobaczyłem że ikra zniknęła a samiczka pływa razem z innymi pseudoanthiasami.
 13. waldek123blau

  Błazenki

  Gdy będziesz kupować nowe błazenki wybierz w sklepie mniejsze sztuki od tych co masz obecnie w akwarium i najlepiej by było żebyś kupił 2 samczyki wtedy nie będzie walki na śmierć i życie tylko ewentualnie mniejsze sztuki podporządkują się i jeżeli nie zamieszkają razem to znajdą sobie nowe terytorium. Ja ostatnio do 5 sztuk czarnych dokupiłem 4 sztuki czerwonych i 2 sztuki zamieszkały razem z czarnymi a 2 sztuki pływają w drugim końcu akwarium. .
 14. Wczoraj zaobserwowałem w swoim akwarium tarło Pseudoanthiasów squampinnis. Mam ich w akwarium 18 sztuk w 3 haremach. Największy samiec tworzący jedną rodzinę razem z 5 samiczkami wybarwił się ostatnio bardzo intensywnie. Wieczorem przy oświetleniu niebieskim około godz 23.00 samiec delikatnie uderzał samiczkę w bok - cała akcja miała miejsce obok jednego Waveboxa gdzie jest jakby grota stworzona przez magnesy. Pozostałe samiczki uczestniczyły w tym tarle obok tej groty ale tylko jedna weszła do środka i tam nastąpił wystrzał ikry ( powstała chmurka do której wpłynął samczyk). Samiec wycierał też pozostałe samice na zewnątrz ale tą ikrę od razu sami zjedli i na dodatek bardzo szybko. Kilka drobin ikry zostało w grocie gdzie od wczoraj siedzi samiczka i wachluje ją płetwami. Samczyk wraz z pozostałymi samiczkami patroluje obok groty. Próbuje co jakiś czas wchodzić do groty ale samiczka siedząca w środku go wypędza.Samego tarła nie zdążyłem nagrać ale kilka fotek zrobiłem samiczki i patrolującemu samczykowi wokół groty: Wiem że nie ma szans na rozmnożenie tych ryb w niewoli ale zachowanie mojej samiczki jest bardzo nie typowe. Zwykle te ryby w niewoli zaraz po wytarciu zjadają swoją ikrę. U mnie samiczka siedzi w dziurze i wachluje pozostałe 11 sztuk ikry od wczoraj nie wpuszczając nikogo. Może gdybym w przyszłości odpowiednio się przygotował do próby rozmnożenia tych ryb w niewoli i odłowił ryby do oddzielnego zbiornika, przygotował karmę udało by się coś odchować?
 15. Wczoraj zaobserwowałem w swoim akwarium tarło Pseudoanthiasów squampinnis. Mam ich w akwarium 18 sztuk w 3 haremach. Największy samiec tworzący jedną rodzinę razem z 5 samiczkami wybarwił się ostatnio bardzo intensywnie. Wieczorem przy oświetleniu niebieskim około godz 23.00 samiec delikatnie uderzał samiczkę w bok - cała akcja miała miejsce obok jednego Waveboxa gdzie jest jakby grota stworzona przez magnesy. Pozostałe samiczki uczestniczyły w tym tarle obok tej groty ale tylko jedna weszła do środka i tam nastąpił wystrzał ikry ( powstała chmurka do której wpłynął samczyk). Samiec wycierał też pozostałe samice na zewnątrz ale tą ikrę od razu sami zjedli i na dodatek bardzo szybko. Kilka drobin ikry zostało w grocie gdzie od wczoraj siedzi samiczka i wachluje ją płetwami. Samczyk wraz z pozostałymi samiczkami patroluje obok groty. Próbuje co jakiś czas wchodzić do groty ale samiczka siedząca w środku go wypędza.Samego tarła nie zdążyłem nagrać ale kilka fotek zrobiłem samiczki i patrolującemu samczykowi wokół groty: Samczyk zrobił się ciemno czerwono - fioletowy. Samiczka nie przyjmuje pokarmu ale samczyk je za 3 ryby - kilka fotek podczas karmiania:
×
×
 • Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.