Skocz do zawartości
Sqesta45

Pytanie odnośnie PO4

Rekomendowane odpowiedzi

Podobnie myślę, że temat już za daleko zboczyl z kursu i niezbyt wiele osób potrzebuje aż tak szczegolowych informacji z dziedziny chemii, fizyki czy czego tam jeszcze. Dobrze jest oczywiście rozumieć, na czym polega proces usuwania fosforanow, aby odpowiednio dobrać sobie preparat, ale myślę że wystarczy ta podstawowa wiedza. 

Ja ze swojej strony mogę polecić preparat microbe lift phosphate remover dla doraźnego usuwania fosforanow powyżej 0.2.

Nie wiem, na jakiej zasadzie on działa, w opisie użyto słowa "neutralizuje" ale mogę potwierdzić, że działa praktycznie od razu. Po kazdej dawce ilosc fosforanow spada. Nie jest w żaden sposób szkodliwy dla życia w akwarium, jedyną jego wadą jest to, że bardzo mleczy wodę i po ustaniu działania może się pojawić biały nalot, takie niteczki na szybach, skalach, sprzetach czy szkieletach niektorych koralowcow. Zmętnienie może trwać od kilku godzin do kilku dni, zależnie od tego, ile się tego preparatu wlało, dlatego najlepiej go lać po zgłaszania światła. Wtedy mniej stresuje ryby i koralowce. Polecam nie lać od razu pełnej dawki (chyba, że poziom fosoranow jest już zabójczy), tylko powiedzmy zacząć od 1/4 i rozłożyć sobie dozowanie na kilka dni. W Twoim przypadku ja bym dozowala właśnie po 1/4 dawki.

Zaletą jest to, że działa od razu. Polecam go tylko do doraźnego działania, bo najważniejsze jest znaleźć przyczynę takiego wzrostu fosforanow i wyeliminować źródło oraz zadbać też o odpowiednią filtrację. 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za każdym razem kiedy chce o cos spytać jest tak samo i dlatego robie to bardzo żadko.Paragon i Pawellb dobrze piszą:)Trzeba poprostu wyluzować.A farum jest dla tego żeby można było sie dowiedzieć poradzić.To nie konkurs kto ma większy łeb:).Co to pomoiaru kupilem zoooloteka bo kosztował 25 zł nie mam zamiaru wydac z 200 -300 zł na małą hanke żeby pomiar zrobić.Akwarium nie jest priorytetem dla mnie mam ważniejsze zmartwienia.Wrzucam te pytanie tu na forum bo nie mam lepszej opcji w necie aby dostac jakaś rade albo wskazówke.I każdy kto chce o coś spytać tego oczekuje, ale od jakiegos czasu wygląda to jak włożenie kijka w g..... i zamieszanie..Zaraz są uwagi na na pisownie itp itd. i pojedynki na wiedze ehihiehieihe.Szkoda gadać .Tak jak ziomek wcześniej pisał trzeba ściągnąć ware z nosa i wyluzować ehhiehiehie.

Pozdrawiam wszystkich

17 godzin temu, Nik@ napisał:

Podobnie myślę, że temat już za daleko zboczyl z kursu i niezbyt wiele osób potrzebuje aż tak szczegolowych informacji z dziedziny chemii, fizyki czy czego tam jeszcze. Dobrze jest oczywiście rozumieć, na czym polega proces usuwania fosforanow, aby odpowiednio dobrać sobie preparat, ale myślę że wystarczy ta podstawowa wiedza. 

Ja ze swojej strony mogę polecić preparat microbe lift phosphate remover dla doraźnego usuwania fosforanow powyżej 0.2.

Nie wiem, na jakiej zasadzie on działa, w opisie użyto słowa "neutralizuje" ale mogę potwierdzić, że działa praktycznie od razu. Po kazdej dawce ilosc fosforanow spada. Nie jest w żaden sposób szkodliwy dla życia w akwarium, jedyną jego wadą jest to, że bardzo mleczy wodę i po ustaniu działania może się pojawić biały nalot, takie niteczki na szybach, skalach, sprzetach czy szkieletach niektorych koralowcow. Zmętnienie może trwać od kilku godzin do kilku dni, zależnie od tego, ile się tego preparatu wlało, dlatego najlepiej go lać po zgłaszania światła. Wtedy mniej stresuje ryby i koralowce. Polecam nie lać od razu pełnej dawki (chyba, że poziom fosoranow jest już zabójczy), tylko powiedzmy zacząć od 1/4 i rozłożyć sobie dozowanie na kilka dni. W Twoim przypadku ja bym dozowala właśnie po 1/4 dawki.

Zaletą jest to, że działa od razu. Polecam go tylko do doraźnego działania, bo najważniejsze jest znaleźć przyczynę takiego wzrostu fosforanow i wyeliminować źródło oraz zadbać też o odpowiednią filtrację. 

 

 

thx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
8 minut temu, Sqesta45 napisał:

Za każdym razem kiedy chce o cos spytać jest tak samo i dlatego robie to bardzo żadko

Niestety dużo użytkowników zielonym czasami ciężko ogarnąć wszystkich, też tak mi się przynajmniej wydaje są bardzo tolerancyjni dlatego na wiele rzeczy przymykają oko to na plus, ale jak trzeba to reakcja jest ostra w sumie za to też plus hehe

 

10 minut temu, Sqesta45 napisał:

Co to pomoiaru kupilem zoooloteka bo kosztował 25 zł nie mam zamiaru wydac z 200 -300 zł na małą hanke żeby pomiar zrobić.

salifert czy colombo nie kosztują więcej niż 40zł, zooleka jak miałem to oszukiwał na pomiarach mówię z własnego doświadczenia, nie wiem czy teraz są lepsze ale jednak polecał bym Ci te dwie firmy o których pisałem, mała hanka jest droga ale wygodna i dokładna, tak jak piszesz nie zawsze akwarium jest najważniejsze ale testy to podstawa jak nie będziesz wiedział co się dzieje w akwarium to nie bedziesz mógł odpowiednio reagować wtedy to hobby moze stać się utrapieniem a nie przyjemnością :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.