Skocz do zawartości
Jointela

Panel poziomy w komorach

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

 

W związku z przeprowadzką i nowym członkiem rodziny nowe akwarium powstanie w zimie. Dziś ustaliłem ostatecznie wymiar nowego zbiornika udało się wynegocjować 120x60x50h.

 

Akwarium ma mieć panel o wymiarach 40x60x50h sump nie wchodzi w grę ponieważ chcę mieć refugium na wysokość zbiornika.

 

Panel ma się składać z 3 komór i bubble stop pomiędzy odpieniaczem a powrotem.

 

Narysowałem obieg wody ponieważ chcę aby przez całą szerokość akwarium przebiegał grzebień.

 

Woda z akwarium wpada do komory odpieniacza (poziom wody 30cm) - >bubble stop - > obieg (30cm)

w tym samym momencie woda wpada do komory refugium) 40cm - >obieg

 

Mam pytanie nie będzie problemu aby utrzymać dwa różne poziomy wody w komorach odpieniacza i refugium komory są niezależne względem siebie łączy je komora pompy obiegowej która jest rogu na końcu.

 

W komorze z odpieniaczen poziom wyznacza bubble stop i komora obiegu natomiast poziom w refugium wyznacza grzebień który jest 10cm wyżej niż poziom w komorze odpieniacza.

 

Proszę o uwagi i sugestie jeżeli źle myślę.

 

PS. Do refugium woda soacjalnie wpada bezpośrednio z akwarium aby dostarczyć jak najwięcej życia a a potem woda leci do obiegowki. e1a337f504171801b10093cefd8c2555.jpg6ffa408eb4b9a6bef084dcb767a1f282.jpg


Obecny zbiornik 142,5 + PANEL 

http://nano-reef.pl/forums/topic/107060-142-5-panel

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Jointela napisał:

Woda z akwarium wpada do komory odpieniacza (poziom wody 30cm) - >bubble stop - > obieg (30cm)

w tym samym momencie woda wpada do komory refugium) 40cm - >obieg

 

Mam pytanie nie będzie problemu aby utrzymać dwa różne poziomy wody w komorach odpieniacza i refugium komory są niezależne względem siebie łączy je komora pompy obiegowej która jest rogu na końcu.

Jeśli dobrze to zrozumiałem, to na moje oko woda będzie przelewać się tylko niższą komorą a wyższa zostanie sucha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obie komory są poniżej lustra wody refugium 10cm a odpieniacz 20cm woda z obu tych komór trafia do obiegowki a później do zbiornika przy użyciu lock-line.

 

 

 


Obecny zbiornik 142,5 + PANEL 

http://nano-reef.pl/forums/topic/107060-142-5-panel

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Narysowałem jak ma wyglądać poziom w komorach. Może teraz łatwiej będzie zrozumieć o co mi chodzi. Jeżeli nie uda mi się wyjaśnić jak rozwiązać różny poziom wody to zrobię równy poziom 40 cm w komorze odpieniacza oraz refugium a kubek będzie wystawiał ponad akwarium choć chciałbym tego uniknąć. 1a565f6e5d53ad6611c2c9e671dc0f47.jpg


Obecny zbiornik 142,5 + PANEL 

http://nano-reef.pl/forums/topic/107060-142-5-panel

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, Jointela napisał:

Mam pytanie nie będzie problemu aby utrzymać dwa różne poziomy wody w komorach odpieniacza i refugium komory są niezależne względem siebie łączy je komora pompy obiegowej która jest rogu na końcu.

Nie będzie problemu. Ja mam wręcz identyczny sump, rózni się tylko wstępną komorą spływu, która oddziela wodę na komory odpieniacza i dsb/refugium. Też mam dwa różne poziomy ( w odpieniaczu niższy o kilka cm). Ważne żebyś miał równy stelaż aby woda równomiernie przechodziła do obydwu komór panelu. Ja miałem z tym problem - wystarczyło 5mm różnicy i większość wody przelewała się grawitacyjnie do tylko jednej komory w 90%. Trochę się pobawiłem z wyrównaniem szafki i teraz wszystko śmiga tak jak należy.

Możesz mieć problem z wodą, która wpada do DSB, na pewno będzie Ci podmywała piasek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie będzie problemu. Ja mam wręcz identyczny sump, rózni się tylko wstępną komorą spływu, która oddziela wodę na komory odpieniacza i dsb/refugium. Też mam dwa różne poziomy ( w odpieniaczu niższy o kilka cm). Ważne żebyś miał równy stelaż aby woda równomiernie przechodziła do obydwu komór panelu. Ja miałem z tym problem - wystarczyło 5mm różnicy i większość wody przelewała się grawitacyjnie do tylko jednej komory w 90%. Trochę się pobawiłem z wyrównaniem szafki i teraz wszystko śmiga tak jak należy.
Możesz mieć problem z wodą, która wpada do DSB, na pewno będzie Ci podmywała piasek.
Na splywie do dsb dam kawałek skały. Możesz wysłać foto swojego sumpa

Obecny zbiornik 142,5 + PANEL 

http://nano-reef.pl/forums/topic/107060-142-5-panel

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Jointela napisał:

Na splywie do dsb dam kawałek skały. Możesz wysłać foto swojego sumpa

Nie ma mnie obecnie przy zbiorniku, ale w mojej stopce masz link, jest tam całkiem sporo zdjęć tego sumpa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.