Skocz do zawartości
krysstek87

Wirki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

od jakiegoś czasu borykam się z wirkami, odsysanie bezskuteczne, 3 mandaryny plus hexatenia też lipa...więc postanowiłem zakupić flatwormStop K-Z,  dozuję już przeszło 2 tygodnie a efektu żadnego nie widać, ( jak siedziały tak siedzą)na opakowaniu producent podaje że stosować codziennie 1 ml/100 l wody przez 3 miesiąc, i teraz pytanie: czy ktoś używał? czy po 3 miesiącach znikną? stresują mi szczególnie euphyllie, cz koral może zejść z tego świata przez te wirki? 

PS. czytałem temat (levasolu)? - ale metoda bardz agresywna i chyba niebezpieczna dla ryb...

Może ślimak na te wirki?

Liczę że znajdzie się ktoś z pomocną dłonią...


Wymiary zbiornika: 160 cm x 60 cm x 60 cm, zalany listopad 2015, oparty o lampę ledową DIY 84 kedy CREE, 24 białe i 60 niebieskich, dodatkowo 4 x 80W (T5), odpieniacz octopus ( nie pamiętam modelu - 18W) do tego filtr przepływowy (refungium glonowe) 60 kg żywej skały, 2 cyrkulatory JEBAO RW15 i 8, pompa obiegowa Jebao 8000,  dozownik automatyczny JEBAO 4 kanałowy. Obsada ryb: Hepatus, Chelmon Rostratus, Borsuk, Zebrasomma Veliferum, 3x błazenki, mandaryny: marmurkowy i wspaniały, hexatenia, E. bicolor,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukaj innych mandarynów :) przerobiłem 3 sztuki zanim znalazłem żniwiarza co wyjadł wszystko... ale mimo to jak złapałeś robale to przeanalizuj zbiornik ... mnożą się bo maja co jeść :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomocna dłoń może być Twoją dłonią, musisz ja tylko wsadzić do wody wyjąc euphylie czy innego LPSa i wykąpać w roztoworze 50/50 Woda z akwarium/RODI. Wirki zaczną się odczepiać, pomajtaj nią trochę w tej wodzie to więcej odpadnie, może nie 100% ale zdecydowana większość.

Zaleta: koszt 0zł, chwila pracy

Wada: musisz odkleić korala lub wyjąć ze skałką, czynność po jakimś czasie jak się znowu namnożą trzeba pewnie będzie powtórzyć.


250L SPS, ATI sunpower 6x39, Schuran 150, Tunze 6095 + 7092, 2xRW8, Jebao WP 25

Poprzedni zbiornik 130L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...225#entry375225

Obecnie 250L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...097#entry416097

pppzm.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LEVAMISOL bedzie twoim wybawieniem...

Robiłem u siebie w szczepkarium i poszło bez żadnych strat.

Edytowane przez Gothmog (wyświetl historię edycji)

Akwa: 375l (1500x50x50), Sump 70l (70x40x40), Cyrkulacja: Jebao CP-55, Światło: QMaven 6600 + 2x80W, Ceramika, Piasek: 20kg

156005748a1c0dfed1d13c2debaa7203u1054a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LEVAMISOL, czytałem kilka wątków na ten temat, i trochę jest ryzyko, bo gdzieś komuś zeszło kilka ryb...miałeś u siebie ryby? jakie dawki ? jak długo? 


Wymiary zbiornika: 160 cm x 60 cm x 60 cm, zalany listopad 2015, oparty o lampę ledową DIY 84 kedy CREE, 24 białe i 60 niebieskich, dodatkowo 4 x 80W (T5), odpieniacz octopus ( nie pamiętam modelu - 18W) do tego filtr przepływowy (refungium glonowe) 60 kg żywej skały, 2 cyrkulatory JEBAO RW15 i 8, pompa obiegowa Jebao 8000,  dozownik automatyczny JEBAO 4 kanałowy. Obsada ryb: Hepatus, Chelmon Rostratus, Borsuk, Zebrasomma Veliferum, 3x błazenki, mandaryny: marmurkowy i wspaniały, hexatenia, E. bicolor,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli możesz wyjąć korala na którym wirki siedzą to Fauna Marin Pest Control. Buteleczka za 30zł starczy bo daje sie tego kilka lub kilkanaście kropelek (zależnie od tego jaki masz zbiorniczek w którym robisz kąpiel), robisz koralowi kąpiel w osobnym zbiorniczku i wirki odpadają w 100%. Pamietaj zeby czas kąpieli był dokładnie taki jak podano na ulotce.



POPRZEDNIE SZKŁO: tutaj

OBECNE SZKŁO: tutaj
* 150x55x55cm, sump120x40x43cm *
* ATI Sunpower 8x54W *
* odpieniacz DIY by Erni na pompie DC3000 "
* start na 20kg suchej Marco Rocks + 15l Siporax *
* refugium *

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.